Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #25 üzenetére

    A rossz CEO-t imádni fogják, de csak addig, amíg csak a cukormázt mutatja meg nekik.

    Ebben igazad vagyon, csak hát a helyzet az, hogy a "rossz" CEO ezzel együtt is egy olyan érában irányított, hogy az Intel részvények cirka megduplázták az értéküket (és nem bedőléshez közeli szinten, mint az AMD esetében Lisa Su). Igen, ehhez kellett a töketlen konkurencia, igen, az Intel csupa vitatható piaci viselkedési normával érte ezt el - de hogy a cég részvényesei "élvezték" a Krzanich-érát, abban biztos vagyok.

    De így annyi történt, hogy elégettek rengeteg milliárdot, és még partnereket sem tudtak szerezni a bérgyártó üzletághoz. Tipikusan olyan dolog volt ez, hogy rosszabb pillanatban le se lehetett volna állítani. Egy jó CEO itt úgy gondolkodna, hogy invesztáljanak még bele 1-2 milliárdot, amit rövidtávon elégetnek ugyan, de hosszabb távon 4-5 partnert szereznek, és senki se fogja nézni, hogy nem x86-ot gyártanak ám.

    Abu, én a partvonalról ugatok, nem látok bele, nem szeretnék okoskodni, de biztos vagy abban, hogy az általad felvázoltak történtek volna, ha az Intel folytatja az ultramobil szegmensben való pénzégetést?
    Mert az én laikus szememnek és fülemnek ez egy "akár a lottó főnyereményt is megüthette volna" szintű dolognak tűnik. Igen, talán szerezhettek volna bérgyártói partnereket - de kellett volna az annyira? Akkori szemüveggel nézd, ne mai szemüveggel...

    Amikor lelőtte, akkor pont azon a szinten volt, ahonnan már lehetett volna támadni. Elég közel voltak az AMD-hez, azt hiszem volt, hogy csak 40%-ra.

    Ismét: én laikusnak gondolom magam. De amennyit én láttam az eredményekből, abból az jött le, hogy még az Iris Pro is nagyon messze volt a konkurenciától. Lehet, hogy 2-3-4 generációval később elértek volna valamit...

    De Raját nem Krzanich vitte oda, hanem Renduchintala.

    Nem írtam olyat, hogy Krzanich vitte oda, azt írtam, hogy a Krzanich-érában érkezett. Ne csak a negatív oldalát emlegessük az éremnek, mert azért van olyan, ami bizony pozitív. Te magad sorolod fel őket. Tehát nem csak elmentek tehetséges emberek, de érkeztek is.

    Gondolom a "jó CEO" kategóriába te Lisa Su-t sorolod. Raja az ő idejében ment el az AMD-től, tehát egy "jó" CEO alatt is bizony távozhatnak komoly szakemberek...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák