Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    Mennyire jó lenne, ha nem nyávogna aki nem célközönség.

    Amikor 2GB RAM mellett nyomtam ultrán a CoD4 multit (motion sicknessem volt alacsonyabb grafon),, akkor én MINDENT kilőttem, még explorer exét is. Skype az meg telefonról ment és be volt dugva a hangkártyába.

    El nem tudjátok képzelni milyen fosokon gamelnek a kölkök míg van idejük. Aztán vagy nincs, vagy felnő annyira, hogy nem kezd neki, ha nincs értelme.

    Egyébként az meg bármilyen gépen hasznos, ha nem kezd el egy multi meccs közepén indexelni, vírust irtani (Defender), frissíteni, kecskét baszni a rendszer, mert marha unalmas egy lagvihar miatt odavágni az autót a falhoz.

    Olyankor ütemezett feladatokat le kell állítani meg mindent a célfeladat szolgálatába állítani. Netes sync meg minden marhaság ráér.

    Androidos telefonnál is imádtam tiltani mindent, különben leveszem töltőről, meglátja a wifit, és elkezd laggolni mert ő most FRISSÍT. Én meg használnám. Annyi eszük nincs hogyha töltőn van kikapcsolt kijelző mellett végezhetne a fosással.

    Emberek játszanak a mai napig 2GB RAMmal, Windows 10 operációs rendszeren. Például Indiában. De a 3-4GB RAM se sokkal jobb, főleg integrált grafikával.

    Mikor van egy Celeronod, egy 5400-as RPM-es vinyód, és fos neted, ami éppenhogy biztosítja a játékhoz szükséges minimumot. Pénzed nincs, amúgy meg kikapcsolódnál, szórakoznál, akkor elég könnyen belevágod a baltát az egészbe, mikor kiderül, hogy háttérfolyamatok nélkül futna, de háttérfolyamat azért van.
    Androidon ugyanez, ott is ha nem akarok akadást, net ki, már ha offline a játék. Különben hülye.

    Persze ez ne mentesíti a valaki által fentebb linkelt gamebooster szemeteket a környezetszennyezés alól. iObit gamebooster is csak pár hónapig volt tiszta, utána átment malware-be.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz K0vasz #21 üzenetére

    És mennyit igényel a lemezből?

    Hiába kér kevés CPU-t és RAM-ot, ha mondjuk 5400-as botrányos laptopvinyód van, és játék közben kér valami apróságot. Onnantól kezdve az masszív laggolás lesz, mert nem tudja kiszolgálni.

    Többieknek: igen ez a csóró réteget érinti. Akinek az egész gépe nem ér annyit mint 64GB RAM.

    Két végletet tudok mondani amit látok 2GB RAMmal:
    Haswell Celeron vagy a kamunotebookok az Atommal. + a kötelező botrányos 5400RPM HDD.
    Valamint Indiában a Pentium Dual core vagy Core2Duo és DX10 belépő VGA.

    Windows10-zel természetesen. Áruházas Gameloftos játékokkal játszanak. Viszont azok eléggé igénylik a HDD-t, akár a felvétel azonos diskre, akár háttérben valami baromság teljesen megakasztja az amúgy molyfing igényű játékot.

    (#35) bulletstorm: azokat ki lehet tenni fullscreenbe. Más kérdés, hogy nem szokták. Ahogy észrevettem kb senki nem szokta, csak hardcore Win8-on szocializálódott kockák.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ViZion #37 üzenetére

    Jajj ne már, Linux. Sajnos ez az esetek igen nagy részében nem megoldás. Még XP-s cuccokkal esetleg, de DX10 és fölötte meg univerzális Windows-zal nem tudsz mit kezdeni. Steam on Linux is eléggé megbukott, ami van, az is igényli a vasat. Egy Intel HD-hez nincs olyan nyílt driver, hogy jó lenne rá.

    De azt is mondhatnám, hogy se Macre, Linuxra meg végképp egyáltalán nincs Android emulátor.
    Igen, van olyan idióta, aki miután elvesztette a telefonját, Intel E8500-on droidot emulál. Románia, TBC-s rokkant, nincs pénze.

    Már így is kompromisszumokra van kényszerülve szegény user, azért játszik mobilos játékokkal gépen, mert mégis mainstream marad. Úgy érzi nem ragadt be. De ha még ezt is kiveszed a képből, akkor eléggé leszűkül a kör. Nem azt mondom hogy nincs Linuxra jó játék, sőt, 64K-ra is lehet élvezetes játékot írni. De ha valaki mainstream szarral akar játszani és azt élvezi, akkor hiába.

    Én emlékszek mit össze kínlódtam anno az alábbi gaming gépekkel:
    Celeron D336, 512MB RAM, Intel Extreme Graphics 2, 2008.
    Fogalmam nincs milyen LGA775-ös Celeron 2,6GHz, 1GB RAM, GeF FX5200 128MB. 2009-2010.

    Pl csináltam majdnem játszható Shader Model 2.0-s HL2 EP1-et, mert annyira akartam játszani, kártyám nem volt, és megpróbáltam kipótolni mindent SM2-es cuccal. De pl a híd akkor is láthatatlan maradt, ami rád esig a liftnél... meg tele volt lila feketével így is.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ViZion #41 üzenetére

    Ja, ez kétségtelen tény, kőgazdag európaiként könnyű ezzel dobálózni, még én is egész jól állok világviszonylatban gépügyileg.

    Kicsit tekerj azon a látásmódon.

    Adott 16 000 Rúpia. Havonta. Az úgy 68k HUF, még mindig jobb mint egy közmunkásbér.
    Használtpiac nehézkes, megbízhatatlan.

    Refurbished piac NINCS. Ha mégis van, heroin. Haswellnél régebbi cucc nincs a piacon, csak használtban. Nincs ilyen, mint Németben, USA-ban, hogy veszel egy Dell Optiplex 3010-et mint ahonnan az enyém van, bagóért.
    Új cuccok heroin árban mennek, normális táp nincs, legalja tápok mennyek annyiért, mint itthon a belépőszintűek. Ott egy Corsair VS450 már jónak számít.

    Egyébként úszol az adósságban, de az más tészta.

    Ilyen körülmények között azért néha szeretnéd magad jól érezni, amúgy pedig top gamer vagy egy népszerű mobilos játékban.

    Ez a géped: Pentium Dual Core E6700. Intel D946zgis lap. Ami max Pentium Dual Core CPU-t támogat. Ebbe még tavaly upgradeltél CPU-t, mert másra nincs pénzed, előtte valami irtó fos volt, én már nem tudom. 2GB+1GB DDR2 RAM, okádék táp, valami SATA vinyó. Meg egy félig hibás 9500GT.
    Ezen 64-bites Win10 PRO.

    Játszani szigorúan 640x480-ban, vagy még rosszabb esetben 640x400-ban.

    Üdvözöllek Mumbai-ban, egyetemistaként. És még mindig szerencsésebb vagy az átlag indiainál. Hogy tetszik?

    Példavideók 640x480-as gameplayről, ami fel van skálázva HD-re, hogy a youtube ne csapja szét még jobban. Nem mondhatod hogy nem nézi senki, mert nem igaz, a számok beszélnek. [link] [link]

    Ez pedig szerkesztett videó: [link]

    El tudod te képzelni milyen élvezet azon a gépen Vegasozni?

    1 óra 10 perc mire kész egy molyfingnyi videóval, atya ég.

    Ehhez képest én, aki születése óta létminimumon tengődik a szüleivel, és próbál kitűnni tanulmányaival, mennyivel jobban állok már? Igaz Jigarnak van Xiaomi Redmi Note 3 most már, tavaly nyáron előjel nélkül hullott ki a Lumiája, rosszul esett neki. Sokáig telója se volt csak egy E71-es Nokia.

