Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz arn #2 üzenetére

    Ez tök ugyanakkora, mint a T2, csak a szemkagyló nőtt meg kicsit. IBIS jó dolog, de azért nem mondom, hogy nincs élet nélküle.

  • Matska

    senior tag

    válasz arn #2 üzenetére

    A kis méret + Ibis nem igazán fér össze. Nem-de?

    https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

  • .mf

    veterán

    válasz arn #2 üzenetére

    "Az uj vazak meretnovekedese nem tetszik... meg ibis kene. Akkor maradnek a rendszerben, de igy szerintem inkabb ff vazra valo tovabblepes lesz."

    Én pedig FF felől nézve irigykedem az APS-C Fujik obijai miatt, főleg a "compact prime" széria időjárás-álló F2-eseire. Még ha csak egy pár obit viszel is magaddal, már a váz lesz a kisebbik tényező. Sony FE-re csak 3 kompakt obi van: Zony 35 f2.8, valamint Samyang 24 f2.8 és 35 f2.8; kis jóindulattal a Sony 28 f2 is, bár az már kicsit hosszúcska (akkora, mint az 50 f2 WR), s megvannak a maga hibái (elég erős korrekció nélkül a torzítása, széle-sarka csak rekeszelve lesz jó, s nem is időjárásálló).

    Ha lenne IBIS és nem ragaszkodnának az X-transhoz, már lehet, hogy Fujira váltottam volna.

    Matska: "A kis méret + Ibis nem igazán fér össze. Nem-de?"

    Tévedsz. A6500-ban is van IBIS, pedig akkora sincs, mint az X-E-k. Sőt, az A7m2-m3-asok is csak az EVF "prizmája" miatt magasabbak.

    Arn: "illetve megvarom, hogy jovore mit alkot a nikon obi szinten."

    Ezt:

    Egy gusztustalanul nagy manuál-fókuszos 58 f0.95-öst (ami előtt továbbra is csak értetlenkedni tudok, Sonyra a Mitakon 50 f0.95-öse sokkal barátibb méretű tudott maradni), egy dSLR-es méretű 24-70 f2.8, valamint egy aránylag kompakt 14-30 f4, aminek az lehet az előnye a Sony 12-24 f4-esével szemben, hogy talán olcsóbb és van szűrőmenete, mert amúgy méretben hasonló, és a Sony elég jól sikerült. Amiről nincs kép: egy 70-200 f2.8, ami szerintem szintén dSLR-es méretű lesz, egy 85 f1.8, valamint egy 20 f1.8, ami elnézve a 35 és 50-es testvéreit, valamint a dSLR elődjét, szerintem ugyancsak ahhoz lesz közelebb méretben (értsd: böhömnagy).
    Nekem a hype után nagy csalódás volt a Nikon produkciója. A vázak is herélve (AF, puffer, kártya), a 35 és 50 is benga állatok (miért nem akar senki se kis pancake-eket csinálni?). Canon váza se tetszik (koros szenzor, ergonómiai bakik, nincs IBIS). Sonyban se lépnék tovább a rendes időjárás-állóság hiánya valamint ezernyi apró hülyesége miatt. Panasonictól video-orientált váz várható (a la GH), tehát drágán, és azt rebesgetik IBIS nélkül. Kénytelen vagyok továbbra is kivárni, hátha a 2. generációra már összeszedik magukat és tényleg beindul valami verseny, nem csak a saját táboruk elvándorlását megelőző, de saját top-modelljeiket sem kannibalizáló csökött modelleket adnak ki :(

    Matska: "Vess össze egy 23 1.4-et a Sony 35 1.4-el árban, méretben, súlyban. Éppen a duplája."

    Háttérmosásban már nem ugyanannyi az APS-C-s f1.4, mint a FF f1.4... 35 f2-vel lenne fair összehasonlítani, ha létezne olyan (sajnos nincs). Ha a Fuji 56 f1.2-t és a Sony 85 f1.8-at nézed (84 f1.8 vs 85 f1.8), ott a Sony kicsivel nagyobb mérete ellenére a Fuji nehezebb (405 vs 371 g) és sokkal drágább (900 vs 550 EUR).

    Arn: "sonynal nem igen latok normal meretu 35ost f2 koruli obit, csak a kalyhacsovet, meg a nem tul fenyeroset. Vmi olyasmi alternativa kellene, mint a fujinal."

    Itt van a kutya elásva, pont ez a gondom nekem is.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák