Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz sutszi #14 üzenetére

    Mert ezt nem gagyisították el mint a konkurrenseit, így minőségi notebooknak nevezhető.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #26 üzenetére

    A Fujit még sokáig fogja kísérteni a Siemens emléke, abból is az Amilo nevű házigagyi. Kell idő mire elfelejtik az emberek, és a márkanévre se úgy gondolnak mint a gagyi szinonímájára. Hiába más sorozat, a márkanevet lejáratta, igaz a konkurrencia azóta is azt teszi, de valahogy a Dellnél ott van hogy "amerikai, az csak jó lehet", a Thinkpadra szintén, kell még idő mire az emberek fejében átáll hogy ez már nem az, hanem kínai vacak.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #50 üzenetére

    Volt Lifebook, de mindenki csak az Amilot ismerte, amit jól megutált, és mivel a többségnek fogalma nincs hogy nem márkák vannak, hanem sorozatok, ezért az egész márkát szarnak tartják.

    Igen, kollégák is jellemzően 150-ből akarnak kihozni egy jó gépet (játékra is persze), mert az már nekik hűha kategória. Ez a hatása a teszkós 100k-s "notebook" reklámújságoknak (nem a szocializmusnak). Elhiszik hogy ennyiért már valamit kapnak, hogy ez a reális ár érte. Persze lakásra nem sajnálják a 20 milkát, autóra az 5-6-ot, de szgépre a 200k mintha foghúzás lenne. Persze ezek a Dellből is csak az Inspiront ismerik, dehát ott az amerikai imázs, meg szerencsésebbek legalább a munkahelyen találkoznak Latitude-del. Ezek ilyen hétköznapi emberekről vett tapasztalatok, akik az érzéseikre hagyatkozva vásárolnak, mert a technikai paraméterekhez lövésük sincs. És ugye ez a jellemzőbb. Mondjuk nem is várható el hogy akinek nem ez a szkamája, az képben legyen, de ha már megkérdeznek valamit akiről sejtik hogy ő valamit konyít hozzá, akkor néha meg is fogadhatnák a tanácsát, nem csak "nekem csak kis játékra kell, jó lesz az IGP is", meg minek a minőség, csak otthonra lesz. Aztán meg jönnek kérdezősködni hogy ha ilyen meg olyan rejtélyes hiba van, akkor mit kell tenni - hát nem azért vettem olyat aminél ilyen nincs, hogy ez érdekeljen. :)

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #63 üzenetére

    Én tudtam róla, de ettől még más nem. Ez meg is látszik az elterjedtségében. "a tudatlanok voltak/vannak többségben, erről nem a márka tehet" - hát ki? Ki fog helyettük reklámozni? Bemutatni hogy nem csak Amilo szarokat tudnak összedobni. "Ez egyéni szociális probléma" - mármint a Fujinak. Amíg az emberek megtalálják amit keresnek a konkurrenciánál, addig nem fogják törni magukat hogy vajon Fujiból is van-e hasonló. Az usernek mindegy hogy Dell vagy Fuji, csak jó legyen, a Fujinak nem mindegy.

    "Ha 30 év alatt vagy"
    Jó lenne. :S

    "volt az úgynevezett lengyel piac fogalma"
    Nem fogalom volt az, hanem rendes zsibvásár.

    "az pedig, hogy nem tudod, mi miből adódik az elmúlt 30 évben Magyarországon, hát ez megint egyéni szociális probléma"
    Tényleg? Nem nekem kell elmagyarázni a piaci folyamatokat, hanem neked. Akkor ki mit nem tud?

    Ez a "mindenről a szocializmus tehet" marhaságot elfelejthetnéd már. Régen még nem E betűkkel feltuningolt disznótápból csináltak kenyérnek látszó tárgyat, volt bennük anyag, 2 nap múlva nézett ki úgy mint most 2-3 óra után. Ez a vadkapitalizmus, ahol a minél olcsóbb szart kell eladni minél drágábban. Ha 150k-t hajlandó költeni az átlag notira, akkor kínálnak 150k-ért annak látszó tárgyat, ami olyan is lesz, nyilván nem a profitjukat fogják lecsökkenteni, hanem a minőséget. Az "okos" magyar meg csettint hogy lám tudott ő venni ennyiért is, minek ajánlgatják neki a 2x olyan drágát - egész addig amíg nem kell szervízbe cipelni, meg nem jönnek a rejtélyes random hibák.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #65 üzenetére

    Figyi, Einstein is tudott a relativitáselméletről, de másnak attól még nem volt triviális. Fel tudod fogni hogy nem Fuji viszonteladókról beszéltem, akik hivatalból ismerik, hanem átlagemberekről?

    "Tényleg, és Te amúgy aki szerint mindenkinek 20 millás lakása van, és mindenki 6 millás autóval jár mennyi fogalmad lehet a való világról"
    A hazudozást és ferdítést be lehet fejezni! Nincs kedvem arra reagálni hogy mely magyar szavakat nem tudod értelmezni. Értem én hogy máig feldolgozatlan számodra hogy már a múltkor is beégetted magad a "hozzáértéseddel", de már kezd elegem lenni belőle. Amit pedig nem mondam, azt ne próbáld úgy beállítani!

    "Szerintem mennyi ember van aki 50 év felett van Magyarországon? Hmmm... Na ők aztán valószínűleg pontosan úgy gondolkodnak ahogy kellene ugye?"
    Miért hogy kellene? Mi az elvárásod az emberek felé, hogyan kötelező gondolkodniuk?

    "Nem, de akkor nyugaton sem ilyen volt ugye? Tehát ez a mai kor problémája nem a 30 évvel ezelőttié, az pedig, hogy szerinted amúgy a Tesco-s újság tehet róla, hogy megvesznek minden vackot, neked valóban sok fogalmad lehet a mai valóságról... És főleg a piacról, amit majd Te jól elmagyarázol nekem..."
    Vannak itt bajok...

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #67 üzenetére

    "nem viszonteladók voltunk, hanem rendszer integrátorok"
    És akkor már nem vagytok jobban képben az átlagpolgárnál szakmai téren?

    "Például nem veszek 6 milliós autót, ha nem tudom kitermelni, nem veszek 20 milliós házat ha nem tudom kifizetni, nem veszek fel 30 évre hitelt"
    És senki nem is mondta hogy megveszik. Csak azt hogy tudják hogy egy átlag ház reális ára kb. 20 milka, 10 ezerért nem fogják megkapni, nem is érdemes próbálkozni. Ugyanez számítástechnikában meg nincs meg, nem fogják fel hogy egy noti 2.5 - 3 kilónál kezdődik, hiszen láttak a teszkós újságban 1 kilóért is annak látszó tárgyat.

Új hozzászólás Aktív témák