Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    hüm-hüm, remélem kitart addig a 9800GX2-őm, amíg lemegy az ára. Jó magasról indul, itthon lesz vagy 100k.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz leviske #134 üzenetére

    A cikkben 500 dolcsi van, az 100k alatt van bőven, ezért mondom, hogy itthon kb. egy százas lesz. Persze ki tudja, amekkora egy rablás megy itt kurvaországban lehet bármi, de azért a célközönség rendelkezik internettel, szóval itt olyan sokat nem lehet kaszálni, mert beintenek a vevők és megrendelik ebay-ről aztán szevasz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz sniper elite #233 üzenetére

    Jajj ez ilyen tipikus kinek van nagyobb farka verseny. Nincs ilyen, hogy ati egyeduralom.
    Eleve aki játékra vesz erős kártyát az évente két kártyát vesz nem egyet és csak nv kártyát vehet azon marha egyszerű okból, hogy az nv megvette a játékipart kilóra.
    Ha megnézed 10 játékból 9 úgy indul, hogy bejön az nvidia logo, a maradék egyet meg ps2-ből "fordítják", amiben nv kártya van. A hárdver csak a torta egyik fele. Akinek ati-ja van az a játék megjelenésétől hetekig, hónapokig csak szív és várja a csodadrivert mindig, örül ha nem szaggat a játék. Elég csak beleolvasni a GTA4 topicba. Feldughatja az X2 3DMark pontszámát, nem 3DMark-kal játszunk...
    Aki meg kvázi dolgozik vele, az meg cserél egy évben egyszer vagy félszer, azaz kétévente átlagban.
    Az összes többi lúzer júzer szerencselovag meg a középkategóriát veszi, nem a csúcskártyákat.
    Itt a PH-n most 55-ért lehet venni egy 9800GX2-őt. Nekem ilyen van és fullon játszom a GTA4-el. Atiból ennyiért kapsz ugyanitt egy 4870-et, amivel félgrafikán van 30 FPS-ed a GTA4-ben. Ez neked egyeduralom? Jajj hagyjuk már ezt. Az a lényeg, hogy legyen egy évben minél több fejlesztés. Legyen verseny. Magasról leajnálom melyik hány pontot kap 3DMark-ban, vagy egy féléves játékban. Hidd el, hogy aki tényleg csúcskártyát vesz az a saját munkaszoftveréhez veszi, aki meg játszani az meg lesajnálja a teszteredményeket, ahol fél meg egyéves játékok FPS értékeit kapja, mivel ő megjelenéskor akar játszani teljesen jogosan, ha már ennyit költ. Ez a tesztezés egy nulla, csak és kizárólag marketing. Aki ezeken leáll vitatkozni az nem normális. Kábé ugyanaz, mint hogy melyik a jobb a mélymosású mikroszemcsés, vagy az inteligens mosópor :W
    Az aktuális hárdver-szoftver "kooperáció" eredményét mutatja a teszt könyörgöm, semmi értelme. Holnapra kész egy másik driver és azzal meg más eredmények lesznek. Mindig van mit optimalizálni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz sniper elite #238 üzenetére

    Te a marketingen vitatkozol. Nem az a lényeg értsd meg. Pont annyian vesznek ati csúcskártyát játékra, amennyien megzabálják akármelyik másik marketinget. Egyszerűen tény , hogy nem szabad. (most csak a csúcsot nézzük!) Ennek semmi köze a kártyákhoz. A szoftverhez van köze.
    Hogyan optimalizálhatna már jobban az ati, amikor eleve kizárják a játék fejlesztésekor? Kizárt. Utólag tudja utolérni az nv kártyával elérhető FPS-t,a játék megjelenése után hetekkel, hónapokkal, miközben a kártya ára hatalmasat zuhan és a vásárló pénze ömlik ki azablakon, mert amiért fizetett azt a szolgáltatást nem kapja meg, utólag megkapja, csak akkoraz már nem annyit ér, akár a mozijegy, van premier 1500-ért meg a 20. ismétlés 350Ft-ért.... nem lehet a legjobb, mert szoftveres hátrányban van, lehet kivétel, de attól ez még tény. Mondj egy játékot ami úgy indul, hogy Ati logo-t látsz és az nv kapkod a feje után.
    Nem a kártya jobb vagy rosszabb, hanem a teljesítmény ami két részből áll. Nem elég csak a hárdver ezt értsd meg.

    Az érvelésed ... először leírod hogy neked is volt GX2 aztán meg kikéred magadnak "Ez a szöveg" szinten, hogy egy évben kétszer cserélni, mikor is cseréltél? Meddig is volt meg a GX2 akkor? Most vettél két kártyát hány darab is az 2008-ban? Kettő ugye minimum, annál csak több lehet.
    Használd egészséggel. Te vagy a legmenőbb ezt én nem vitatom :))

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz sniper elite #240 üzenetére

    Nem tudok eleget pakolni "A" autóba ezért veszek "B" autóból kettőt és el vagyok ájulva, hogy mennyi csomagot be tudok pakolni. Végülis logikus. :) Erre nemtok mit mondani.
    Én nem szeretem a többkártyás megoldást, ezért szeretem a GX2-őt. Abban egyetértek, hogy nem jó a két nyáklap, mert így sokkal nehezebb megoldani a vízhűtést. Itthon nem is nagyon láttam még GX2-höz vizesblokkot külön, pedig nem egy nagy dolog felszerelni.
    Amit ezen az oldalon látsz letölthető forceware-t az csak 2008 ötödik hóig visszamenőleg van, nem számolom össze hány van összesen 2008-ban... 2-3 hónapot kár volt várnod.
    Ami a kihajtást illeti azért én tennék egy próbát ;)
    Mégegyszer mondom, hogy nem csak a hárdveren múlik a teljesítmény és valójában arról beszélünk és nem a kártyáról, amikor azt mondjuk, hogy az egyik jobb, mint a másik. Lehet mellébeszélni, de az már marketing. Aki csúcskártyát vesz játékra, az szerintem jogosan várja el, hogy a legmagasabb teljesítményt kapja, ami a játék megjelenéskor elérhető, a mozijegyes példa értelmében. Lehet két kártyát venni, de egy eleve több GPU-s kártyából kettőt venni... hát végülis lehet, csak akkor hagyjuk inkább a bőrlehúzást szerintem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #246 üzenetére

    Itt megint felvetődik a kérdés, hogy az összehasonlítások a szoftveresen differens default színkezelés tényét állapítják meg, vagy érdemi különbséget mutatnak és már ott is vagyunk, ahonnan elindultunk, hogy akár játékspecifikus lehet, mint ahogy az is, hogy a 10.1 jelent e előnyt, vagy egyszerű csapda, amiben ugyanazt a végeredményt kapod, csak több számítással, azaz lassabban.
    Ezért vagyok szkeptikus ezzel a jövőbe mutató kártya fogalommal. Alapvetően a játékok készítői határozzák meg, hogy milyen video mutat a jövőbe azzal, hogy a jövőben milyen játékokat írnak és elég érdekes lenne, ha olyan programokat írnának, amelyek jobban, vagy szebben futnak atin, miközben az nv tenyeréből esznek, hogy a klasszikust idézzem abba a kaptárba nem szarok, ahonnan a mézet gyűjtöm. Továbbá amikor 1 eltelt év egy csúcskártyából alsóközépkategóriát csinál elég nehéz egyáltalán jövőről beszélni.
    A jelenben kell nagyon jó helyet szerezni ahhoz, hogy 1 év múlva is elfogadható teljesítményt adjon egy kártya.
    Az ati-nak biztos, hogy nincs annyi pénze, hogy pénzt öljön a pc-re való játékfejlesztésbe, amiben a legkevesebb profit van, így a jövő kérdése inkább az, hogy milyen szoftveres 'csapdákat' állítanak nekik a játékok készítésekor. Elég egy apró változtatás a VGA-n mind a két féltől és már meg lehet úgy írni a játékot, hogy a másik kártyán sehol se legyen, aztán pár hónap alatt kilehet javítani a játék "hibáit"

    Jelen van itt igazából, nem jövő. A jövőre tett megállapítások egyszerű spekulációk.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #250 üzenetére

    2009-ben ugyanúgy lesznek exkluzív címek Radeonokra is

    Na majd meglátjuk. A vak is aszonta :)
    Jól sikerült a 4xxx sorozat, de egy sorozat az kevéske. Előtte meg szamócát ért az ati. Egy játékot 1 évnél tovább tart fejleszteni, inkább 2-3 év, ami néha 5 és egy sorozat kb. fél, de max egy évig fut. Arról nem is beszélve, hogy a szerződéseket is évekre kötik, azok miatt is rugalmatlan a történet.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák