Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz sniper elite #233 üzenetére

    Nem hiszem, hogy ezzel a kártyával azok az emberek vannak megcélozva, akik már rendelkeznek egy HD 4870 X2-vel. Teljesen világos, hogy ők nem fognak váltani. Azonban van aki majd jövő év elején vesz csúcskarit ... ők nyilván majd mérlegelnek. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • priti

    addikt

    válasz sniper elite #233 üzenetére

    Jajj ez ilyen tipikus kinek van nagyobb farka verseny. Nincs ilyen, hogy ati egyeduralom.
    Eleve aki játékra vesz erős kártyát az évente két kártyát vesz nem egyet és csak nv kártyát vehet azon marha egyszerű okból, hogy az nv megvette a játékipart kilóra.
    Ha megnézed 10 játékból 9 úgy indul, hogy bejön az nvidia logo, a maradék egyet meg ps2-ből "fordítják", amiben nv kártya van. A hárdver csak a torta egyik fele. Akinek ati-ja van az a játék megjelenésétől hetekig, hónapokig csak szív és várja a csodadrivert mindig, örül ha nem szaggat a játék. Elég csak beleolvasni a GTA4 topicba. Feldughatja az X2 3DMark pontszámát, nem 3DMark-kal játszunk...
    Aki meg kvázi dolgozik vele, az meg cserél egy évben egyszer vagy félszer, azaz kétévente átlagban.
    Az összes többi lúzer júzer szerencselovag meg a középkategóriát veszi, nem a csúcskártyákat.
    Itt a PH-n most 55-ért lehet venni egy 9800GX2-őt. Nekem ilyen van és fullon játszom a GTA4-el. Atiból ennyiért kapsz ugyanitt egy 4870-et, amivel félgrafikán van 30 FPS-ed a GTA4-ben. Ez neked egyeduralom? Jajj hagyjuk már ezt. Az a lényeg, hogy legyen egy évben minél több fejlesztés. Legyen verseny. Magasról leajnálom melyik hány pontot kap 3DMark-ban, vagy egy féléves játékban. Hidd el, hogy aki tényleg csúcskártyát vesz az a saját munkaszoftveréhez veszi, aki meg játszani az meg lesajnálja a teszteredményeket, ahol fél meg egyéves játékok FPS értékeit kapja, mivel ő megjelenéskor akar játszani teljesen jogosan, ha már ennyit költ. Ez a tesztezés egy nulla, csak és kizárólag marketing. Aki ezeken leáll vitatkozni az nem normális. Kábé ugyanaz, mint hogy melyik a jobb a mélymosású mikroszemcsés, vagy az inteligens mosópor :W
    Az aktuális hárdver-szoftver "kooperáció" eredményét mutatja a teszt könyörgöm, semmi értelme. Holnapra kész egy másik driver és azzal meg más eredmények lesznek. Mindig van mit optimalizálni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz sniper elite #238 üzenetére

    Te a marketingen vitatkozol. Nem az a lényeg értsd meg. Pont annyian vesznek ati csúcskártyát játékra, amennyien megzabálják akármelyik másik marketinget. Egyszerűen tény , hogy nem szabad. (most csak a csúcsot nézzük!) Ennek semmi köze a kártyákhoz. A szoftverhez van köze.
    Hogyan optimalizálhatna már jobban az ati, amikor eleve kizárják a játék fejlesztésekor? Kizárt. Utólag tudja utolérni az nv kártyával elérhető FPS-t,a játék megjelenése után hetekkel, hónapokkal, miközben a kártya ára hatalmasat zuhan és a vásárló pénze ömlik ki azablakon, mert amiért fizetett azt a szolgáltatást nem kapja meg, utólag megkapja, csak akkoraz már nem annyit ér, akár a mozijegy, van premier 1500-ért meg a 20. ismétlés 350Ft-ért.... nem lehet a legjobb, mert szoftveres hátrányban van, lehet kivétel, de attól ez még tény. Mondj egy játékot ami úgy indul, hogy Ati logo-t látsz és az nv kapkod a feje után.
    Nem a kártya jobb vagy rosszabb, hanem a teljesítmény ami két részből áll. Nem elég csak a hárdver ezt értsd meg.

    Az érvelésed ... először leírod hogy neked is volt GX2 aztán meg kikéred magadnak "Ez a szöveg" szinten, hogy egy évben kétszer cserélni, mikor is cseréltél? Meddig is volt meg a GX2 akkor? Most vettél két kártyát hány darab is az 2008-ban? Kettő ugye minimum, annál csak több lehet.
    Használd egészséggel. Te vagy a legmenőbb ezt én nem vitatom :))

    Hardverlesen

  • schwartz

    addikt

    válasz sniper elite #240 üzenetére

    amúgy hiába veszel magadnak 295GTX-et mert az életben nem tudod kihajtani a mostani prociddal! Szóval vehetsz erősebb procit is!

    Ezt nem tudom mire alapozod...minden esetre erosen megkerdojelezheto... (C2D@4Ghz)

    Nvidia meg inkább tervezi a következő téglát hogy jól lehúzza a sok hülyére a bőrt

    Az Intel nagyobb lehuzasokat visz vegbe az EE procikkal megis van aki megveszi. Az nem szurja a szemed? :)

    [ Szerkesztve ]

    If he dies, he dies.

  • priti

    addikt

    válasz sniper elite #240 üzenetére

    Nem tudok eleget pakolni "A" autóba ezért veszek "B" autóból kettőt és el vagyok ájulva, hogy mennyi csomagot be tudok pakolni. Végülis logikus. :) Erre nemtok mit mondani.
    Én nem szeretem a többkártyás megoldást, ezért szeretem a GX2-őt. Abban egyetértek, hogy nem jó a két nyáklap, mert így sokkal nehezebb megoldani a vízhűtést. Itthon nem is nagyon láttam még GX2-höz vizesblokkot külön, pedig nem egy nagy dolog felszerelni.
    Amit ezen az oldalon látsz letölthető forceware-t az csak 2008 ötödik hóig visszamenőleg van, nem számolom össze hány van összesen 2008-ban... 2-3 hónapot kár volt várnod.
    Ami a kihajtást illeti azért én tennék egy próbát ;)
    Mégegyszer mondom, hogy nem csak a hárdveren múlik a teljesítmény és valójában arról beszélünk és nem a kártyáról, amikor azt mondjuk, hogy az egyik jobb, mint a másik. Lehet mellébeszélni, de az már marketing. Aki csúcskártyát vesz játékra, az szerintem jogosan várja el, hogy a legmagasabb teljesítményt kapja, ami a játék megjelenéskor elérhető, a mozijegyes példa értelmében. Lehet két kártyát venni, de egy eleve több GPU-s kártyából kettőt venni... hát végülis lehet, csak akkor hagyjuk inkább a bőrlehúzást szerintem.

    Hardverlesen

  • gbors

    nagyúr

    válasz sniper elite #248 üzenetére

    ez főleg attól függ, mik az elvárásaid. nekem az április elején vett 9600GT teljesítménye még mindig megfelelő - de ha most le akarnám cserélni, és mondjuk 4850-et vennék helyette, akkor cca. 20-25e FT-ot kellene rátennem. egy évre kivetítve a cserebere 30-35e pénz - abból nemigen kapsz felsőkategóriás kártyát...

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • #72042496

    törölt tag

    válasz sniper elite #255 üzenetére

    Arra, hogy valami megéri-e, az ár/érték arány egy jó támpontot ad. A csúcskártyáknál ez nem csak a lehető legrosszabb, de jelenleg - a vizes megoldásokat leszámítva - még normális hűtő sem kapható rájuk, ráadásul az aktuális húzócímek csutkó grafikán ezeken is gyakorta beszaggatnak, vagy -lassulnak.

    Ha kettőt (hármat) teszel az alaplapba, biztos jól megy minden, csakhogy ezek már általában az összes bővítőhelyet letakarják, így kénytelen vagy az alaplapi "hangkártyát" használni. Az pedig azon kívül, hogy elnyomja a kártyák üvöltését, másra nem jó. :(

    Megéri-e? A nagy büdös francokat, mindegyik megoldásnál egy rakat kompromisszumot kell kötni. A kérdés csak az, hogy ki melyiket vállalja, vagy vállalhatja be.

    [ Szerkesztve ]

  • 7600GT

    senior tag

    válasz sniper elite #255 üzenetére

    Saját pénzedből veszed a kártyát, vagy esetleg szüleid segítségevel? (Nem tudom, hogy hány éves vagy.)

    Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

  • Bluegene

    addikt

    válasz sniper elite #255 üzenetére

    igen de minek erőmű ha jóval 40 FPS fölött viszi az összes játékot egyetlen 4850?

    szvsz ugyanúgy tudunk mi is játszani, a legtöbb játékot 1600X1200-ban fullon, a crysis-t/FC2-t pedig 1280-ba fullon

    te meg örülhetsz h ugyanezt megteheted 1920-ba vagy 2500X1600-ba, szvsz attól még h nagyfelbontású a kép, attól még látványra szinte ugyanaz, szal nem ég és föld

    jó persze jobb, ezt elismerem, de a legtöbb embernek nem éri ez meg, és igazuk van

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • bartucc

    addikt

    válasz sniper elite #248 üzenetére

    NA szia!

    Nemtom hogy miből van rá pénzed, de te dolgod!
    DE ne zavarítsál már meg!
    Én vettem kb 4 éve havertól 5-ért egy fx5200-t, 2 évig bírta, addig mindig procilimitem volt :) , utána 6200 átmenetileg majd egy x1600xt. Ez sokáig bőven elég volt(mass effect, crysis, stb)
    Már nem azé, de én saját pénzből fejlesztek gépet, üzletelgetek, ami a nyereség azt beleköltöm. És ÖRÖMMEL tölt el, ha vmi simán elmegy középgrafon, és semmi nem fogta még a gépem az eddigi 8600gt-vel, far cry 2 majdnem maxon, 1024-ben. És mennyibe került? 9000-be, nem 120000*2-be! Azért ha 17 colosod, vagy 19-esed van, bőven elég egy 4670(nem fogyaszt, alig melegszik) is, nem kell full CF vagy SLI. Sztem ha 20-ért kapsz olyan karit ami majdnem mindent fullon elfogadható felbontásba visz, akkor ne szidd azt akinek nincs 240-e vga-ra! És nem kell nvidia vs. ati vita, ki mit szeret ennyi! Nem veled van bajom, csak a te felfogásod ne erőltesd másokra, ennyit szerettem volna elsősorban. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

  • bartucc

    addikt

    válasz sniper elite #255 üzenetére

    Egyébként meg a legtöbb játék 2 gpu-t is alig kezel, a 3. már alig számít, a 4. meg nem hoz szinte semmit. Volt itt a PH! egy teszt erről, jó vannak újabb játékok, de akkor se használnak 4-et, még....
    De te úgy érzed jól magad ha ütős gép van az asztal alatt, ezzel semmi baj nincs :R , csak ne legyen vita tárgya.

    [ Szerkesztve ]

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

  • #72042496

    törölt tag

    válasz sniper elite #262 üzenetére

    Nem azzal van a baj, hogy olyan gépet veszel, amilyet, hanem azzal, ahogyan azt előadod. Az utolsó mondatod pl. úgy ahogy van, sértő. Korábban is írtál olyanokat, hogy nem gond megvenni a hardvert. Ez az, amit nem kéne - látszik a gépedből, de ha külön ki is emeled, az úgy veszi ki magát, hogy kérkedsz vele, amitől az emberek zsebében bizony kinyílik a bicska.

    Itt speciel az érvelésed nyomta ki a biztosítékot, miszerint megéri több csúcskártyát venni. Ez amellett, hogy egy elszállt kijelentés, még csak nem is igaz. Többen is írtak / írtunk rá cáfolatot.

  • ashot

    tag

    válasz sniper elite #262 üzenetére

    olyan gepet ami neked van, Magyarorszagon csak nagyon keves ember engedhet meg maganak. Biztosak vagyunk benne hogy megdolgoztal erte, de olyan altalanossaggal dobalozol itt a tobbszazezres hardwerekkel, mintha valami bugyuta amerikai tini filmbol csoppentel volna ide ahol mindenki szep es gazdag es "okos" es rozsaszin.

    Mig valaki probalja kicentizni a pentarcajabol a leheto legjobbat, addig lathatoan neked
    annyi egy 100ezres kartya mintha lemennel kenyeret venni.

    Igen valoban a te konfigod a legjobb es a legdragabb, es minden jobban fut mint itt barmelyikunken. Ez teny.

    Udv,
    Marton

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz sniper elite #266 üzenetére

    Persze, nyilván, de leírtam, milyen hatású némely kommented. Ez utóbbi nagyon korrekt volt, bevallom, kellemeset csalódtam, ezt nem gondoltam volna rólad!

    Nincs véletlenül egy facér lánytestvéred? ;] :D

    Poén volt, igazából nekem is kis híján megvan az ideális gép, már csak az új diNovo megjelenését várom, ill. hogy meglegyen a SolidWorks 2009, s végre megtervezhessem az új íróasztalomat. :)

    Igaz, az én gépem lényegesen olcsóbb - nekem ezek a több GPU-s kártyák nem jönnek be, ahogy az új platformra sem ugrok már. Akkor is a jelenlegi összeállítás lenne mellettem, ha hirtelen feleződnének az árak.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz sniper elite #268 üzenetére

    Köszi a tippeket, de teljesen máshogyan gondolkodunk. :)

    Nálam az alapkoncepció része, hogy a gép a lehető leghalkabb legyen, ezért a VGA gyári hűtőjét is lecserélem. Namost hogy on is legyek, egy ilyen téglánál ezt nem lehet eljátszani, ami alapból kizáró ok. Ráadásul sokat fogyaszt, ami azt jelenti, hogy erős, következésképpen hangos táp kell alá. Ebből a szempontból ATI, nVidia egy kutya, s a jövő több GPU-s kártyái is félek, ide fognak tartozni.
    Az ár kérdésére áttérve - ennyit amúgy sem szánok egy alkatrészre, pedig szerencsére kerülne rá.

    A hűtést leszámítva mindez áll a négymagos CPU-ra is. Csodálkoznék, ha egy év múlva szükség lenne ilyenre a játékhoz de ha mégis, valószínű jobban megéri majd Lynnfieldre cserélni, vagy éppen valamelyik AMD csodára. :)

    A fenti linkből talán látszik, hogy nem ragaszkodom a legújabb játékokhoz. Amikkel játszom, azok általában fullon mennek a gépemen. Itt van róla egy kép - érezni, hogy ez nem "gamer kofig", inkább játék + film + zene + letisztult design a koncepció. (Azóta már történtek változások, pl. a TV a falra került...) Hiába jönnek az új architektúrák, s hiába lenne rá pénzem is, nincs motivációm a cserére. Várom a gyártóktól, hogy lenyűgözzenek. De több GPU-s kártyákkal erre nincs sok esélyük. :)

    bartucc:

    Nekem is GTS-em van, s nekem sem nagyon akaródzik lecserélni, mert igen jó kártya. :K Csak mostanra kezd kevés lenni, mert nagy felbontásban játszom.

    [ Szerkesztve ]

  • bartucc

    addikt

    válasz sniper elite #268 üzenetére

    Okés, félreismerelek az irásod alapján!
    Ezek után én kérek elnézést! :R
    Így teljesen igazad van! Példaképp: egyik barátom vett 300-é gépet, takarékoskodott előtte, és a 8800gts-t 100-é vette igaz, de most sincs nagyobb gondja a játékokkal, pedig a megjelenése a karinak nem most volt. :C
    Szval igazad van, bocs az OFF olásért!
    Ez igy korrekt, aki meg tudja csinálni, de én maradok annál ha néha gép elé kerülök játszani, a mostani is bőven elég(jó az s3 nagyon ideiglenes:DDD). Akinek több ideje van rá, annak jobban megéri sztem, de nekem az időbeli szórakozás gép előtt heti 2-3 óra, még tanuló lévén, majd később talán:)

    [ Szerkesztve ]

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

  • r-chee

    őstag

    válasz sniper elite #266 üzenetére

    Wazzee, halloood, ha látnád kívülről önnön lényed és ezt a hozzászólásodat, szerintem fejbelőnéd magad...

    Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

  • ashot

    tag

    válasz sniper elite #268 üzenetére

    Bocsi ha megbantalak,de ez egy ritka beteg hozzaszolas volt. Remelem egyszer vegigmesz egy atlagpolgarokkal teli utcan es rajossz miert.
    De azert koszi,hogy a felnotteknek elmondod, hogy a huszadik hitelfelvetel es rezsi kifizetese utan hogyan tegyuk felre a maradek penzt ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák