Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz devast #33 üzenetére

    Ez pontosan így van. ETH-el egyenletes 60 fokon jár a kártya 24/7-ben, GPU órajel -10%, GPU fesz -20-30%-al, csak a memória órajele van az égbe küldve, de az is alacsony feszültségen. Zéró hőingadozás, ennél tényleg csak az kíméletesebb üzem ha áll a száraz dobozban, de amikor vérpistike naponta 5x játékot indít rajta, egyik pillanatban szobahőmérsékletű majd hamar 60-70 fokos, majd ismét kihül és ezt ismételgeti hónapokon/éveken keresztül - neadj' még overclock-ol, meg GPU feszt is emel - na ott sokkal nagyobb az esély egy BGA repedésre, mint annál ami miután kikerült a dobozából, többé nem hagyja el a 60 fokos target-et!

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Reggie0 #38 üzenetére

    No ilyenről még nem hallottam hogy a munkakiesés akkora gondot okozna - az kb ugyanaz mint amikor kilépsz a masszívan terhelő játékból az asztalra - csak ugye nem napi sokszor, csak nagy ritkán fordul elő...

    AMD-n az ethash (ETH,ETC,MUSIC,UBIQ,EXP) a memória késleltetés mod-ot + maximalizált memória órajelet hálálja meg nagyon, a GPU órajelét a memória tuninghajlandósága függvényében még csökkenteni is lehet (1050-1150MHz-re) és a hashrate ugyanaz marad. Ezzel párhuzamosan az ASIC minőségtől változó gyári 1000-1150mV GPU feszt le lehet ejteni 850-900mV-ra.

    Equihash-en (ZEC,ZCL,stb) a memória órajele nem különösebben számít, de a latency mod ott is hat picit. Viszont a GPU-nál minden egyes MHz-et meghálálja a hashrate - és itt aki lopja az áramot, nem számít hogy mennyit zabálnak a kártyák, előfordul hogy inkább felfelé húzzák a GPU feszt is hogy legyen még pár GPU MHz is. No ezek a kártyák már tényleg jobban kínlódnak, az ethash-es 60 fokos targettel szemben a 70 fok is csak sokkal jobban pörgő ventikkel hozható ha nem légkondícionált térben van a vas. No ezek a kártyák tényleg lehet jobban hullanak is. De mivel az ethash kb másfélszer annyi profitot termel mint az equihash, ezért nem túl reális a veszélye egyelőre :)

    Azért azt a "jelentéktelen" apróságot is érdemes mérlegelni, hogy a bányászhardver vásárlásánál jobb befektetés is van: egyből ETH-et kell venni! A 2.5-3 hónapja 1400$-os gép most ér vagy 2000-et és azóta az árfolyamnövekedésnek köszönhetően kitermelt 4700$-t minusz 250$ villanyszámla, szóval össz ~5000$. Ugyanabból az 1400$-ból lehetett volna annó 25$ körüli árfolyamon venni 56 ETH-t, ami most 380-as árfolyamon több mint 21000 (21 ezer!!!) USD-t érne, és bár hullámzik néha, de bízok benne hogy legalább 1, de akár még 2 nullát is hozzáír a végéhez éveken belül. Aki azt hiszi hogy játékpénz, az szépen sétáljon el a lehetőség mellett, azoknak akik átlátják a dolgot annál több marad... :C Egyszer úgyis vesz majd belőle mindenki mert ez lesz a jövő pénze, de akkor már dollár ezreket/tízezreket kell leszurkolni 1-1-ért. Aki most elrak belőle egy nagy marékkal, az 99% hogy nem fog rosszul járni hosszútávon - nyugdíjalapként kell rá tekinteni, nem rövidtávú befektetésként...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz gbors #45 üzenetére

    A június elejéig igaz havi 60% körüli trenddel is 4-5 hónap múlva már csak az áramravalót keresik meg a VGA-k, és gyanítom, hogy június és július között sokkal több lesz az emelkedés...

    Igen, a diff megy fel, a termelékenység lefelé, de ez egészen addig nem katasztrófa, amíg legalább olyan ütemben megy fel az árfolyam ahogy csökken a termelékenység. Eddig sokszorosa volt az árfolyamemelkedés. Nagyon sokszorosa. Indulás előtt még ~11 hónapos megtérülést számoltam a rigre, a gyakorlatban kevesebb mint 1 hónap alatt visszajött az ára :)

    Szóval én úgy vagyok vele, hogy a legjobb befektetés kriptovalutát venni, de érdemes több lábon állni és a rig építéssel is szép nagy bevételre lehet szert tenni - egyszerűen össze se lehet hasonlítani még egy kvesztoros irreális kamatígérettel sem, nemhogy bármi egyéb ingatlanbérbeadásos vagy hasonló befektetéssel...

    Az hogy melyik pénzek fognak eltűnni, azért elég nagy valószínűséggel lehet megtippelni: minden kicsi copy-paste klón. Az meg hogy kik maradnak, a jelenlegi felhozatalból legnagyobb valószínűséggel a BTC, ETH és ZEC. A ZEC-ben nem vagyok biztos, de azért már elég jól áll. A BTC még ki tudja, vannak ott azért a háttérben a gondok. Az ETH mögött viszont akkora a háttér és tenniakarás, hogy őket taksálnám a legjobb esélyre... Per pill, de persze bármikor megjelenhet egy új vetélytárs is...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Graphics #47 üzenetére

    "Igyen pénz" természetesen nem létezik. A bányászatnál sem ingyen kapja az ember a share-t hanem azért cserébe hogy erőforrást biztosít a kriptopénzek alá, ami nélkül leállna az egész hálózat. Nyilván nem lehet a jelen állapotot örökké fenntartani, mert az erőforrásigénye egyre őrültebb tempóban nő. Per pill alig a 10%-a az átlagos polgári "rezsicsökkentett" villanyszámla a bevételnek, ha ipari áramon van akkor 5% alatti ez a szám, de ez nem fog örökké tartani. Ezért lesz majd egyszer a távoli jövőben a PoW>PoS átállás, ami a polgári bányászhatóság végét hozza majd el idővel, visznont rengeteg nullát levág az erőforrásigényességéből.

    Ha most megállna az árfolyamnövekedés, akkor is sokáig tartana mire valóban nem éri meg bányászni. De mitől állna meg a növekedés? Amíg nincsen globális bizalomvesztés, addig a marketcap egyre csak nő és nő, mert az emberek tolják bele a pénzüket. A kriptopénzek mögött sokkal több van, mint ahogyan itt a legtöbb ember hiszi. Nem csak egy monopoly pénz amire valaki azt mondta hogy értéke van, hanem épül a smartcontract hálózat, ami miatt már most imádja a korrupt és illegális üzleti világ - nem véletlenül érteklődik putyin atyánk is - de az átlagos üzleti világ is szimpatizál azzal a gondolattal hogy abszolút anonim, mégis megbízhatóan teljesül benne minden tranzakció. Ami feltételeket a smartcontract-ba leírnak, az mindenképpen teljesül és minden fél megkapja ami neki jár...

    költségoptimalizálás: ne keverd ezzel, mert azzal csak csökkented a meglévő bevételed terheit, de nem sokat spórolhatsz vele. A bányászat ezzel szemben többletbevételt jelent, a befektetési formája pedig árfolyamnyereségen és kereskedelmen keresztül nyereséget jelent.

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Graphics #49 üzenetére

    Egyelőre nagy nyereséget én nem látok benne

    Végülis, mi is az a negyedéves 350%-os kamat amit a bányászat, illetve 1500%-os kamat amit a közvetlen befektetés jelent :C

    A HUF/USD/stb az igazán értéktelen játékpénz, mert ott tényleg csak azért van érték mert mi elhisszük, de semmi olyat nem tud nyújtani amitől valóban érték is lenne. Ezzel szemben a kriptopénzek sokkal többre hivatottak, ráadásul nem az államok és bankok korrupt önös érdekei hanem a programozók és valós piaci trendek határozzák meg a jövőjét - én ezt elég nagy előnynek tartom. Eddig is őrületes emelkedést mutattak, de sokak véleménye szerint ez csak a jéghegy csúcsa és az igazi növekedés még be sem indult, hiszen a smartcontract-ok világa még hátra van...

    Az urban legend szerint 2009-re datálják az első BTC-s vásárlást: 2 pizza 2*5000 BTC-ért. Ez jelen árfolyamon olyan 7.5 milliárd HUF. Így mulat egy igazi úr! Pincér, még 3-at kérek! :)) Sokak szerint ha nem is ennyi nulla, de még jópár jön az árfolyamok végére a következő években...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz t72killer #63 üzenetére

    Nyilván lehet lufit emlegetni, de az ETH sokkal több mint monopoly pénz, olvassatok utána a smartcontract témának. És a többi is vagy lépést tart a fejlesztésekkel, vagy eltűnik idővel a piacról. A hozzáértők szerint (elsősorban programozó hátterű elemzők, nem a pénzvilágból érkezők véleményére gondolok) még el sem kezdődött az igaz felemelkedés. Lufit már akkor is emlegettek, amikor 1$-ról 10-20$-ra felment az árfolyama az ETH-nek, aztán most meg közel 400$. Ilyen alapon - figyelembe véve a smartcontract rendszer éledezését - miért ne lehetne még 1000, 4000, 10000, 40000$ is az árfolyama? Tény hogy sok "egynyári" copy paste klón van a piacon (pl MUSIC, UBIQ, stb), ami mögött semmi értelmes koncepció nincsen, csak a nagyok farvizén egészen jól megerősödtek, de a nagyoknak akkor is van esélye többre. Ha elkedi az üzleti világ használni a smartcontract rendszert, akkor rengetegen akarnak majd ETH-t vásárolni olyanok akik eddig nem bányászták. A kereslet pedig újabb robbanásszerű árfolyamemelkedéshez vezethet. Ha pedig megtörténik a PoS átállás és leáll a jelenlegi "pénznyomda" üzemmód, akkor a bányászok már nem fognak ennyi ETH-t a piacra lapátolni, az igény viszont egyre csak nő rá és az újabb 0-kat írhat az árfolyamok végére. Szóval én nem lufit emlegetnék, max annak a potenciális veszélyét hogyha valamelyik fejlesztőcsapat brutálisat hibázik és könnyen rabolhatóvá válik egyik másik coin, akkor az nagy bizalomvesztéshez vezethet a piacon. De idővel az is helyre fog álni, max más szereplők megerősödésével. Régen is raboltak bankokat, bankok bezártak, bankok nyíltak, és még mindig működik a bankrendszer...

    1 kártyával tényleg nem igazán van értelme nekiállni - de főleg azért, mert ez a bányavilág nem tart örökké! Pesszimistán 1 év, optimistán 2-3-4 év mire jön az ETH PoW>PoS átállás, ami a jelen bányász módot felszámolja idővel. Egy 6-os rig régi áron kevesebb mint egy hónap, mostani beszerezhetetlen elszállt árakon 2-3 hónap mire megtérül. Annak nem igazán látom értelmét hogy 1 kártyával kapálni, 2-3 hónap múlva venni egy másodikat a profitból, még 1-2 hónap múlva a 3 és 4-est, mert akkor mire összejön egy értelmes mennyiséget termelő vas, addigra pesszimistán már lehet vége is lesz a mókának, kriptopénz coin tőke viszont sehol hiszen ki lett véve. Ugyan bukótól még akkor se tartanék mert pár hónap alatt is annyi jön hogy már plusszos legyen, de nagy bevétel abból nem lesz. Sajnos erre is igaz, hogy a kutya is oda xarik ahol már van...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Graphics #53 üzenetére

    Azért írtam a %-okat, mert az nagyjából az én esetemre igaz - március közepe/második fele óta termel egy 6-os fogat, és annak a produktumát hasonlítottam ahhoz mintha közvetlenül ETH-t vettem volna abból a befektetett pénzből... A whattomine oldalán érdemes kalkulálgatni. Egy jól beoptimalizált 6-os rx 4xx 5xx fogat 170-180MH/s-el tolja az ethash-t 900W fogyasztással. nv 1060-akkal úgy 120-130MH/s érhető el 800W körül. Ez ugye pillanatnyilagos profit. Ha nem nő az árfolyam de csökken a termelékenység akkor csökken a profit. De a gyakorlat eddig nem ezt mutatta, és bízok benne hogy a jövőben is marad a növekedés, még ha nem is annyira intenzíven mint az utóbbi hónapokban...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz t72killer #67 üzenetére

    Lévén hogy opensource, már rég lekoppintották, ezek a MUSIC, UBIQ, EXP... Csak ezek mögött nincsen koncepció, tőke, fejlesztés. Az ETH többszáz programozót dolgoztat havi többmilliós (Ft-ba számolva) fizetésért, azért ehhez kell tőke és elszántság. Tehát a kicsik eveznek az ETH farvizén. Ezekben a pénzekben tényleg nem tartanék jelentős összeget, max bányászni lehet érdemes és kisebb nagyobb tételenként jó pillanatokban átváltani nagy pénzre - ha egyik másik beszakad, akkor max 1-2 napnyi profit úszik, nincsen világvége...

    Nyilván tud fel és lefelé is mozdulni. 3 hete pl volt egy elég általános ronda esés - az ETH addigi 170-180-as "stabil" árfolyamról (ha pár napig ott van az már stabilnak mondható) leesett 100-ra. Őrült eladások voltak, aki akkor vásárolt be ETH-ből az qrvajól járt. Több "bolond" még a bányavasait is piacra dobta. Sajnos kimaradós péntek délután volt, mire reagáltam volna rég evittek minden hirdetést, így lemaradtam...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Graphics #71 üzenetére

    Mivel nem váltottam Ft-ra ezért nem mondanám rá ezt a kifejezést. Pont azért nőtt ennyit a valaha megtermelt tőkém, mert bent hagytam a rendszerben. Ha mindig kivettem volna 50-100$ csomagokban, akkor max a felét értem volna el. Ha a jövőben még rájön a növekedés, akkor még magasabbra változnak az említett %-ok...

    Március végén még azt statisztikáztam, hogy kb 9 ETH-t hoz a 6-os fogat. bő 1 hónapja 4.5 körül járt ez a szám. Most alig több mint 3 ETH/hó, és ez ugye 1-2 nap statisztikája felszorozva egy hónapra, 1 hónap múlva valszeg már csak 2 lesz ez a szám vagy kevesebb. A lényeg az hogy ahogy csökken a termelékenység, úgy menjen fel az árfolyam - akkor helyben vagyunk, marad a hosszútávú profit. Ha többet megy fel - ahogy tette az utóbbi hónapokban - akkor meg királyság :))

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Peter13 #70 üzenetére

    ezeket a cikkeket érdemes átfutni kezdésnek: [link] [link] [link]

    Abban valahol igazad van, hogy per pillanat még nem használják a bennfenteseken kívül sokan - és abban is hogy akik használják, azok sokan a fekete kereskedelem/fegyver/terrorizmus stb céljára - de ez a jövőben nagyot fog fordulni, ha a koncepciójuk helyesnek bizonyul...

    A teljes anonimitás természetesen nem mindenhol előny - ha akarod magad kiteregetheted a lapjaidat, csak nem vagy rá kötelezve. Viszont ez ugye egyben azt is jelentheti, hogy a kiteregetett lapjaid validálhatóak hogy tényleg igazat állítasz magadról mint szolgáltató/vállalkozó, és ez már ugye előnnyé varázsolható! Továbbá nem kell attól félned, hogy nem leszel kifizetve, mint szolgáltató. Az ügyfél letétbe helyezi a pénzt, és ha teljesülnek a smartcontract feltételei, akkor átutalódik a pénz, ha nem akkor nem, vagy csak egy része - ehhez nyilván a feltételrendszernek kellően fejlettnek kell lennie. Per pillanat egy ilyen tranzakcióhoz kell egy 3rd party, vagy egy közjegyző vagy valami egyéb iroda akikben a szolgáltató és az ügyfél is megbízik, de ez ugye nagy költség. Ezt a smartcontract remekül helyettesítheti töredék költséggel...

    Ez a rész a kedvencem, ez tökéletesen megfogalmazza hogy most mennyire csak tippelgetünk hogy mire lehet még jó a jövőben:

    "Olyan helyzetben voltam, mintha 1975-ben a személyi számítógép koncepciójáról kellett volna értekezzek, miközben fogalmam sem lehet arról, hogy majd évtizedekkel később mire fogjuk használni a PC-t. Homályos fejlesztési irányvonalakat nyilván fel tudnék sorolni, de a konkrét, jól érthető, hasznos innovációk részletezésére nincs esélyem. Hiszen ehhez a még nem létező, ismeretlen vívmányokra épült vívmányokat kéne kitaláljam. A parancssoros világ keretei közül kellene előre lássam, hogy az egérrel vezérelt grafikus felületen mi mindent lehet majd megvalósítani. Pedig így utólag milyen könnyű: csak végig kell néznem a képernyőn felsorakozó ikonokon."

  • fpeter84

    senior tag

    válasz gbors #83 üzenetére

    Nem tudom milyen villanyárral számolsz, én az itthoni rezsicsökkentett polgári (==pofátlanul magasan fixált) 36-44 Ft/KWh áron, ami így a profit 8-10%-a kb - ha valaki céges nagyker áron kapja akkor meg 3-4%... Van még hová romolnia a profit/áramköltség aránynak hogy ne legyen nagy baj. És ki mondta, hogy megáll 500$-on az ETH? Amíg ilyen tempóban növekszik a marketcap, addig az árfolyamok is menni fognak vele. Természetesen elképzelhető egy lassulás, akár esés is - de az mind csak átmeneti probléma lesz szerintem. Ha nem adod el a coin-jaidat beszakadt áron akkor csak várni kell és ér az még majd többet is mint előtte valaha!

    Kicsit ellentmondásos a "jobban megéri ETH"-t venni kijelentésed. Nem ezt cáfolnám - szerintem is jobban megéri, csak a bányagép ad egy kis biztonságérzetet hogy azért eladható eszközben is áll a pénz egy része - hanem arra gondolok hogyha beragad szerinted pl 500-on, akkor miért érné meg csak coinba fektetni? Akkor annak nem lesz árfolyamnyeresége, közben amíg a villanyszámla túl nem lépi a termelékenységet a bányagép akkor is termel még. De senki félre ne értse, én is úgy gondolom hogy a legnagyobb bevételt a közvetlen befektetés jelenti, annak kb a harmadát-negyedét hozza a bányagép - de ez még mindig őrületes megtérülés - a semmit meg az hozza ha az ember a kisújját se mozdítja és hagyja hogy elmenjen mellette a világ :)

  • fpeter84

    senior tag

    válasz t72killer #86 üzenetére

    Volt példa a történelemben mindenre... Maga az ETH eddig a történelem legnagyobb közösségi finanszírozása volt: az első blokkban definiáltak maguknak 12M-t, a kisbefektetőknek pedig 60M étert. Utóbbit 1$ árfolyamon eladták. Aki abból annó vett 10e Ft-ért, az most 3.7M. Ha 100e-ért, akkor az 37M, az 1M induló befektetés pedig mostanra 370M, de a jövőben lehet még a 10 vagy százszorosa is! :))

    A gyártók nyilván nem hülyék... Nyilván el akarnak adni, de egy ilyen kártya legyártása nem annyi hogy felül beöntik a homokot a gépbe alul meg 5 perc múlva kiesik az új kártya. A félvezetőgyártás átütemezése, csippek gyártása, memória és egyéb alkatrészek soronkívüli beszerzése nem kevés idő és logisztika - lehet akár hónapok is eltelnek onnan amikor felfedezték hogy bajok lesznek az utánpótlással addig amíg le tudják szállítani a nagykereknek a kártyagyártók az új kész termékeket. Nyilván versenyzik egymással az amd meg nv a háttérben hogy kinek sikerül először kielégíteni a piaci igényeket...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz gbors #107 üzenetére

    Én úgy matekoztam, hogy amikor megvettem az első rig-et, akkor az árából 56 ETH-t kaptam volna. Ez a vas mostmár nagyjából soha nem fog ennyit összehozni, akármeddig is kapál nekem... Most ha sikerülne mondjuk 600e-ből összerakni egy rig-et, akkor az kerek 6 ETH. Ezt még talán elérheti, mert per pill havi bő 3-at hoz, de már ez se biztos. Kérdés hogy hogyan emelkednek/csökkennek tovább a számok - ha hónapokon belül befutnak az újabb amd szállítmányok az megint borogathatja a matekot...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz KevinMulder #102 üzenetére

    Nagyon memóriasávszél-éhes az ethash algoritmus, minden egyes MHz-et meghálál, illetve azzal is sokat lehet dobni a tempón ha sikerül az alacsonyabb órajelhez rendelt időzítéseket felmásolni a magasabb szintekre és stabil is a kártya vele

    Nálam a 470-ek:
    - gyári 1230MHz @ 980-1160mV a GPUk, 1750MHz a memória, ezzel bő 23 MH/s
    - GPU csökkentve 1150MHz-re @ 850-910mV, memória késleltetés 1500-as érték felmásolva, 2050-2100MHz-es órajelre húzva, így 28.95 és 29.5 MH/s-et teljesítenek

    Szóval nagyon látványosan gyorsul a memória sebességének fokozásától, és a GPU órajelét még csökkenteni is lehet úgy hogy a hashrate ne érezze meg. Kisebb órajellel már vesztem a hash tizedeket. Így kímélve vannak a GPU-k, ventik, VRM, és persze kevesebbet is esznek...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz gbors #111 üzenetére

    Igazából már február/március elején is volt aki pesszimistán azt matekozta hogy mostmár nem érdemes bányagépet építeni, mert nem nagyon fog megtérülni a befektetés. Aztán csak nekilendültek az árfolyamok és fejreállt a piac - bármit hozhat még a jövő...

    Tény hogy már most sem túl szapora az ETH termelése 1 db 6-os riggel. De ott vannak az alternatív kisebb ethash pénzek is - ugyan hosszútávon nem tartanék bennük pénzt, de arra jó lehet hogy pár naponta optimális pillanatban eladva köztes pénznek használja az ember...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Razenhell #113 üzenetére

    jaja, én is azzal nyugtatom magam hogy kipróbálhatom majd a 6x crossfire játékot... :DD

  • fpeter84

    senior tag

    válasz t72killer #115 üzenetére

    No igen, de kinek miért érné meg kölcsönadni, ha saját magának többet termelhet vele? :)

  • fpeter84

    senior tag

    válasz -Skylake- #124 üzenetére

    Az ellenérték az maga az erőforrás szolgáltatása - ezen nem igazán értem mit nem lehet érteni. A bankoknál maga a bank finanszírozza az üzemeltető hátteret, itt meg közösségi erőforrásmegosztás van, amiért cserébe saját magával fizet. Ennyi, semmi varázslat nincsen mögötte. És ha utánaolvasol láthatod hogy az ETH ennél jóval többre készül a jövőben. A BTC-t én annyira nem erőltetném, mert a felhajtott infók alapján technikailag haldoklik, annak ellenére hogy újra meg újra csúcsokat dönt az árfolyama. Lehet a jövőben még 10x árfolyamot is elér a spekulánsok miatt, de ki tudja... Nem véletlenül előzte be részesedésben az ETH nemrég. És ez még csak a jéghegy csúcsa, a lényeg még nem is látszik, mert a smartcontract rendszer még be sem indult úgy ahogy azt elképzelték a készítői...

    szerk: és nem átlagmarika és átlagjános gazdagszik meg rajta, hanem az aki bele mer vágni. És igen, miért ne lehetnének ilyenek? Annó aki google, ms és hasonló részvényeket vett, az igen, $ milliomos lett pár 1000 $ befektetéséből. Volt már párszor ilyen a történelemben. Csak ehhez az kell, hogy ne átlag módon gondolkodjon az ember és merjen kockáztatni - persze megfelfelő háttérelemzések/tájékozódás után. Semmi garancia a meggazdagodásra, de ha nem veszel lottószelvényt, akkor 0 esélyed is van rá hogy megnyerd az 5öst :)

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz gbors #121 üzenetére

    Én azon nem aggódok hogy megtérül e a rig befektetés - max szélsőséges tűzeset esetén lehet gond.

    3 hónapja "hiba volt" hogy 400e-ért nem 56 ETH-t, hanem a 6-os riget választottam. Ennyit cirka soha nem fog kitermelni - 2 év alatt is jó ha a fele ETH lesz belőle. Tehát jobb választás lett volna a közvetlen befektetés... Persze most se sírhatok, így se kevés, csak az jóval több lett volna...

    Mostani árfolyamokon viszont egy 600e-es vas kb 6 ETH, amit a jelen diff emelkedési számokkal szerintem kevesebb mint 3 hónap alatt el lehet érni még ebben a pillanatban indítva... Csak az a szépséghiba, hogy sehol nem kap az ember hozzá amd kártyákat, 1060-al meg jó ha a 3/4-ét el lehet érni az optimális profitnak

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Wolgor #192 üzenetére

    Igen, ez itt a lényeg szerintem is, hogy az ETH sokkal több mint csak egy coin. Nyilván a BTC-nél is próbálkoznak a smartcontract témával, csak technikai okokból több esélyt adok az ETH-nek arra hogy be is jöjjön nekik...

    És mint befektetés: én annyi pénzt öltem ebbe, amitől nem vágom fel az ereimet ha elvesztem az utolsó fillérig. Nyilván fájna ha megtörténne, de vesztettem már többet is, amikor cserbenhagyással kiütötték alólam az autómat és még a járulékos költségeket is nekem kellett benyelnem. Úgy tekintek rá mint egy bazidrága lottó szelvényre, ami azért jóval nagyobb eséllyel jöhet be, mint a 90/5...

    Ha egyszer lezajlik a PoW>PoS váltás, akkor lényegében véve leáll a "pénznyomda" az ETH mögött - legalábbis a töredékére esik. Ugyanakkor a smartcontract rendszer éledésével pedig várhatóan megnő az igény az ETH-re, de a sok bányász nem tolja már a piacra a megtermelt coint és ez újabb őrült árfolyamemelkedéshez vezethet. A PoS lecsökkenő tranzakciós költségei pedig átterelik az alternatív coinokról az ETH-re a felhasználókat - a többi is vagy vált, feladva a bányászvilágot, vagy valami más nagyot kell kitalálniuk ahhoz hogy ne tűnjenek el a süllyesztőben...

    Nagyságrendileg belőttem egy számot, hogy mi az aminél kiszállok a ringlispilből - ami nagyjából elég arra hogy úgy "nyugdíjazzam magam" hogy okosan használva, máshol kiszámíthatóbb módon befektetve megoldja az életem. Max 5-10%-ot hagyva coinban hogyha újabb árfolyamrobbanás áll be, akkor ismét örülhessek a pénzes postásnak... De mint írtam, ezt az arányt úgy lőttem be, hogyha semmi nem jön be belőle és full elvesztem a tőkét, akkor sem lesz vége a világnak, a legrosszabb forgatókönyv hogy dolgoznom kell életem végéig - amit akkor is megtennék ha ezzel nem próbálkoznék be...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz #74018560 #202 üzenetére

    Mihez képest az egekben? Ugyanezt monták sokan amikor túllépte a 10$-t... Én abban reménykedek hogy ez még abszolút sehol sincsen a csúcshoz képest - ha bejön a mögöttes koncepció és tényleges fizetőeszközzé válik, a PoS pedig lelassítja a pénznyomdát akkor akár még több nulla is kerülhet az árfolyam végére...

Új hozzászólás Aktív témák