Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz lezso6 #47 üzenetére

    Amúgy én még nem láttam olyan ipari környezetet, ami netre lett volna kötve, pedig elég sokat láttam. Aki meg kiköti a gyártósort a netre ott az IT vezetőt el kell küldeni az Microsofthoz bohóckodi...

    (#28) Döglött Róka

    Pont egy ilyen cegnel vagyok es pont most szivunk ezzel mert a termelesiranyito szoftverek DMZ-ben vannak a gyartosoron egy tuzfal mogott. Termeszetesen business lanrol elerhetoek es kommunikalnak is vele mert valahogy riportolni is kell (termekfejlesztes, sales, logisztika szeretne latni, hogy mi van). Nem nagyon van mar olyan, hogy fizikailag elzart gep, max kutatoknak.

    Több sebből is vérzik amit írsz. Egyrészt nem írtam olyat, hogy fizikailag elzárt, ezt ugyan jó bullshit, de nem győztél meg picit sem több okból sem.

    Egyrészt, egy komoly iparvállalat úgy indul, hogy nincs Magyarországról kapcsolata semmilyen szolgáltatóval. Jobb esetben is site to site VPN van mondjuk, Németországból, Angliából, x Checkpointon keresztül stb.

    A másik dolog, ami fontos, hogy komolyabb helyeken, nem monitroznak neked semmit kintről, maximum a szintén elszeparált Oracle szerverről, amire a gyártósor gyűjti az adatokat. Az oracle meg egy komolyabb helyen nagy ívben kerüli a Microsoft bármelyik operációs rendszerét, mert vagy Oracle szerveren, vagy Power-en fut. Szóval a Windows-t egy komoly helyen már most nyugodtan elfelejtheted, internetre kötve. Az egyég gépekre, meg Sprectumot, Tivoli monitoringot, vagy hasonló monitorzó szoftvert használnak. Kitalálod nem Windows-on fut.

    A harmadik egy komolyabb helyen minimum kettő network van, egy Produkciós, és egy Office, na a Produkció kb soha nem látott netet... Ezek is felosztva okosan.

    A negyedik, egy komolyabb helyen több 10 fős team van arra, hogy milyen frissítést, milyen szoftverre, mikor telepíthetsz fel, és csak időablakban, ja csak teszt szerverre, ha ott megy és tesztelték 2 hónapig, akkor majd mehet is az elszeparált Produkciós környezetbe. Ahol net nincs.

    Érzed hogy minden minimum duplikálva van...

    Nyugodj meg TE még nem dolgoztál komoly helyen, ezt abból látom amit leírtál....

    ----------------------------------------

    A másik igencsak naív gondolatodra, meg:

    Te mint "szakértő" szerint, mikor felépítenek egy gyártósort, mondjuk x 10/100 millióé, az évek során gyakorlatilag a robotot cserélik a vezérlő szoftver kb ugyanaz marad, ami magában megint x 100 millió Ft.

    Szerinted az a probléma, hogy a pár 10 milliós szoftvert meg kell venni, vagy az hogy a komplett gyártósor vezérlő rendszert esetleg újra meg kelljen venni megint több x 10/100 millióé? Ugye érzed, hogy valamit félrenéztél...

    ----------------------------------------

    Harmadik:

    Nem egy gyárban voltam, ahol a prodictionban nincs Windows, pont a nagyszerű szoftver üzemeltetés miatt, pl: 3 hete voltam olyan gyárban ahol 450 LPAR volt, és gyakorlatilag ezen futott a komplett produkció.

    -----------------------------------------

    Szóval NO OFFENSE.....

    Szép estét.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák