Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #74018560

    törölt tag

    válasz Wolgor #192 üzenetére

    Mar megint le vagyok maradva valamirol, Kina lesz a liberalizmus zaszlos hajoja? :DDD

    Szivesen elolvasnam ezt a rendkivul meggyozo cikket, hogy lassam hany sebbol verzik :R
    Nem gondoltam h eljutok idaig :U

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Wolgor #192 üzenetére

    Igen, ez itt a lényeg szerintem is, hogy az ETH sokkal több mint csak egy coin. Nyilván a BTC-nél is próbálkoznak a smartcontract témával, csak technikai okokból több esélyt adok az ETH-nek arra hogy be is jöjjön nekik...

    És mint befektetés: én annyi pénzt öltem ebbe, amitől nem vágom fel az ereimet ha elvesztem az utolsó fillérig. Nyilván fájna ha megtörténne, de vesztettem már többet is, amikor cserbenhagyással kiütötték alólam az autómat és még a járulékos költségeket is nekem kellett benyelnem. Úgy tekintek rá mint egy bazidrága lottó szelvényre, ami azért jóval nagyobb eséllyel jöhet be, mint a 90/5...

    Ha egyszer lezajlik a PoW>PoS váltás, akkor lényegében véve leáll a "pénznyomda" az ETH mögött - legalábbis a töredékére esik. Ugyanakkor a smartcontract rendszer éledésével pedig várhatóan megnő az igény az ETH-re, de a sok bányász nem tolja már a piacra a megtermelt coint és ez újabb őrült árfolyamemelkedéshez vezethet. A PoS lecsökkenő tranzakciós költségei pedig átterelik az alternatív coinokról az ETH-re a felhasználókat - a többi is vagy vált, feladva a bányászvilágot, vagy valami más nagyot kell kitalálniuk ahhoz hogy ne tűnjenek el a süllyesztőben...

    Nagyságrendileg belőttem egy számot, hogy mi az aminél kiszállok a ringlispilből - ami nagyjából elég arra hogy úgy "nyugdíjazzam magam" hogy okosan használva, máshol kiszámíthatóbb módon befektetve megoldja az életem. Max 5-10%-ot hagyva coinban hogyha újabb árfolyamrobbanás áll be, akkor ismét örülhessek a pénzes postásnak... De mint írtam, ezt az arányt úgy lőttem be, hogyha semmi nem jön be belőle és full elvesztem a tőkét, akkor sem lesz vége a világnak, a legrosszabb forgatókönyv hogy dolgoznom kell életem végéig - amit akkor is megtennék ha ezzel nem próbálkoznék be...

  • Gabás

    addikt

    válasz Wolgor #192 üzenetére

    Ha az ether (ETH) az Etherium technológiák használatának ára (olaja, gáza, tokenje, izéje), akkor tulajdonképpen attól függ, hogy mennyire kelendő ez a szolgáltatást, és ami ezen felül van, spekuláció.

Új hozzászólás Aktív témák