Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Szigorúan saját vélemény, de ez az "asztali PC helyett" akkora blődség, hogy már fáj. Akárhány esetben láttam ilyet, mindig abban merült ki a laptop előny, hogy ágyon fekve és más lehetetlen pózokban játszhatott vele a delikvens. Ha esetleg (úgy 10-ből 1x) tényleg még viszi is magával munkahelyre, akárhova, akkor oda pedig egy netbook bőven elég lenne... Árukhoz képest a teljesítményük szerény, ha asztali gépekhez hasonlítjuk, gépelni rajtuk az esetek nagy részében hosszú távon nem kényelmes, és így tovább.

    Ergo azonos pénzből egy nagyon korrekt, teljesítményben jobb, sokkal rugalmasabban bővíthető és sokkal jobban javítható asztali gépet lehet venni, nagyobb monitorral.

    Amikor megemlítésre került a HP Pavilion Dv6, pluszba elkomorodtam - a barátnőmnek ilyet vettek a szülei. Szép, jó teljesítményű, de szörnyű hűtése van, amelynek a teljesítménye közvetlenül nem szabályozható, sehogy. A gond az, hogy felpörög (sivitásig), majd lelassul, majd Goto 10, és mindezt akár félpercenként ismétvelve. Még a HP hivatalos fórumán is max. registry hacket javasolnak. A HP support pedig elintézi annyival, hogy sajnos ez ilyen, fogadd el. Ennyi pénzért. Köszönjük...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @capulet75: Ez egy teljesen érthető döntés akkor. A gond az, hogy az általános tapasztalat szerint a többség nem emiatt veszi az ilyen drága laptopokat...

    @thomeef: a lényeg hogy nem egy székben kell görnyedni,"

    Ez a széktől függ. Egyébként lehet pl. fitballon is ülni. Egészségesebb a gerincnek, mint a fekvés...

    Mindenesetre aki nem próbálta az nem próbálja ki a notis életmódot és ha azután is ilyen pesszimista lesz fejet hajtok

    Nézd, én kipróbáltam. Arra jutottam, hogy nekem nem jó.

    Filmet nézni ott a nappaliban nagy TV és AV rendszer. Játszani asztali gép szintén nagy képernyőn és 7.1-es hanggal. És.... ennyi. A munkahelyen van gép. Út közben nem kell gép (vezetés közben gyilkos lenne :P). Otthon pedig ágyban, konyhában nem kell gép, ill. amikor kell (pl. e-mail, skype, stb. értesítés, vagy gyorsan az időjárást megnézni) arra meg ott a telefon.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák