Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz quailstorm #46 üzenetére

    Egyszerűen röhej, hogy ez egy szakmai fórum, állítólag tele szakmabelivel, diplomással, egyetemistával, főiskolással, stb. és alig van, aki ki tud lépni a saját világából... Nézd meg: Nem megy a játék? Költs 100e Ft-ot, nem kell ilyen program... nevetséges.
    A Világ nagyrészének ez kisebb, vagy nagyobb ugrás, akit meg nem érint, az inkább fogja be.
    Hatalmas +1 az írásod.

  • válasz quailstorm #46 üzenetére

    Hatalmas +1!

    Én is anno gyerekként 2003-ban, kaptam karácsonyra egy egymagos Intel Celeron 2,4-est 256 Mb rammal(később bővitve lett 1,5-re), Geforce FX5600-al felszerelve. Annak akkor nagyon örültem, kijátszottam rajta az addig megjelent Cod-okat, Wolfensteint, Hidden dangerouos 2-őt meg hasonlókat...

    A Cod 2-őig minden simán ment, aztán megjött a Cod 4, amivel a havernál játszottam és nagyon tetszett, s 2010 körül mondtam, hogy én is rá akarom rakni a gépemre.
    Akkor elkezdtem keresgetni meg spekulálni, hogy hogy tudná a gépem azt elvinni, meg tuningoláson járt az eszem(egy rizikós művelettel 50 százalékkal is lehetett volna emelni a Celeron órajelén, de végül nem vállaltam be), mert apám nem akart gépet újitani.

    Aztán kiderült, hogy nekem még AGP-s alaplapom van, amibe olyan grafikus kártya kell, ami akkor már ritkaság volt. Aztán lett egy Sapphire Radeon HD 4650 1 Gb bele, hogy az majd elviszi a Codot. Igen ám, csak a processzorom nem volt valami megfelelő, amiről tudtam is, de hát reménykedtem. Aztán persze nem ment folyékonyan a játék, tisztán látszott, hogy a processzor 100 százalékon volt. Pár FPS-nek akkor úgy tudtam volna örülni, hogy csak na, hogy bizonyos jeleneteknél ne fagyjon be szinte a játék...

    Tehát ilyen esetekben tisztán látszik, hogy azért a háttérfolyamatokat ha visszafogná a Windows, szerintem igen is lehetne pár FPS-t nyerni.

    S ez nekem ma sincs másképp, most már egy Acer V15 Nitro laptopon játszom, az Avastot akkor pl. ki is szoktam kapcsolni, hogy ne szívja a kraftot feleslegesen. De még szerintem jópár FPS-t ki lehetne szedni a hardverből a háttérfolyamatok visszafogásával. :)

    Egyébként én is úgy látom sajnos, hogy még mindig sok olyan ember van itt is, aki nem lát tovább az orránál és el sem tudja képzelni, hogy valakiknek nem adatik meg, hogy csúcsszuper gépük legyen.

    Ha az embernek nincs rá pénze és tudja, hogy abból kell főznie, amije van, s hogy ebből kell kihoznia a maximumot, akkor aztán minden kicsi plusznak örülni tud. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák