Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Abu85 #187 üzenetére

    Én nem a dark voidra gondoltam, hanem a Batmanre, mert annál voltak ilyen furcsaságok. Kiváncsi lennék, hogy nálam is ilyen e, mert ebből meg lehetne tudni, hogy valóban iylen, vagy valami turpisság volt a tesztben. Nyilván ez az érdekük, és pont ezért tartom kizártnak, hogy kissebb lenne a terhelés jobb látvány mellett.

    Ad1.

    Ha Physixel akarják megnövelni a kártyáik értéjét, akkor annak valami + kell adnia a látványvilághoz, nem elvenni belőle.

    Ad2.

    Mindenki számára teljesen világos, hogy GPUval sokkal gyorsabban számolható a fizika. Először is nagyobb fokú párhuzamsság érhető el, és a fizikai számítások többsége jól párhuzamosítható, másrészt lebegőpontos számításokban a GPU-k kb 10x gyorsabbak a CPU-knál.

    Ad3.

    Ha elvenne a látványból a Physix a CPU-n, azzal az első pont sérülne. Ez csak arról győzné meg a CPU-s physixel játszókat, hogy ezzel az APIval ellátott játékot/kártyát nem érdemes megvenni. Ez inkább az AMD érdeke, tehát valószínűleg innét fúj a szél.

    Ha én a phyixet akarnám promótálni, akkor CPU-n olyan számítások folynának, amikkel 100%osan leterhelném a rendszert, GPU-n futtatva meg látható lenne, hogy mennyi tehertől mentesíti a procit, mint ahogyan ezt az Unreal 3 esetében is láttuk. Ekkor a felhasználó látja, hogy sokkal jobb a látvány, csak lassú, és akkor felmerül benne, ha kell neki ugyanaz a látvány normális sebességgel, hogy vegyen egy Physixes gyorsítót. Amit mondasz, azzal csak vásárlókat lehet elriogatni, nem csalogatni, a vásárlók elriogatása meg nem az Nvidia érdeke, hanem az ATI-é. Megvan a véleményem az egészről...

Új hozzászólás Aktív témák