Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • satz18

    őstag

    válasz erdoke #2 üzenetére

    Sztem egy i5 3317-es ultrabookhoz hasonlítsad a paramétereket, és ne egy ARM-es androidos tabletthez. ARMel nem fogsz Chemdrawt használni, ami minden vegyésznek elengedhetetlen, nem fogsz diablo 3-azni, Far Cry 3-azni, stb.

    Asus G513QY, Samsung A52s 5G

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz erdoke #2 üzenetére

    A Temash nem az ARM-os versenyzőkkel harcol majd. Azok a teljesítményének a negyedét sem tudják hozni.

    A 10 colos referenciatabletek 10 órát mennek. A Compal gépe 11 órát megy tablet módban és 18-at dokkolva.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz erdoke #2 üzenetére

    Az ARM sem indul egyből és ha belefoglaljuk hogy hatalmas kompromisszumokat kell kötni miatta akkor a Temash mellett egy szánalmas próbálkozás.

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz erdoke #15 üzenetére

    Átlagember szemében mindenki egy Win -es tabletről álmodik legalább 100 kérdezték meg tőlem eddig hogy miért nincs.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz erdoke #18 üzenetére

    Ne feledd hogy azt az ARM-os a statisztikát a kényszer szülte, sokan rá se néztek volna ha van egy Win x86 alternatíva.

    Fiamnak vettem egy GOClever tablettet 3 hét és meghalt az Android, szerviz majd 2 hét és újra halott, egy idő után megelégeltem és feltettem egy főzött ROM-ot de ugye ez vállalati szinten egy bohóckodás de egy valamire való felhasználó szinten is, akkor nem beszeltünk hogy Angri-t meg ilyesmit lehet csak játszani rajta és egy x86 az otthon üldögélő PC-vel is 100% kompatibilis.

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • satz18

    őstag

    válasz erdoke #18 üzenetére

    Sztem az ARM tablet 2 okból sikeres. 1. ipad. Apple fanok megvették mert innovatív meg apple meg blabla. 2. Már 35k ért lehet 2 magos andoridos tablettet venni, ami sztem más árkategória, mint egy PC megvétele. Sztem te 2 olyan kategóriát hasonlítasz össze, amik se árban, sem teljesítményben, sem felhasználhatósában közük sincs egymáshoz, csak kinézetben.

    Asus G513QY, Samsung A52s 5G

  • DaveJr

    őstag

    válasz erdoke #23 üzenetére

    Nem tudom miért kell összehasonlítani az ARM és az AMD/Intel vonalat. Ez kb olyan mintha egy traktort és egy sportkocsit vetnél össze. Mindkettőnek 4 kereke van még se ugyanarra a területre szánták.

    Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

  • Osibaa

    senior tag

    válasz erdoke #2 üzenetére

    Nem tudom mire alapozod ezeket az eredményeket, se az androidos tabletem, se a telefonom nem tud ilyet produkálni. A hideg bootolás legalább 8-10 másodperc mindkettőn, egy nap pedig nem 1%-ot csökken az akku, hanem kb. 20-25%-ot. Pl. a telefonom éjjel (6-7 óra alatt) 4%-ot eszik kikapcsolt wifivel, bluetooth-szal és adatforgalom tiltással. Az pedig, hogy a hideg bootolás Win8 alatt tovább tart, az nem feltétlen a tabletet minősíti, hanem az operációs rendszert is, aminél jóval nagyobb adatmennyiséget kell betölteni, hogy elinduljon.

    A másik ffelvetésed, hogy kell-e az embereknek Win8 tablet, a válasz szerintem egyértelműen igen. A francnak se volt kedve megtanulni az összes androidos appot és hosszasan keresgélni olyan szoftverek után, amik megközelítőleg tudják azt, amit Windows alatt megszoktam. (Én még nyitott vagyok ezekre, de a barátnőm semmit nem talál androidon.) Az egyetlen ok, ami miatt ezt vettem, hogy egy elfogadható kétmagos androidos tablet, IPS kijelzővel és 16 GB ROM-mal 45k, a legolcsóbb Win8-as pedig 165k.

    "40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

  • DaveJr

    őstag

    válasz erdoke #30 üzenetére

    Hát azért megnézném azt az embert aki egy traktorral megy gyorsulási versenyre mert ő eldöntötte hogy arra használja :DDD Persze joga van hülyének lenni de 99% tuti hogy arra fogja használni amire a gyártó szánta.
    Ezzel egy kis ellentmondásba keveredtél mert ezek szerint eredetileg az Androidot 3mat sem arra fejlesztették hogy tableten menjen...csak hát a vásárlók így döntöttek hogy ők már pedig tabletre rakják. Szegény gyártók meg alkalmazkodtak....

    Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

  • .mf

    veterán

    válasz erdoke #2 üzenetére

    "Az a 16 másodperc az üzemkész állapot eléréséig ma már elfogadhatatlan egy ARM-os tablet azonnali hasznlhatóságához képest. A 2 másodperc alvó állapotból már jobban hangzik, viszont a fogyasztásról valamiért nem regélnek. Szintén ARM-os rendszert hozva példának, az napok alatt veszít 1 %-ot az akkumulátorból..."

    Ja persze... 1%-ot napok alatt. Kikapcsolt állapotban talán. Máskülönben nem. Nálam wifi, bt, 3g kikapcsolva, minden futó app kilőve, hozzá sem nyúlok idle módban egy nap alatt megeszik 10%-ot. Használva pedig pár óra alatt az is lemerül.
    Azonnali használhatóságnak sincsenek még közelében sem, de még a 16-nak sem.
    Nem tudom, honnan veszed ezeket a baromságokat.

    ---

    "Az egyetlen kérdés, hogy az AMD milyen árazásra gondolt."

    Az eddigiek (Llano, Trinity) fényében szerintem az nagyobb kérdés, hogy lesz-e belőlük termék...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • kriszpontaz

    veterán

    válasz erdoke #2 üzenetére

    Cold boot-al egy iPad3 sem egy szélvész. Annak is malmoznia kell majd' egy percet mire észhez tér teljesen kikapcsolt állapotból.
    Az egy másik dolog hogy soha nem kapcsolom ki. Egy biztos, hogy nem összehasonlítási alap egy ARM-es eszköz ebben az esetben. Funkcionalitás tekintetében sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Peter13

    senior tag

    válasz erdoke #53 üzenetére

    Hmmm, jo neked. Igaz, nekem nincs almas termekem, es a legkozelebbi elmenyem egy iphone 3 hasznalata volt (amit nagy megkonnyebulessel adtam vissza egy het utan), de en eloben meg sosem talalkoztam ilyen uzemidokkel (kicsit olyannak tunik ez hogy mindenkinek a kocsija 5 litert fogyaszt, kiveve amikor eppen en is ott vagyok). Az almaparti kollega mcbook pro-ja eppen kibirta a normal, 8 oras munkanapot, es mar az is meglepett & lenyugozott.
    A hirhez: a 16 mp cold start, ha tenyleg igaz, akkor fenomenalis, eddig meg nem lattam olyan mobil keszuleket, ami ezt tudta volna (almatelefont sem, abbol van jopar a kornyezetemben....es igen, neha azt is ke kell kapcsolni, mert osszeakad benne ez-az...es igen, ez sem reprezentativ felmeres, csupan kollegak morgasa). Az 1-2 mp alasbol ebredes teljesen normalisnak tunik. A cucc teljesitmenye pedig igen impozans, bar valo igaz hogy nekem most nem hianyzik semmi a ketmagos armos cuccol ahhoz amire a tabot hasznalom (film, zene, net, kis jatek), de azert jo hogy van alternativa. Kivancsian varom...

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz erdoke #53 üzenetére

    Csakhogy kb alig van köze a két terméknek egymáshoz.

    A x86-os tablet ilyen konfiggal teljesen kivált egy laptopot. Fogd fel úgy, hogy ez egy laptop kijelzője, csak nincs hangja, és rohadt sokáig bírja, és sokkal de sokkal könnyebb.

    Nekem a hordozhatóság fő szempont, mert a mostani laptopomat az 1,5 órás üzemidejével és 3 kg-os tömegével, kb asztali gépként tudom használni. Ráadásul nagy álmom, hogy TV-re kötve végre akadásmentesen nézhessek bármilyen formátumú filmet, a kedvenc x86-os lejátszómmal. A molekulaszimulálós szoftverekhez meg kell a jó GPU, ha a Dirt-et viszi, azt is fogja :) A touch screen, meg egy toll pedig lehetőséget ad, hogy PS-eljek, vagy jegyzeteljek rajta az egyetemen.

    Egyszerűen egy 13 colos megoldás, tökéletesen kivált egy laptopot + rengeteg előnnyel felruházza azt. Eddig rá voltak kényszerítve az emberek az Androidra és Ipad-ra, de egyszerűen ez összemérhetetlen egy x86-os megoldással, főleg aki dolgozni, vagy tanulni szeretne kicsit komolyabb szoftverekkel. Egészen eddig a pontig, csak nagy, hangos és vaskos x86-os tabletek léteztek... Szóval sokan fel fognak erre figyelni, mert a "játéktablet" mellett szinte mindenkinek van x86-os gépe is a megszokott szoftverekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz erdoke #2 üzenetére

    Szintén ARM-os rendszert hozva példának, az napok alatt veszít 1 %-ot az akkumulátorból...

    öööö Ezt hol mérted ?
    A telefonok nem bírnak egy napot, nem hogy napok alatt 1%.

    PS4

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz erdoke #72 üzenetére

    De én nem akarok MÁS szoftvereket használni, mint amit x86-on. Egyszerűen ennyi a lényeg. Nem érdekel, hogy milyen programok vannak Androidra vagy iOS-ra, mert nem akarok alternatívát találn. Nyilván a legjobb az eredeti Office, Photoshop, asztali Chrome stb. Ezek átlagos szoftverek, nem molekulaszimuláció stb. 2 éve van Androidos telefonom és sok dolgot egyszerűen nem bírok megszokni. 4 böngésző is fentvan rajta, de egyik sem nyújtja azt a böngészési élményt, mint az x86-os Chrome/ Firefox, nembeszélve a weboldalak helyes megjelenítéséről... Egy Neptun-ban örökkévalóság elintézni valamit kb... Az Apple termékektől/áraktól meg kiver a víz, mivel totálisan le van korlátozva a használatuk, de ez nem az a topic, csak nekem ne kelljen vennem :D

    Film lejátszáshoz: Nem értem a problémádat. Nekem az volt a bajom, hogy PC-ről vetítve 24p-s filmet, a jelet 60 hz-en küldte ki. Olyan androidos kütyüt még nem láttam, ami 24p-s kimenetet tud produkálni... A 100 hz-es True Motion szétmossa a képet, ezért inkább a 24p-s módot használom, ahol 5x-özi a képkockákat. Voilá, rángatás tökéletesen megszűnik, ennyi a sztori. (Ezzel ott a probléma, hogy másik szobában van a pc, és egy 10M-es HDMI kábelen kell vetíteni, ami kényelmetlen, ráadásul projectort is használunk gyakran, ilyenkor jó lenne egy hordozható kütyü.)

    és ismétlem, nem akarok 600 féle célhardvert venni filmnézésre, zenehallgatásra, utazáshoz stb...

    [ Szerkesztve ]

  • Crucio

    aktív tag

    válasz erdoke #72 üzenetére

    "A használtan 15e Ft körüli mindenevő lejátszók korában ez nem igazán szempont szerintem."

    Pedig elég lényeges szempont, engem már az idegbaj kerülget néha, hogy nincs a Nexus 7-en hdmi kimenet..

  • kovsol

    titán

    válasz erdoke #79 üzenetére

    hogy oldod meg vezeték nélkül amúgy ?

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

  • dabadab

    titán

    válasz erdoke #84 üzenetére

    Arrol beszelek, hogy amikor hordozhato medialejatszo kellene (szallodaban, pl.), akkor hiaba van ott az iPhone-on az AirPlay, mert az ott levo TV azzal nem tud mit kezdeni, kell meg egy medialejatszo, ami kozvetit a TV meg az iPhone kozott, de ha mar ugyis ott a medialejatszo, akkor sok ertelme nincs iPhone-rol jatszni le a cuccokat.

    Egyebkent rettenetes az, ami a mobil cuccok videokimenete korul zajlik, ahelyett, hogy mindenre tennenek minihdmi kimenetet, mindenfele egyszerhasznalatos, aktiv elektronikat hasznalo draga adapterek kellenek, a vegeredmeny meg siman lehet elszomorito, a Nexus 4-bol csak a panel 1280*768-a jon ki, felskalazva, a szelen fekete csikokkal. :(

    DRM is theft

  • Crucio

    aktív tag

    válasz erdoke #79 üzenetére

    Ugye mennyivel egyszerűbb venni egy eszközt 70-180 ezerért, amin a tartalom van, aztán venni mellé 30 ezerért egy eszközt, ami továbbítja a tartalmat, egy 80-200 ezer ft-os eszközre, ami megjeleníti a tartalmat. Ugye? Nem :DDD Aztán arról nem is beszélve, hogy a bluetooth-os vezetéknélküli cuccok 10-20 ezer körül vannak, mert annyira drága manapság billentyűzetet gyártani ;]
    Nekem arra kéne, hogy hazajövök, lecsapom a monitor mellé, rádugom HDMI-n, OTG-ről rádugom a kis billentyűzetem, meg egerem, azt akkor tudok rajta filmet nézni napestig meg böngészni, ráadásul nem a nagy gép nagy fogyasztásával.
    Amúgy mi az a tv? :U nem is tudom, mikor néztem utoljára :))

    [ Szerkesztve ]

  • Crucio

    aktív tag

    válasz erdoke #90 üzenetére

    50-65" plazmán jó filmet nézni, 19-24" LCD-n pedig fos.
    Hát azért szerintem azon nem olyan hű de sokkal nagyobb élmény, mint egy normális IPS monitoron, de legyen :DDD mondjuk talán a drámák közben jobban megcsillan a könny az emberek szemén. Csodás lehet :DDD
    "Ugyanígy, egy Dune MP vagy egy jobb BD játékos képe fényévekre van az említett kijelzőkön, mint a gány tabletes vacakságnak."
    Hát ez nyilván így van, de most nem erről van szó. Nem a média lejátszókat szidtam. (habár nekem felesleges, mert itt a gép, és arról nézek filmet) Meg médialejátszón nem tudok netezni és nem tudom magammal vinni sehová. Vagyis magammal tudom, csak míg egy tabletről tudok netezni akár egy buszról is, egy médialejátszó erre csak akkor lenne képes, ha lenne a buszon egy konnektor, meg egy 50-65"-os plazma.
    De a lényeg, hogy minek vegyek egy külön eszközt, ha meg lehetne oldani egy kábellel? :))

    Amit írtam, nem ellened irányult, csak neked mondtam. Nem rajtad röhögök, a gyártókon röhögök, hogy lespórolnak egy 40 ft-os alkatrészt egy-két dologról, miközben másra meg odarakják, semmi logika. Azt leszámítva, hogy így többet keresnek.
    Minek vegyek egy tartalomfogyasztó eszközhöz egy plusz eszközt, ha igazából semmi szükség nincs rá? Na de remélem, következő Nexus 7-re már raknak HDMI-t. Nekem fontos. Sokaknak nem. Sokan szükségesnek érzik ezt a média lejátszó dolgot, de én mondjuk nem. Tabletet akarok, arról majd játszok le tartalmat, ha akarok, és nem a 16 gigás Nexus 7-re fogom pakolni a filmjeim, de néha megnéznék róla egy-egy filmet. (főleg hogy streamelni pl az is tud a gépről…)
    Nem tudom minek személyeskedsz ezzel az igénytelen dologgal (pl nem rajtad nevettem, gyártókon nevettem), de szerintem jobb, ha az igénytelenségbe nem megyünk bele. Még a végén kiderülne, hogy sok területen jóval igényesebb vagyok, mint az átlag emberek :U

    @"(#89) kleinguru: Kézlabdát, Forma1-et streamen néztek :F "

    Hát, én például sehol :U

    [ Szerkesztve ]

  • kinuklidin

    csendes tag

    válasz erdoke #98 üzenetére

    Ha nem értjük, hogy mire akarja használni a kedves kolléga a leendőbeli tabletjét, akkor ne magyarázzuk meg neki, hogy a 10 colos ARM-es vagy akár ATOMhulladékos tabok a megfelelőek... :F

    Ren Hoek: Szerintem még ez is hasznos program lehet, ha tanulásra használnád: http://www.snowshrew.net/chempad/ :))

    Remélem karácsonyra már benevezhetek egy 13 colos hibridre!!

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz erdoke #102 üzenetére

    Kb meg akartok győzni, hogy a tablet az a 10 colos android/iPad, másnak nincs értelme.

    Csakhogy azok szórakozásra valóak, és nekem 10 colon kifolyik a szemem olvasástól. (720 p/ 10 col pedig "ronda" pixeles felbontás nekem... minimum FullHD kell) Szórakozni nekem ott a kényelmes szék, 4 magos asztali, meg 23 colos monitor vagy 42 col tv.

    Ki akarom a tablet előnyeit is használni, úgy hogy megmaradnak a noti előnyei is, de szétszedhető. Miért olyan ördögtől való ez? Eddig az aktív hűtéssel és vaskossággal volt bajom, de a W700-al megvalósították ami kell nekem, csak drága, és GPU-ban gyér.

    Már ezer éve tabletet szeretnék, mivel a Stargate: Atlantisban is azzal szórakoztak :D és azok 15 colos gépek voltak kb :D Jó ezt csak viccnek szántam, de a lényeg nekem nagyon tetszik a tablet koncepció a touchcreen-el, kapacitív tollal együtt. Valószínűleg biztosan én vagyok a hülye, hogy mellette örülök annak, hogy nem kis pöcsös 10 colos, meg van rajta "igazi" OS, "igazi" programokkal, dokkolóval. Az se érdekel, hogy másfél kiló, nem nagyon tudom elképzelni, hogy a nyolckerben sétálva kézben tartva nyomkodom...Az esetek 99%-ban ülünk egy asztalnál, vagy előadóban, ott meg le lehet támasztani.

    (#100) kinuklidin: Köszi Kolléga a chem-es programot, hallottam már róla...ki fogom próbálni! :)
    Reméljük elérhető áron lesznek x86-os hibridek nemsokára, és majd birtokolhatunk egyet. Lehet megvárok még egy szériát, de lassan muszáj cserélnem a notit valami karcsú passzív eszközre, 3 kiló és 1 óra üzemidő + porszivó youtube videónál nem ideális :)

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz erdoke #102 üzenetére

    A lényeget kifelejtettem: Laptopot NEM fogok venni, mivel kell valami eszköz amire írhatok, rajzolgathatok, megjegyzéseket fűzhetek diákhoz stb, és nem iPad/Android... Ha mondasz olyan laptopot, amivel ezt megtehetem, akkor linkeld légyszíves.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz erdoke #105 üzenetére

    Persze, majd Wacom táblával fogok előadásra járni :D Nekem egy 12-13 colos mobil eszköz kell, hosszú üzemidővel. Kifordítható laptop is jó lenne, csak ne legyen túl vastag és böszme vastag.

    Tulajdonképpen mindig arra lyukadunk ki, hogy egy android/ios tabletet vegyek, de egyszerűen nem akarok 100 ezer ft-ot kidobni egy olyan eszközre, ami egyszerűen értelmetlen számomra okostelefon mellett. Filmnézés csakis kizárólag TV-n, játék meg, munka/tanulás x86-os PC-n. A mobil játékok nem kötnek le és sajnálom rájuk az időt. Egyszóval nincs szükségem egy médiafogyasztó "játék" eszközre, úgy hogy a régi notim meg megmaradna. Azt kell leváltanom, mivel a PC otthon van, albérletben meg a laptop.

    "W700 a földhöz csapódott kategória egy iPad 4 után kézbe véve, kezdve a kijelzőn, biztosítékot kicsapva a sebességgel."

    Ezt a mondatot nem teljesen értem, mi a probléma vele? PH! tesztben elég jól szerepelt...és mint említettem, ezek az első fecskék, ennél csak jobbak lesznek.

    20 colon sikerült 2.5 kg-ot elérni, azért nemrossz... Ehhez képest a 13 col, kis pöttöm tábla :)

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz erdoke #107 üzenetére

    Próbáltam Ipad 2-őt, és tetszett az is. A 3-4-5 biztosan még jobb... Jó kis eszközök ezek, ez egy szóval sem mondtam. Viszont nem fogok 150 ezer ft-ot kiadni valami olyanért, amin egyik fejlesztőkörnyezet és számomra hasznos szoftver se megy ra és ami mellett ugyan úgy el kell cipelnem az egyetemre a notimat,ami 1 órát bír (vagy vennem egy másik új 150< ezres notebookot), Úgyszint az androidos tabokon.(Ráadásul iOs számomra borzasztóan zárt és idegesítő rendszer, a hardveren meg még USB sincs, egy vicc.) Két drága eszközt kéne cipelnem, mindezt a nyolckerben, ahol már többször próbálták "elkérni" tőlem tisztes tulajdonomat, inkább nem mondom kik.

    Nyilván egy Ipad usernek teljesen szokatlan egy x86-os tablet tömege, OS-e stb... de aki ki szeretné hagyni az Apple bohóckodást, az gyakorlatilag csak az előnyeit fogja élvezni. A Win 8 meg szerintem teljesen rendben van, sima laptopon is. Minden csak megszokás kérdése. Üzemidőkről meg még SEMMIT se tudunk, majd ha kijönnek a teszteredmények, akkor...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz erdoke #109 üzenetére

    Igazából most ismerted el, hogy az ilyen termékeknek van létjogosultsága. Egy subnoti és egy ilyen között az a különbség, hogy szétszedhető, és van rajta egy touchscreen. Szóval ha már cipeled magaddal a subnotit, miért fájna neked, hogy lenne rajta touch, és lekaphatod a kijelzőjét? :P

    Pont, hogy ez a lényege ezeknek a termékeknek. Le fogják váltani - de minimum nagy piaci szegmenst el fognak foglalni a subnoti/ultrabook/noti piacból. Az emberek szeretik a karcsú, vékony, passzív hűtésű, érintőképernyős gépeket, így inkább ilyeneket fognak venni, mint egyszerű laptopot. Mellette médiafogyasztásra lehetséges, hogy sokak választanak valami 7-10 colos könnyű ARM tabletet, ez természetes folyamat. Egyszerűen nem tabletként kell összehasonlítani a két területet.

Új hozzászólás Aktív témák