Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Va

    senior tag

    válasz schawo #1 üzenetére

    Hát abban igazad van hogy egy rendes studióba való "hangkártya" milliókba kerül, de valljuk be egy átlagos otthoni usernek ez is bőven megteszi hangminőségben sőt még sok is! (feltéve hogy nem akar egyszerre több hangszert meg vokált bevinni a hangkártyába mert oda ez kevés bemenettel rendelkezik...
    Viszont nem kell milliós hangkártyákat venni, egy Apollo belépő hangkártya 200-300 ezer közt vígan elég bármire. És olyan pluginek vannak hozzá hogy az ember el se akarja hinni hogy ez csak szoftveres emuláció nem pedig szobányi vassal felszerelt 100 milliós studio van mögötte. Persze nyilván a vas mindig jobb lesz kicsivel, de ha nem filmzenét készít az ember egy dollármilliárdos csúcs filmhez, vagy épp Madonna lemezhez, ez is bőven elég. Még Wiz Khalifa is "olcsó" Apollo-t használ a home studio-jában ott pedig van pénz... De ez csak egy példa, nagyon sok hírességnél láttam már ott figyelni az olcsó apollo-t az asztalon...

    Youtubereknek, kezdő zenészeknek még sok is ez a Creative... :))

    Mondjuk ha ez 300 dodó az meg drága egy youtubernek mikor egy usb-s külső focusrite 30-40 ezer. Bár a Creative meg gamer kártya is egyben, a focusrite-ok meg nem... Szal lehet hogy nem rossz ajánlat a Creative...

    [ Szerkesztve ]

  • D.Va

    senior tag

    válasz #49533440 #22 üzenetére

    Felvételhez igen. Viszont zenehallgatásra nem a legideálisabb. Ugyan tisztán szól a Scarlett (meg a hasonlók) ez tény, de olyan százaz, unalmas a hangja hogy az hallgathatatlan szórakozáshoz. Persze ez nem negatívum mert egy studiós kártyának pont ez a lényege, hogy ne színezze a hangot hanem "flat" legyen. Nekem egy drágább Focusrite Saffire Pro24 DSP-m van (100 e Ft kategória volt) és az is kegyetlen tisztán szól, de zenehallgatásra (tehát szórakozásra)... eeeehhh, elég unalmas jellegtelen a hangja, pedig drága studio hangfalak vannak rákötve meg egy Logitech Z5500 is. Plusz a fejhallgató kimenetét istenítik hogy elég jó, egy sennheiserrel használom, de zenehallgatásra borzalmas. Egy ilyen cucc studiozásra való, felvételre, keverésre, masterelésre, arra tökéletes. De zenére, főleg a sennheiser fülessel a Creative SB Z-m-nek is sokkal "kellemesebb", "üdítőbb" a hangja, főleg jó beállítások után...

    [ Szerkesztve ]

  • D.Va

    senior tag

    Ha már belső vs külső és studió kártya vita:
    Személyes konkrét tapasztalatom jelenlegi Creative és studiós hangkártyáimmal:

    A hangfalról tudni kell hogy bár hangképben (tehát "ahogy" szól) köröket ver nála joval drágább (2x 3x annyiba kerülő) hangfalakra, ennek ellenére ahogy az ára mutatja nem high end, tehát olcsóbb elemekből épül fel mint drágább társai, tehát pl minimális sistergést produkál a tweetere. Persze mindez csak akkor hallható ha közel ül az ember és nem szól semmilyen hang. (Alapzaj van) Nálam a lakásban egyébként is sok zajt összeszednek a hangfalak, alapból valami nem jó a lakásban.
    Na most a Focusrite-ra a hangfal Klotz XLR - 6,35 Jack szimmetrikus kábellel van rákötve és egész tisztán zajmentesen szól.
    A creative-ra pedig szitén Klotz de sima 3,5 Jack - RCA-val van rákötve.
    A Sound Blaster ezerszer nagyobb zajt és sistergést generál mint a Focusrite. Nem tudom pontosan mi az oka, a hiba lehet csak nálam van, de a Creative-on hallgatva a hangfalakat borzalmasan nagy az alapzaj. Mindenféle zaj átjön a PC-ből. Pl egy szimpla egérmozgatásra is ahogy a videókártya elkezd dolgozni, besistereg nyiszeg nyüszög a hangfal. Vinyó ha ír-olvas szintén behallani a zaját.

    Ennek ellenére ZENEHALLGATÁSRA (tehát szórakozásra) sokkal sokkal kellemesebb és szebb hangja van a Creative kártyának. Nem is beszélve olyanokról hogy gaming, scout mode, DTS és egyéb jóságok egy kártyában... :))
    Szóval én azt mondom studió kártyát az vegyen aki zenét készít vagy vesz fel. Youtubereknek meg kezdő zenészeknek meg bőven jó a Creative is... :)

    Creative Sound Blaster Z Hangkártya (PCI-E) (25 e Ft)
    Focusrite Saffire Pro 24 DSP Hangkártya (Firewire) (85 e Ft)

    M-Audio M3-8 Studio Monitor Hangfal (200 e Ft/pár) (8" méret, A/B osztályú aktív erősítő, 2x 220Watt RMS, 38Hz - 22KHz 3 utas, 15 kg/darab)
    M-Audio BX-10 Studió Mélynyomó (110 e Ft)
    (20Hz - 200Hz, 10" méret, 240W A/B osztályú aktív erősítő, THD: 0.019%)

    [ Szerkesztve ]

  • D.Va

    senior tag

    válasz Z10N #91 üzenetére

    Hát már most meg nem mondom hogy kinél, mert nem most volt, youtube-on láttam híres zenészeknél...
    Wiz Khalifa jutott eszembe de ő Apogee Quartet-et használ, mondjuk az már kicsit drágább (450e)

    [link]

    A videóban 2:50-től mutatja a studióját... Nyilván ott azért van sok finomság... :DDD

  • D.Va

    senior tag

    válasz Lord Myn #148 üzenetére

    Nekem sem volt sosem bajom, 2000 óta használok Creative kártyákat, és nekem soha egyszer sem voltak driver problémáim... Gyári drivert használtam mindig. Nem értem itt a fórumon páran mért fikázzák amiatt a Creativeot hogy nincs driverük... Rossz helyen keresik. Kicsit el van dugva a menü de minden hangkártyához egy rakat driver van fent... :U

  • D.Va

    senior tag

    válasz Lord Myn #151 üzenetére

    Nekem most van néha olyan gondom a Sound Blaster Z-vel hogy a jobb és bal csatorna felcserélődik egy két játéknál. De itt sem a hangkártyával lesz hiba, valószínűleg, hanem a régi 790-es chipsetes alaplappal akad össze, ugyanis ezzel az alaplappal a firewire-s külső Focusrite külső hangártyám is összeakad (szaggat a hang, 100%-on pörgeti a procit), és már mindent kipróbáltam... az előző 770-es lapomba semmi baja nem volt, illetve másnál sem megy 790-es chipsetes alaplappal a Focusrite... Szal szívás, most egyáltalán nem is tudom használni a focusrite-ot, még egy youtube video is szaggat a hang miatt... A Creative is másik gépben hiba nélkül működik...
    Sebaj, vettem új Ryzen PC-t végre csak még nincs összerakva remélem megszűnnek a gondjaim :K

    [ Szerkesztve ]

  • D.Va

    senior tag

    válasz bot1978 #152 üzenetére

    Van külső kártyám nem is a legolcsóbb (85 ezer volt) Focusrite Saffire Pro24 DSP ami firewire-s. Sokkal tisztább és jobb minőségű a hangkimenete mint a Sound Blaster Z-nek, de viszont sokkal "szárazabb" is...

    A creative azért kellett mert van egy Logitech z5500-am amit optikán DTS-el használok filmekhez, illetve tud Dolby Digital Live-ot ami a PC-s játékok analóg 5.1 hangját is képes optikán átküldeni úgy hogy az 5.1 is szóljon... Ezt a 2 funkciót egy külső kártya sem tudja...

    [ Szerkesztve ]

  • D.Va

    senior tag

    válasz RM1 #154 üzenetére

    Ezt a tipust nem ismeem, de nem lehet hogy ezt eleve nem is igazán PC-hez hanem inkább MAC-hez tervezték? (nem tudom csak kérdem...)

  • D.Va

    senior tag

    válasz Lord Myn #158 üzenetére

    DTS-t nem tud egyik külső sem, ezért vettem én is belsőt, pedig külsőt vettem volna... :O

Új hozzászólás Aktív témák