    Szóval nekem egyrészt ott az adatlapos gépem, azon tűrhetően lehet videót szerkeszteni, de egy 3 videós fullHD anyagon már elfekszik, viszont a GTS450 meg a 4 mag sokat számít, Fermivel tud gyorsítani a Vegas, újabbakkal nem.

    Most meg kukáztam egy törött házas Small form factor Optiplex 3010-et i5-3470-nel, 8GB RAM meg Low Profile GTX750Ti 2GB. Ugyan renderben a VGA miatt lassabb mint az adatlapos Core2, de szerkeszteni álom. Besírtam mikor Ezt összeraktam rajta. Álom volt.

    Oké, most kiragadtam egy általam ismert példát részletesen, de nincs egyedül egyáltalán. Nem a 64GB-hoz kell a plusz 200MB, hanem ide.

    Win10 update dolog, én Decemberig alárendeltem magam a W10-nek és a frissítéseinek, figyeltem rá, satöbbi.
    Aztán Angular2 fejlesztés közepette elmentem otthonról. Visszatérve a beakadt decemberi frissítés fogadott ami sokak gépét szétverte. Na azóta tiltom én is. Szörnyű az egész. Értem én, hogy azért kell az agresszívkodás, mert a legtöbb ember különben fel se rakja, de ha a munkámat szétveri, akkor én meg csak még agresszívabban fogom tiltani. Mivel vérpistike vagyok, így Enterprise group policy settingssel vissza van állítva a jó öreg kérdezz mielőtt felrakod opcióra. Sajna AU óta az már PRO-n se megy, Home-on meg bekaphatod teljesen. Jövőben is.

    Így is sérelem az univerzális updater bénasága a régihez képest, valamint hogy frissítés előtt nem tudom kiválogatni mit akarok, vagy mindent vagy semmit. A 8.1-ben annyira jól meg volt oldva. Az is hogy megtudjam mit takar a frissítés. Ez az UWP app meg csak össze lett csapva, alap elemekből és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz PiTM0N #50 üzenetére

    10-en is ilyen gondok vannak, 2-3 magot is meg tud enni, 3-6 példányban is elindul akár, és CPU, RAM, disk, mindent bezabál.
    Le is tiltottam a fenébe. Bár vissza szokott jönni...

    Többieknek meg: Úgy látom nem nagyon sikerült a szemléletváltást átvernem. Ahogy sejtem egy bizonyos életszínvonal felett egyszerűen képtelenség felfogni hogy vannak szegények, azok is gépeznének, és hogy mit kínlódnak és min, meg hogy miért nem tud jobbat venni.

    Valamint nem csak Magyarország meg nem csak Nyugat létezik, Windows 10-et használnak Vietnamban, Brazíliában és Indiában is, elég sokan.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz #06658560 #60 üzenetére

    Amennyiben Enterprise van rajta (ha már céges éppen ez is lehet, kivéve előtelepített), akkor kérd meg a rendszergazdát, hogy hajtsa végre a linkelt oldalról a group policy beállítást. Akkor nem ér meglepetés és nem kell adminnak se lenni hozzá.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Hopkins95 #122 üzenetére

    Egyébként továbbra is tartom, hogy ez nem elsősorban az őrült és mérhető teljesítménynyerésről szól, csak trollmentesítés során áldozat lett a magyarázatom is...

    5400-as laptop HDD nem tud párhuzamos folyamatokat kielégíteni.
    Gyenge processzor sem nagyon, de még egy core2quad vagy Phenom x4 is megérzi játék alatt mondjuk a vírusirtó frissítését.

    A game mode-nak alapvetően az a feladata, hogy felfüggessze a háttészolgáltatásokat, az értesítéseket, az ütemezett feladatokat elhalassza, a vírusirtót megnyugtassa. Neked pedig konstans élményt biztosítson, nyilván olyan szinten amit a vas tud, mert azon nem lehet átlépni.

    Úgy is fogalmazhatnék, hogy kvázi átmenetileg valós idejű rendszert faragsz a gépből, amilyen egy játékkonzol is, hogy csak a hardver legyen a határ ne a háttérbaromság. Mindezt a game boosteres reklám és malware csomagtól mentesen.

    Aztán majd ha kijön lehet tesztelni mit csinál, előzetesen ennyi.

    Avast-ban nincs game mode? ESET NOD32 98%-os valószínűséggel tudja, mikor játszok és olyankor game mode-ban van.

    Anno ebbe az AGP-s őrültségbe több haverom is belefutott. HD4650-ed nem is volt AGP-s, PCI-E és fordító chip volt rajta. Olyat vett egyik haverom.
    Csóróbbik haver HD3450-et vett, az most az enyém.
    Aztán végülis még ide lehet venni a DX9 SM3.0-át is, 6600GT meg 7600GT is már PCI-E éra lehetett volna, de az még legalább natív AGP.

    Ilyen 775i65G Sulinetes alaplapra fejleszteni a géped nagyon nagy baromság volt, de nem értettünk hozzá :DDD

    GeF FX-szel nekem tényleg a HL2 EP1-be SM2-es modellek beleerőszakolása volt a legnagyobb hülyeségem, de csak részleges lett a siker. A vége az lett, hogy gépcsere.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Hopkins95 #131 üzenetére

    Akkor Athlon XP volt? Milyen pinek?

    Nem jött össze de eleve esélytelen volt, csak ráértem.

    Lowspecgamer mutat most reális megoldásokat csóró emberek problémáira youtube-on.

    Half-life-okat ajánlani tudom, hatalmas játéktörténelmi hatásuk volt, elismert, tökéletesre reszelt széria.
    Csak időrendben érdemes!

    Sokaknak nem jön be, főleg az első, nem tudom az okát. Bár kell hozzá ész, nem azért mert bonyolult, hanem hogy a nagyságát átérezd.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz flash- #133 üzenetére

    Egyelőre foggalmam sincs, hogyan mérem majd és mit telepítek még fel, hogy mérhető legyen, mert az én gépem elég tiszta magától is, ráadásul annyira nem is gyenge. Gyenge W10-es most nincs, max a tablet. De az se 5400-as vinyós.

    Mindenki ezt a rohadt FPS számot várja hogy majd emelkedik, nem tudom miért.

    Ezerszer leírtam már hogy a konzisztens futás ennek a lényege meg a zavartalanság, nem tud az FPS emelkedni.

    Igen, látom a sarcasm smiley-dat, meg azt is hogy most hűdemegaszondtad nekem és milyen okos vagy, de egyébként tervezem ennek a funkciónak a normális bemutatását ha majd megjelenik.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz flash- #135 üzenetére

    Sajnos volt előzménye ebben a topicban, már csak a trollhordára tudok számítani.

    Nyilván meg fog akadni ami mérhető, ábrázolható.
    Kb azt lehet csinálni, hogy telerakom hülyeséggel, chatappal, ütemezek defendert vagy töredezettségmentesítőt, aztán hátha lesz valami. (túlságosan hozzá vagyok szokva, hogy mindent kigyomláljak ha tényleg játszok, egyébként ilyen apple updater, java updater, flash updater fut a háttérben, de ritka hogy belefussak akadásba, ha igen, akkor az telemetria, vagy trustedinstaller, vagy svchost. Esetleg NOD32)

    Ugye akkor akad meg, ha laphiba van, és HDD-hez kell nyúlni, de azt a játék használja. Tehát ha még nem néztem rá a skype-ra és rám írnak, akkor megakad. De majd kitalálom addig...

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz flash- #137 üzenetére

    Nekem választani kellett nálad mit jelent a smiley, rosszul sikerült, de az a troll akit már kétszer kipucoltak innen az arra használta ahogy reagáltam. Hót hülye vagyok amúgy az egész netes smileys baromsághoz, sose tudtam értelmezni.

    Amazon.in-t meg tudod nézni itthonról is, siralmas, árak is azok, készlet meg kb semmi. Helyi használt bolt nem hozzáértőnek életveszély, úgy átverik mint a huzat. Kínából rendelgetés elvileg játszik, de az is LGA775-re jó mondjuk, és sajnos arrafelé is divat az ebayes kamu LGA775 lap, meg ott is drága, nem éri meg.
    Kamu LGA775 alatt azt értem, hogy G31 vagy G41 a neve, de közben 945-ös chipset.
    De egy Pentium Dual Core is drágább volt sokkal mint itthon.
    Biztos ott is lehet ügyeskedni, de egyszerű laikus ismerősömnek nem jött össze. Újat meg hiába próbáltunk összeállítani, mindig másra kell a pénz és rengeteg.

    GDP meg a "rabszolgaságból" van, nem akarnál ott élni (valamint a nyersanyagokból). Mumbai még egész civilizált vidék, de Ghaziabad (Uttar Pradesh) az brutális. Ott kb csak géppuskával vagy biztonságban, vagy azzal se mert másnak is van. De Mumbai-ban is el tudnak takarítani ha tartozol másnak. Ghaziabad-ban egyik klántagnak fegyverrel és autóval kellett utánamenni a saját húgának, mert elrabolták. Tiszta Brazília, ott is ez megy.

    Aztán Chennai-ban van még klántag akit jobban ismerek, ott nemrég volt áradás ami mindent elvitt. Ott az infós egyetem a dzsungel közepén van konkrétan, viharban nagyon izgi. Telefonjuk laptopjuk van jórészt normális az iskolásoknak, de a többi az igencsak elmaradott komfortban.

    Aztán még Calcutta vagy New-Delphi se jó vidék, legalábbis akit onnan ismerek, azok a legnagyobb hátbadöfős parasztok evör, és a többi indiai is gyűlöli őket.

    Amúgy én kizárólag indiai egyetemistákat ismerek így netről, aki jobban megszívta, annak még ilyen élete sincs. De azért annyi biztos, hogy szociális védőháló az kb ismeretlen arrafelé, emberélet nem ér sokat, és még malária is van hogy örüljél.

    Egy kis vonat. Welroy 6 hónapig utazott napi szinten ilyenen szakmai gyakorlatra, na itt nem kockulsz a mobilodon azt hiszem.
    Félreértés ne essék, Mumbai ettől még egy technológiailag fejlett és egészen élhető vidék.

    Asszem ennyi elég az offból, remélem ezt nem törlik... Témához sok köze nincs csak "kérdezted".

    Egyébként nem kell ennyire messzire menni, itthon is lehet kapni olyan notit amin a game mode értelmes lesz, mondjuk egy HP 250 G4. Az atomos.

    Bacsisnak van egy frankó Braswell tesztje. Egy Pentium M szintjét hozza játékban, ahhoz csapj hozzá egy fincsi 5400-as vinyót. Még egy UWP mobilos játéknak se tesz jót ha akármi más fut egyidejűleg. Pedig annak aztán nincs gépigénye és tesztelten fut, hiszen eleve BayTrail tabletre készült a játék.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz kolopele #139 üzenetére

    Alapvetően ilyeneken tesztelnék: N2840 2GB N3050 4GB

    Környezetemben nincs senkinek. N2840-es volt kettő is. Haver tesójának telepítettem ezt a szépséget. Ha már itt volt, akkor megnéztem rajta DOOM3-at, CoD4-et. Indie játékokat. CoD4 jobban ment mint egy faék indie játék (Bit.TRIP RUNNER). Viszont ennek pokoli jó volt a vinyója, nem egy Lenovo.

    Jelenleg saját készülék egy Lenovo Miix3-830 van, ami nem az igazi, a TDP meg az eMMC miatt. Igaz össze kéne rakni, mert ez is kukázott és jelenleg darabokban van, azért működik.

    Uff, apámnak van egy közeli barátja aki beleugrott a HP 250 rettenetbe, de ő meg nem az a típus aki kölcsönadja... Majd lesz valami.
    De még azt se tudom hogy lehet konzisztens "zavart" csinálni amit lehet rendesen mérni és nem csak véletlenszerű.

    Nem mondhatjátok hogy vénségekkel dobálóztam, viszont teljesítményben felérnek a Prescott P4-ig, bizony. Legalább olyan fos. Bolond ember aki újonnan Atomos notebookot vesz...

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz kolopele #141 üzenetére

    Még van egy ötlet, egy magyar Asphalt 8-as laptopja. Haswell Celeron + 2GB RAM. Megagamer.
    Na ő rendesen nyekereg ha játék közben ráírok skype-on, mert beakad az egész. Alighanem az is jó lenne, kicsit több a CPU mint Atomnál de a többi megvan.

    Az viszont bedöglött nemrég, most garanciában van, alaplapcserén.

    Nyilván ha az enyém lenne úgy csinálnék mint a régi gépemen. Mindent becsukni, skype meg legfeljebb telón jackről ha kell a hang.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz kolopele #143 üzenetére

    Ehh, a maiak tele vannak reklámmal meg PUP ajándékokkal. Iobit jó volt az első pár hónapig, paraméterezhető, félautomata. Aztán győzött a pénz.

    Én meg nagy büszkén kijelenthetem, hogy tavaly decemberben beléptem a DDR3 felhasználók táborába :DDD

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz kolopele #145 üzenetére

    Erre volt pénz, erről is cikket kéne írni, csak az nagyon sok meló (az én alaposságommal).
    100k alatt i5 gép volt a cél, fentebb leírtam hogy még 90 alá is befértem. Core2 már nem volt elég.
    Ugyan minden bővítést és fejlesztést elvágtam, de most nagyon örülök egy halk, kis fogyasztású erőgépnek. i5-3470, 8GB meg 750Ti 2GB. Egy SSD kéne csak nincs hova dugni :DDD Meg amúgy is drága, mindig is a vinyón spóroltam. Legolcsóbb, jóvanaz.

    Cikknek a bemutatón túl az lenne a lényege, hogy nem csak a teljesítményből lehet leadni, ha keretösszegbe kell beleférni, hanem minden másból is. Így lesz brand gép, meg H61 meg small form factor és 200-as táp.
    Úgy voltam vele, hogy 4 mag alá már nem adom, i5-2500 volt megcélozva, i5-3470 lett belőle, nem bántam meg.

    Amúgy itthon még sajna napi szinten megy anyámnak egy DDR1-es gép, Athlon 64 2GB RAM. Az is cikkalap, mert K8-Upgrade-NF3 és rakhatnék bele DDR2-t meg AM2-t, csak még nem jutottam oda. Valami 900Ft-ért jutottam az új upgrade bővítőhöz.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz flash- #148 üzenetére

    Én életemben nem hagytam el az országot, max félreértettél valamit. Én egy '94-es születésű Mumbai-i lakosról beszélek. PunkBuster és Diablo 2 fejlesztést is megjárt szintén klántag (Adam Edgington ha stáblistán akarod keresni, ott lesz) is alá tudta támasztani hogy ez nagyon más mint az átlag netes baromkodás. Egy kis család, szóval elég sokat tudok a magánéletükről, a körülményekről, láttam sok fotót, össz ennyi.
    (#147) kolopele: a minősíthetetlen stílus miatt raktak ki, azért is nem szóltam semmit mert nem volt mit. Így is messzire mentem, örülök hogy törölték, nem magyarázni kellett volna, letojni.

    1050-ből szerintem nincs LowProfile (de van, megnéztem, viszont sokkal drágább), valamint nem játszok csak régi és/vagy mobiljátékkal, tehát bőven elég a 750, de kellett, mert a GTS450-nek tele volt droid emulátornál a RAM, meg nem tud videót se felvenni.
    SSD meg drága nekem, használtan meg nem akarok. Még 7200-es HDD elmegy, de egy Lenovo Y500 vagy Y50-70 (unokatesómnál), az borzasztó pocsék gyári HDD-ről.

    Már nagyon off, de egy GTX480-nal jártam volna legjobban, mert a Vegas csak Fermit támogat hardvergyorsítás terén. Szóval GTS450 renderidő jobb mint az i5...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák