Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solena

    tag

    Főni tegnap megint alkotott, majd utána a w10-et elküldtem melegebb éghajlatra:

    Beérek 3-ra, ahogy szoktam volt, mivel volt bent ügyfél, így önállóan nekiállnék valaminek. Már éppen nekicihelődök az egyik laposvasnak (üzleti Dell noti, ez még tartalmaz fémet:DDD), mikor ügyfél el, és főni behoz egy másik laposvasat, hogy ezzel kéne foglalkozni, mert ezért öt után (bő két óra múlva) jönnek. Feladat: megnézni, hogy mitől lassú (ügyfél szerint az). Matricával szétdekorált HP laposvas. Aztán rémlik, hogy nincs két hete, hogy ezt a gépet újrahúztam, meg kapott SSD-t, meg ki lett pucolva és pasztázva, pörgött, mint negyvenkilós narkós k*rva a nigger f*szán. Ha nem vírus, akkor valami szellemhiba, és akkor a két óra nem lesz elég...
    Víruskergetés megtalált mindenféle boosternek álcázott kártevőt, böngészőt kipucoltam, szoftvereket megnéztem, hogy a legfrissebbek-e, ráeresztettem a w10 update-t, de még az sem talált semmit. Közben a gép szépen dolgozott, korrektül, végeredményben még kapott egy AIDÁt is, a cpu legdurvább hőfoka 70 fok volt (inkább ilyen ~50-60), trotty nélkül. Aztán kikapcsolás, jöhet érte az ügyfél, el nem tudom képzelni, hogy mi a lassú. Oké, lassan kapcsol ki, mert dolgozik a Gyors rendszerindítás nevű förmedvény, meg emiatt kicsit lassabban indul, mint várható lenne (ez a izé legfeljebb annak hasznos, aki úgy kapcsolja ki a gépét, hogy meg van nyitva hatszázezer szutyka, és szereti, ha ugyanaz fogadja, mint előtte, de a korábbi winfosokon szocializálódott r1 user kikapcsolás előtt általában mindent is bezár; én meg szimplán csak utálom, mert több galibát okoz, mint hasznot), kapok egy agylövést, hogy oké, kapcsoljuk ki ezt a funkciót. Kapcsolom vissza a gépet, elszáll kékhalállal. Aztán rendszerdiagnosztikát akar indítani, de az sem sikerül neki. Oké, legyen rendszervisszaállítás az adatok megtartásával. Az sem jön össze neki, elszáll, mint a győzelmi zászló. Közben főni idegesít, hogy miafaszez?! Így nem lehet gondolkodni. Végül oké, akkor legyen adatmentés meg újratelepítés (közben meg ég a pofám, és az istennek nem tudom megmagyarázni főninek, hogy nem én szúrtam el). WinPE, adatmentés, utána kikapcsolás, telepítő be, F12 -> telepítő kiválasztása... És feláll az elvileg elcseszett w10. Ó, hogyazaszájbatekert.... Pendrive szabályosan leválaszt, és újraindítás. Szépen újraindul. Leállítás -> Bekapcsolás, szépen indul.

    Tanulság: sosem szabad pendrive-ot, főleg, ha azon rendszer is van, w10-nél a gépben hagyni, és úgy leállítani. Pedig már volt, hogy emiatt szóltam főninek, mert úgy kapcsolt ki egy gépet, hogy bedugva maradt egy külsővinyó, bekapcsoláskor ugyan felállt a rendszer (azon nem volt aktív telepítőmédia), de megjelent a lemezek között, és ha az ember tallózni akart benne, akkor kifagyott;] Pont meglátta, és majdnem nekemugrott, hogy mit csináltam:DDD

    Ja, a gép mitől volt lassú? C2D, 4GB DDR2. Nem mai csirke:DDD Igazából nem lassú jószág, csak öreg. Korához képest kifejezetten pörög, jól összerakott konstrukció (régen a HP még tudott notit gyártani). Ha a kedves ügyfél lassúnak találja, vegyen újabbat:P

    [ Szerkesztve ]

    Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

Új hozzászólás Aktív témák