Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz opr #17 üzenetére

    Elvesztél szerintem, vagy már nem világos mit akartál írni:

    Idézlek:
    1. A 9900ks 8 mag, 5ghz 127w TDP-vel, mondjuk ~160W valos atlag fogyasztassal terheles mellett, ha szabadjara engedjuk
    Gondolom itt allcore-ra gondoltál és nem arra, hogy 160W lesz, ha 3.7-en vagy 2.3-on vagy ki tudja mennyin elketyegnek a magok.

    Erre írták válaszként, hogy nem annyi. Több. 200W+ 8 maggal is.

    2.
    Itt en 3,7Ghz-es alaporajelet latok, barmi, ami felette van, boost, es mint olyan, terhelesfuggo es pillanatnyi
    Ha meg ezt várod akkor nem lesz 250-300W, de akkor nem is 5GHz-et vársz, hanem 3.7-et...

    Bármelyik helyes, nem értem akkor melyiket várod? A kettő egyvelege nem lesz.
    A működést meg az dönti el, hogy figyelembe veszi-e a TDP-t, ill. az Intel nem tolta-e ki a pl2 limitet mondjuk 300W-ra... mert ha igen akkor az 1. verzió lesz a gyári működés.

    Láttunk már ilyet, én meg erről írtam a többiek példája mellett. A KS limitét kilőtték. De rémlett és most rákerestem, a sima K keretét is állítólag kitolták 210W-ra, anandék szerint legalábbis... pár lapban nem a pl1=95W, pl2=119W (pl1*1.25) módban működik.

    Vagyis röviden:
    A 300W reális és így működnek már egy ideje a csúcs Intel cpu-k az 1. pont alapján... ott keveset írtál.
    Ha meg mégis a 2. pont lesz akkor azért nem 300W mert visszavesz a f*szba... Az 1. pontban sem ebből indultál ki. Kör bezárva.

Új hozzászólás Aktív témák