Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz proxyproxy #72 üzenetére

    Mi az, hogy baj a stagnálás? Az iparági szereplők java része összetenné a két kezét, hogy ezt elérje a veszteségek helyett. Mondj a luxusiparon kívül mást ami a jelenlegi gazdasági helyzetben még képes a válság előtti szintet hozni. Az Olympus is csak veszteségben fürdik, mert bár Ázsiában az egyik vezető gyártó a MILC fronton, de az európai és amerikai piacokon már-már a kivonulás réme fenyeget (a 24/7 Wall Street elemzése szerint az Olympus egyike lesz annak a 10 márkának ami 2014-ben eltűnhet az amerikai piacról).

    A MILC piac pedig a növekedése ellenére a gyártóknak még mindig nem hoz különösebben nagy profitot. A Sony ez alól az egyik kivétel, mivel a világ egyik legnagyobb alkatrész (főleg szenzor) beszállítója más gyártóknak (Nikon, Pentax, Hasselblad és most már az Olympusnak is gyárt) így ő közvetve, de a többiek sikeréből is profitál. Viszont a Sony televíziós és szórakoztatóelektronikai részlege meg veszteséget veszteségre halmoz és csak a fotóiparból befolyó bevétellel sikerül stagnálnia.

    Szóval jelen esetben ez a szó nem azt jelenti, hogy valami rossz történik, hanem azt, hogy igen is nagy eredményt érnek el. A fotóipar főleg amiatt vergődik, mert az embereknek nincs pénzük fényképezőgépekre. Aki stagnálva tud kivárásra játszani amikor megint lehet boldog-boldogtalannak lenyomni a torkán a gépeket, akkor az valamit jól csinál.

    Egyébként meg annyira aggódsz a fotóipar miatt, miközben az elmúlt évtizedekben fenemód jól teljesítő gyártók miatt lett belterjes a fotóművészet. Minden hülye meg tud venni egy komolynak tűnő gépet amitől már rögtön művésznek hiszi magát. A fotós portálokon is ezért van akkora beltenyészet. De ez nem jelenti, hogy az igazi fotóművészek és elsőrangú sajtófotósok kevesebben lennének. Csak a hülyékből lett több. Túl kell látni rajtuk és kész.

    Ahol tömeg van, ott birka csordák ki fognak alakulni, ha tetszik ha nem. Én gyerekként szegény voltam, de meg tudtam magamnak venni egy kezdő felszerelést. Kisegítettem apám műhelyében meg ahol tudtam kuporgattam a pénzem. Nem úgy ment, hogy felmegyek egy webshopba, még a hitelt is a fotelből intézem, aztán másnap nálam a gép. Frászt... évekig gyűjtögettem. Meg is becsültem aztán azt ami van. Nyersanyagot is, meg a gépet is. Meg persze a pillanatot.

    Ez a baja a fotóművészetnek, nem az, hogy ki mivel fotóz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák