Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • subaruwrc

    félisten

    válasz Pietrosz #188 üzenetére

    Nem teljesen így látom.
    elég régen követem figyelemmel az újonc extrém(jelölt) tuningosok munkáit és eredményeit ahhoz, hogy elég nyilvánvalóvá vált, hogy csak a pénz nem elég, akármennyire kívülről úgy tűnik. Ahogy te is írtad, kitartás is kell hozzá, nem is kevés, de nagyon kevés emberben van meg a megfelelő mennyiségű, ehhez a digitális sporthoz. Mondani könnyű, hogy énis megcsinálom, ha lenne ilyen hardverem meg annyi nitrom, de nem, nem csinálná meg egyik se, elsőre biztosan nem, mert akik most benne vannak azoknak is legalább 1-2 év és 20-30 session gyakorlás kell, hogy csak az előkészületek simán menjenek, és akkor még a teszt közben fellépő hibák végtelen soráról nem is beszéltünk. Zavarnak a trollok, egyrészt mert tényleg felesleges amit ide böfögnek, és csak generálják az offot, meg a szar hangulatot, és még csak leállítani se lehet őket mert nem hallgatnak senkire. Emellett azért is zavar, mert ezzel azt is mondják, hogy felesleges, meg semmit nem érő, meg szar amit csinálok, merthát ezt bárki meg tudja. Kérdem én ha mindenki ennyire ügyes, aki így kijelenti, miért nem 10 millió extrém tuningos országa vagyunk? Ja, hogy csak én ölöm bele valóban az időmet az új dolgok kipróbálására, meg a hatásait a különböző tesztprogramokra? Nem csak abból áll hogy betuszkolok két papírzsepit a proci mellé, meg nyakon öntöm nitrogénnel, és elindítom a start gombot a tesztprogramban.. aki így gondolja az marha nagyot téved.

    A beletolt pénz és idő pedig általában meghozza a sikert. Sokan ezért nem értékelik, mert kis túlzással igenis bárkinek összejöhet, míg egy sporteredményben hosszú évek munkája van.

    Ezzel most kicsit ellent mondasz magadnak. Az igazi skilles, minden hájjal megkent extrém tuningosban is évek munkája van, bármennyire nehéz ezt elfogadni. A magyar rekordok, csak úgy nem jönnek, bármennyi pénze is van az illetőnek. Szerintem egyébként ez bármelyik kiemelkedő teljesítményre igaz, hogy sok belefeccölt idő meg munka kell, legyen az fizikális, vagy jelen esetben szellemi.

  • rudi

    nagyúr

    válasz Pietrosz #188 üzenetére

    Alapvetően rengeteg-rengeteg csúcsteljesítménnyel van úgy, hogy pénz és "egy kis idő" kell hozzá. Csakhogy éppen attól lesznek ezek nagy eredmények, hogy valaki fogja azt a nem éppen kis időt és rászánja a dologra. Ha nem olyan témáról van szó, amihez testi vagy elelki adottság kell, akkor kb. minden csak rászánt időből és fegyelemből áll. Csak hát az első 1-2 hét után már nem olyan egyszerű rászánni azt a "kis" időt.

    Épp ezért tartok én minden hasonló teljesítményt sokra. Mert az ember aki létrehozta odaáldozta az idejét, nem naplopásból lett jó tuningeredménye, szép háza, tanult meg programozni, hozott össze valami nagyobb gyűjteményt stb.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Pietrosz #201 üzenetére

    Na, az ért az alapok iszonyatosan messze vannak ám a top teljesítményektől. Ráadásul minden processzor, minden memóriaszett, minden alaplap, sőt minden alaplapi BIOS, minden benchmark program más és esetleg ott van még a VGA is. Ha csak egy módosul ezek közül, kezdheted újra a finomhangolást.

    Volt itt a 100 méteres síkfutás példaként. Tuningra fordítva: olyan 11-12 másodperces időt relatíve könnyen el lehet érni, de onnan lejutni 10 másodperc alá már komoly munka. Ha mi ketten odaáálnánk 20 órát "LN2-t lötyögtetni" összejönne sunaru eredményének 80-90%-a, de a maradék 10-20% behozásához lényegesen több idő kellene.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák