Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GEIL

    addikt

    válasz hcl #14720 üzenetére

    Sajnos ez most 2021-ben nem mindig megoldható.....de a "régi rendszerben" azért könnyebben lehetett így helyezkedni....a héderelést és csúszópénzt rám is bízhatnák...elstrómankodok én szivesen,.,..csendben...nem feltűnően.
    Annyit utaljanak vagy adjanak passzív jövedelemként hogy tényleg minden kiadásomra elég legyen
    (lakás, rezsi....számlák...stb stb)....a fizum meg marad spórolni vagy költeni amire szeretném.

    Nagymamám huga nagy besúgó és párttag volt...személyi titkárnője volt valami helyi fejesnek...férje meg brigádvezető lett 6 általánossal.....kb 32-35 év munkaviszony után mentek nyugdíjba.......férje már meghalt, de a néni még mindig 180 ezres nyugdíjat kap...özvegyivel már inkább 220 körül.....plusz nagy telek és 2 ház....ingyen.
    Pedig nem hajtották rottyra magukat.,......zsebbe meg boritékba ment a fizu nagyobb része....akkor mégis miből és hogyan a nagy nyugdíj ? :((

    Anyám 2 éve ment nyugdíjba....40 év ledolgozott munkaviszony...irodai állomány + műszaki rajzoló munkakör az első évétől...tisztességgel adózva és nem minimálbéren bejelentve....93,800 Ft a nyugdíja....

    Innentől kezdve nem mondok véleményt......de tényleg jobb a mostani rendszer ?

    Öregapám dolgozott csak 2 kezi melósként.....öreganyám otthonról varrt be néha a
    "Május ruhagyárba"....4 gyereket neveltek....1 házat felhúztak, voltak tehenek, malacok, tyúkok...kacsák, libák....minden.....még szént is kaptak ingyen.....lovaskocsit meg később motort vettek....nyaralni jártak 1 évben 2X....még spóroltak is....de 1 fizetésből mindent :D .......ehhez én hülye vagyok és kár mérgelődnöm.....

    Csoda hogy nem akarok dolgozni (annyit) ? :O :o :DDD :DDD :C

    [ Szerkesztve ]

    ------------------------- i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 ---------- i5 9600k - 32Gb DDR4 - RTX3060 ------------------------- ------------------------- PS5 --------------- ------------- Samsung A53 5G ------------ ------------ Xbox Series X ----------------------------

Új hozzászólás Aktív témák