Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz qnadam #18177 üzenetére

    Nem rossz dolog mondjuk, csak normális kaputelefonos cég kell hozzá.

    Winnel nincs gondod - boldog ember :) Szokott lenni embereknek vele.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • KROK640

    veterán

    válasz qnadam #18177 üzenetére

    Uh, ilyen kulcsos lifteket régesrégi (körfolysós) Pesti házakban láttam. Utáltam.

    Egyik haverom anyukája lakik ilyenbe, 2015-ben voltam fent párszor náluk. A lépcsőházban a domborművek meg ilyenek, az mondjuk szép. A lift rácsozata is, de lassú volt mint a csiga. Aztán jött a fekeleves, körfolyosó, a negyedik emeleten a korlát a folyosókon konkrétan a derekamig sem ért, mindehhez a járórész enyhén kifelé leejtett, és volt kb 1 méter széles az egész. Rendszeresen konkrétan leizzadt a talpam mire a (lakás vagy lépcsőház) ajtóhoz értem. Emlékszem, hogy mindig a falhoz lapulva cigiztünk a folyosón, mert amúgy haver szerint is durva volt.
    és persze mondhatnám, hogy elcseszett egy valami volt, mert az volt, de 2008 és 2015 között rengeteg különféle állapotú pesti körfolyosós borzalomban jártam, és azt mondom, hogy még amelyik szépen fel van újítva az is messze bármelyik panel mögött jár.

    Bár, a 13-ik kerületben jártam egy 60-as évek végén 70-es évek elején készült panelben ahol a lépcsőház és a lakás ajtó között egy nyitott folyosón kell végig menni, de az egész 2 méter mindössze, és két lakásnak egyfajta közös erkélye.

    (Sőt, láttam olyat is, ahol a folyosó végén volt a vizes blokk, vagyis a zuhanyzó meg a wc-k, vagy a lakásban egy indokolatlan helyen utólag ugyanez beépítve. Ez pláne 'nyád kategória! ilyet hogy a wc házon kívül van, utoljára az anyai nagy szülők 1900-ban épült falusi házában láttam. )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák