Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgp303

    csendes tag

    válasz #16939776 #9 üzenetére

    En egy ilyen dell “pcie konver”-t hasznalok. Nyilvan nem meglepoen gond nelkul maxra hajthato 4 ssdvel. Egy dell t7910ben van bevetesen. Xeon-os a gep 40pcie van procinkent gond nelkul megy, nem dagod le meg orult benchmarkokkal sem. Raid-be hivatalosan nem lehet szedni. Probaltam es software-es win alol megy brutal tempo viszont erzesre egy intel 960P 480gb-os optane romma veri a 4db samsung sm961-et, szoval nem okossag a raidezes vele. Alapvetoleg az igazi gond szerintem az atlag alaplapok, pontosabban a procik pcie savja keves, tok felesleges oda. Sot ha 2011 vagy 2066os lapban tolnad es raid0ba lokod szerintem az is penz kidobas, mert mint irtam az optane eleg piritos. Benchmarkban (alap beallitasban) egy darab sm961 is gyorsabbank tunik max read/write-ra mint az optane, de csak a magas thread miatt, ha csokkented az olvasasi szalakat 1re mondjuk egybol 8-10x gyorsabb az optane. Nyilvan a win is egyesevel tolti majd be a fileket nem barhuzamosan 😇. Gyorsan el dol a kerdes, virtualizacional meg jo lehet a tobb nvme bizonyos esetekben.

    visszaterve a gigabyte zsugara marha jo ha szukseged van sok ssd-re, de a raid-ezes eleve kerdojeles az alabb leirt dolgok miatt. Aztan nyilvan a max speed amugy is csak draga lap, proci mellet muxik. (Egy kicsit felesleges max pocs hosszabitos screenshoot elejeig erdekes) Ha meg mar beruhaztal eleve egy valag penzt valami combos konfigba akkor az optane talan jobb irany.

    En alapvetoleg errol a dell zsugarol es a 4db sm961rol virtualis gepeket futtatok parhuzamosan. (Csak demo gepek, nem erdekel, hogy nincs kondi az ssdken.)

    Anno probaltam raid0 4ssd-vel hogy arrol megy a swap file vagy a hibernacio ott landol es aztan proba az optane-al es az optane nyert ott is...

    Meg egy apro note: ha bifurication miatt megy a pcie x16 slotban a 4db x4es nvme ssd, de ha a slot amibe teszed csak x8-as (de pcie x16 meretu akkor csak ket ssd fog latszani), ha x4-es a slot akkor meg csak egy hiaba volt hosszu a slot. Oda kell a pcie switch-es masik marka amit irt az egyik srac a forumban.

    Szoval roviden jo cucc az ilyen zsuga, ha sok nvme ssd-t akarsz hasznalni, de kb ennyit lehet varni tole realisan. Majd ha lesz M2-es optane pcie x4-es verzioban biztos felertekelodik a zsuga 👍🏻

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák