Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #50 üzenetére

    Volt Lifebook, de mindenki csak az Amilot ismerte, amit jól megutált, és mivel a többségnek fogalma nincs hogy nem márkák vannak, hanem sorozatok, ezért az egész márkát szarnak tartják.

    Igen, kollégák is jellemzően 150-ből akarnak kihozni egy jó gépet (játékra is persze), mert az már nekik hűha kategória. Ez a hatása a teszkós 100k-s "notebook" reklámújságoknak (nem a szocializmusnak). Elhiszik hogy ennyiért már valamit kapnak, hogy ez a reális ár érte. Persze lakásra nem sajnálják a 20 milkát, autóra az 5-6-ot, de szgépre a 200k mintha foghúzás lenne. Persze ezek a Dellből is csak az Inspiront ismerik, dehát ott az amerikai imázs, meg szerencsésebbek legalább a munkahelyen találkoznak Latitude-del. Ezek ilyen hétköznapi emberekről vett tapasztalatok, akik az érzéseikre hagyatkozva vásárolnak, mert a technikai paraméterekhez lövésük sincs. És ugye ez a jellemzőbb. Mondjuk nem is várható el hogy akinek nem ez a szkamája, az képben legyen, de ha már megkérdeznek valamit akiről sejtik hogy ő valamit konyít hozzá, akkor néha meg is fogadhatnák a tanácsát, nem csak "nekem csak kis játékra kell, jó lesz az IGP is", meg minek a minőség, csak otthonra lesz. Aztán meg jönnek kérdezősködni hogy ha ilyen meg olyan rejtélyes hiba van, akkor mit kell tenni - hát nem azért vettem olyat aminél ilyen nincs, hogy ez érdekeljen. :)

  • angyalfoldi

    csendes tag

    válasz hallador #50 üzenetére

    Igazad van zárt gondolkodással kapcsolatban. Milyen érdekes, hogy az általánosítás legtöbbször a negatív irányba tendál. Én azt gondolnám, hogy anno az Amilók is jó cuccok lehettek az annak megfelelő árérzékeny piacnak. Azért gondolom ezt, mert 2008-ban vettem 2 db Fujitsu-Siemens Lifebook S6410-et. Akkor az volt a csúcs noteszgép, a saját céloknak mindenképpen. 8 évig dolgoztak hibátlanul, és még mindig hozzák az újkori formájukat. (Idén tavasszal volt csere Lifebook E736-ra. Nem a márkahűség volt az első szempont!) A lényeg, hogy a minőség fényesebb végéről nézve a kínálatot valahogy a pocsék sem tűnik annyira pocséknak.

    [ Fujitsu Lifebook E736 ]

Új hozzászólás Aktív témák