Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • O_L_I

    őstag

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    Per pillanat 13%-al haladták meg a 2018 Q1-ben az előző éves bevételeket, a saját 15 milliárdos becslésükre sikerült még 1,1 milliárd zsebpénzt behúzni, úgyhogy azért olyan nagy baj nincsen.
    (szegény AMD-nek a teljes bevétele nem sokkal több annál mint amit az Intel csak pluszban behúzott)

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    A CEO-nak az is a feladata, hogy a befektetőket meggyőzze arról, hogy milyen veszteséges projekteket kell folytatni, mert azok fontosak a jövőre vonatkozóan. Krzanich itt hasalt el. Lelőtte az ultramobilt, vele pedig a bérgyártás egy jelentős részét...

    Ezt nem vitatom el, és azt sem, hogy Krzanich e téren vitatható eredményeket ért el. De azt is lássuk be, hogy az Intel ultramobil divíziója hibás álmokat kergetett, mert nem látszott az alagút vége. Olvasd szerintem vissza az abban az időszakban az általad írt cikkeket, ahol te magad is leírod, hogy éves szinten 4 milliárd dollárt égetett el az ultramobil platformmal foglalkozó részleg, a nélkül, hogy látszott volna valami remény arra, hogy megtörhetik az ARM egyeduralkodását.

    Amit sehol sem láttam ezzel kapcsolatban az az, hogy mégis mi lett volna a kiút a zsákutcából. Sok helyen (nem csak tőled) olvasom, hogy az Intel óriási baklövést követett el az ultramobil szegmens ostromának felhagyásával, csak valahogy nem látom, hogy mégis hogy tudták volna elérni azt, hogy kitörjenek az elektronmikroszkóppal észlelhető piaci részesedési arányból.

    ...majd 25 milliárdért szerződtette Renduchintalát...

    Szvsz az ott millió akart lenni...

    ...lelőtte a GPU-s fejlesztéseket...

    Tegyük hozzá, hogy az volt a másik olyan terület, ahol mindig csak olvastuk, hogy na majd most már jönnek a valóban értékelhető IGP-k (HD széria)... oké, ez nem sikerült, majd most (HD2000/2500, majd HD4000)... oké, ez sem sikerült, majd a következő (Iris / Iris Pro)... uh, ez sem jött össze...

    Szóval oké, lelőtte, nem rendbe tette (biztos? lásd következő bekezdés), ez valóban hiba volt, de especiel az Intel GPU szekciója a "lelövés" előtt sem tűnt olyannak, amely valóban versenyképes lesz egyhamar.

    Ja, és tegyük hozzá, hogy Raja Koduri konkrétan a Krzanich-éra alatt érkezett az újonnan létrehozott Core and Visual Computing Group élére. Ez vajon utólag meg lesz említve a számvetésnél? :)

    10 év alatt nem állítják helyre azt a kárt, amit okozott.

    Itt csak ismételni tudom magam - nem látok bele abba, mennyire tehető felelőssé Krzanich. Hogy mint CEO őrajta fogják leverni, az egyértelmű. De itt ismét rámutatnák Koduri felvételére. Azt is a "kár" oszlopban fogod felsorolni évek múlva?

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • tha_answer

    őstag

    válasz Abu85 #25 üzenetére

    "EPYC minta formájában, ami annyira gyors, hogy még a Sapphire Rapids is nehézkesen fogja felvenni vele a verseny"

    ??? nekem ugy tunik hogy a 8magos 16 szalas intel gyorsabb lesz "mindenben" a 8/16-os ryzennel.

    illetve nem lehet akkor valtoztatni a designon most az elejen? vagy semmi nagy dolog nem maradt hatra?

    pl: http://hps.ece.utexas.edu/people/khubaib/pub/morphcore_micro2012.pdf

    [ Szerkesztve ]

  • O_L_I

    őstag

    válasz Abu85 #25 üzenetére

    Csak annyit akartam ezzel mondani, hogy ez a malőr nem fogja térdre kényszeríteni az Intelt. Olyan mély az iparágba a beágyazottsága, hogy sokan akkor is Intelt fognak venni, ha egyértelműen rosszabb mint a konkurencia. (anno a Netburst idején is hiába volt egyértelműen gyengébb mint az AMD attól még mindig többet adtak el belőle)
    De ezt az EPYC-es dolgot még nem olvastam ez nagyon jó hír!

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #25 üzenetére

    A rossz CEO-t imádni fogják, de csak addig, amíg csak a cukormázt mutatja meg nekik.

    Ebben igazad vagyon, csak hát a helyzet az, hogy a "rossz" CEO ezzel együtt is egy olyan érában irányított, hogy az Intel részvények cirka megduplázták az értéküket (és nem bedőléshez közeli szinten, mint az AMD esetében Lisa Su). Igen, ehhez kellett a töketlen konkurencia, igen, az Intel csupa vitatható piaci viselkedési normával érte ezt el - de hogy a cég részvényesei "élvezték" a Krzanich-érát, abban biztos vagyok.

    De így annyi történt, hogy elégettek rengeteg milliárdot, és még partnereket sem tudtak szerezni a bérgyártó üzletághoz. Tipikusan olyan dolog volt ez, hogy rosszabb pillanatban le se lehetett volna állítani. Egy jó CEO itt úgy gondolkodna, hogy invesztáljanak még bele 1-2 milliárdot, amit rövidtávon elégetnek ugyan, de hosszabb távon 4-5 partnert szereznek, és senki se fogja nézni, hogy nem x86-ot gyártanak ám.

    Abu, én a partvonalról ugatok, nem látok bele, nem szeretnék okoskodni, de biztos vagy abban, hogy az általad felvázoltak történtek volna, ha az Intel folytatja az ultramobil szegmensben való pénzégetést?
    Mert az én laikus szememnek és fülemnek ez egy "akár a lottó főnyereményt is megüthette volna" szintű dolognak tűnik. Igen, talán szerezhettek volna bérgyártói partnereket - de kellett volna az annyira? Akkori szemüveggel nézd, ne mai szemüveggel...

    Amikor lelőtte, akkor pont azon a szinten volt, ahonnan már lehetett volna támadni. Elég közel voltak az AMD-hez, azt hiszem volt, hogy csak 40%-ra.

    Ismét: én laikusnak gondolom magam. De amennyit én láttam az eredményekből, abból az jött le, hogy még az Iris Pro is nagyon messze volt a konkurenciától. Lehet, hogy 2-3-4 generációval később elértek volna valamit...

    De Raját nem Krzanich vitte oda, hanem Renduchintala.

    Nem írtam olyat, hogy Krzanich vitte oda, azt írtam, hogy a Krzanich-érában érkezett. Ne csak a negatív oldalát emlegessük az éremnek, mert azért van olyan, ami bizony pozitív. Te magad sorolod fel őket. Tehát nem csak elmentek tehetséges emberek, de érkeztek is.

    Gondolom a "jó CEO" kategóriába te Lisa Su-t sorolod. Raja az ő idejében ment el az AMD-től, tehát egy "jó" CEO alatt is bizony távozhatnak komoly szakemberek...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    Én ide tenném Larrabee projektet is annak minden leszármazottjával.

  • NandoXXL

    senior tag

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    Szerintem nem dolgoztál nagy multinál, úgy hogy beszélhess régiós pénzügyi vezetőkkel, ráláss pénzügyi riportokra. Első a tőzsde és részvényesek elvárásai, nem nyugdíjban gondolkodnak: számokban>>cél .. ig. Ennyi utána feljebb vagy más cégekhez mennek.Semmi köze egy embernek az egészhez. A központi CFO hozza meg a stratégiai döntéseket a befektetőkkel, amihez az elvárt adatokat tolja minden beosztott vezető, megfelelő 'szép' statisztikai riportokkal. Egy nagy mocsok az egész ahogyan átlépnek mindenkin, csak a jó számok. Van pár bohóc a kirakatban és ott van velük a többi. Ilyen helyen nem nehéz tévedni, és máshol is így működik a vezetők tovább lépnek váltás esetén, addig hozták a számokat a prémiumhoz. Ne értsetek félre, a vezetők befektetők igényeit próbálják kiszolgálni, és nincs saját döntés csak úgy, figyelembe kell venni részvényeseket stb. Nehéz jó döntéseket hozni, tudjátok mint a minőségi szakmai cikkek. Hiába a szándék, ha nincs büdzsé és az olvasottság, bevétel, menedzsment a mérvadó. Annyi hogy a vezetőknek nincs igazán veszteni valójuk, mások egzisztenciájával játszanak a telhetetlen befektetők miatt. Gusztustalan világ, főleg hogy mindenki meg akar felelni.

  • schwartz

    addikt

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    majd 25 milliárdért szerződtette Renduchintal

    Inkabb millioert, nem?

    Kulonben ha minden a penzrol szolna, akkor a Samsung zsebre vaghatna az Intel +TSMC meg akit csak akar, farzsebbol. Nagyobb tapasztalatra viszont, nem kimondottan zsozsoval fog szert tenni egyik bergyarto sem.

    [ Szerkesztve ]

    If he dies, he dies.

Új hozzászólás Aktív témák