Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hallador #117 üzenetére

    Nekem a munkagépemen és a játékgépemen is W7 SP1 van. A játékgépet használtam már SSD-vel és asztali 7200-as HDD-vel.

    A frissen feltelepített W7 még HDD-vel is pörgős, de amint belakja az ember és fut a háttérben a rengeteg processz bizony lassú lesz. A játékgépemen az eleve gyorsabb vinyó és a lényegesen kevesebb szoftver (futó processz) miatt ez nem olyan látványos, de a munkagépem az bizony nagyon lassan bootol illetve néha lassan nyitja meg a programokat (főleg, ha egyszerre nyitok meg kettőt) pedig aztán van benne jó proci meg megfelelő mennyiségű RAM is.

    Egy szó mint száz 5200-as HDD-t rendszervinyónak csak az ellenségemnek ajánlanék 2013-ban az SSD-k korában, a notimban én is azt használok, tehát tudom miről beszélek.

    OSX-el nincs mélyebb tapasztalatom, de szvsz a vinyókérdés nagyrészt nem OS specifikus. Ha sok a futó szoftver, sok a random read akkor a leggyorsabb vinyó is meg tud feküdni, hát még egy 5200-as mobilvinyó..

    Másrészt ha meg ha már mindenki SSD-vel veszi a 21,5-ös iMAC-et is, akkor annak bizony nem 1299 dollár lesz az ára, tehát mégjobban nyílik az olló.

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák