Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    őstag

    Tanultam technológiamenedzsmentet és abból az egyik alapelv, hogy mindaz amit egy új, induló technológiáról még nem tudunk, általában kedvezőtlen. A Wikipedia cikkből is látni lehet, hogy sok nehézséget jelent nagy felületeknél a polimer alapú OLEd-ek (PLED-ek) előállítása, tartóssága, hővezetése, stb [link]. A másik alapelv, hogy a régi technológia (LCD) úgynevezett menekülő fejlesztése is késlelteti az áttörést.
    Ezzel együtt nem értem, hogy egy ekkora potenciális piac esetén (több száz millió darab lapostévé évente) senki nem akar a nagyméretű OLED panelek fejlesztésébe beruházni az LG-n kívül. Ha valakinek sikerül a PLED-ek gazdaságos előállítását megoldani, az gyakorlatilag egy pillanat alatt eltüntetheti az LCD-ket a piacról.
    Egyébként most néztem, hogy az első működő OLED kijelzőt 1987-ben készítették a KODAK-nál.[link], tehát az LCD-khez képest kifejezetten lassan jönnek a K+F eredmények, persze ezt az E-Ink-ről is el lehet mondani, ami egy másik területen lehetne az LCD versenytársa, viszont ott a potenciális piac kisebb, kevésbé vonzó a befektetőknek..

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák