Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz #3 üzenetére

    Nagyon nagyon nagyon bulvár ez a cikk :( Nagyjából az a kaliber, mint hogy az iLife'09 warez verziójában is trójai van - ha az ember veri a fejét a falba, nem csoda, hogy fáj neki.

    Két esetben áll fenn ennek a trójainak a veszélye: warezolt cucc a hackelt installservert futtató telefonon, illetve self-signed kis alkalmazások. Az első gondolom egyértelmű, hogy ígyjárás,a második viszont egy kényes helyzet.

    Egy SMS elküldéséhez olyan jogosultságok szükségesek, ami az úgynevezett user-granted kategóriába tartoznak, azaz telepítéskor megkérdezi, hogy "engeded-e a programnak, hogy ezeket csinálja: hálózati kapcsolat használata". Ugye milyen sokatmondó? Nem tudod megállapítani, hogy a program pontosan mire is készül. Főleg, ha SymbianC++-ban írták, nem pedig Pythonban, amit tök egyszerűen el lehet olvasni.

    Szomorúnak tartom, hogy a Symbian Ltd. illetékesei nem tudtak egy kicsit is gondolkodni a Symbian Signed/Platform Security-n, mielőtt ráuszították a népre.

    Hogy a kérdésedre is válaszoljak: ne telepíts semmit, amit BT-n kapsz, ismeretlen forrásból. Magától nem fog elindulni. A böngésződben nem tud bejönni semmi úgy, mint ahogy mondjuk Internet Exploreren, egyedül a SIS fájlokba rejthetik a dolgokat el. De ha megbízható forrásból szerzed őket, nem érhet baj.

    Félni semmiképpen se kell, se fizetős antivírussal terhelned szegény telefont.

    “All nothings are not equal.”

  • ALI_G

    veterán

    válasz #3 üzenetére

    Böngészők nem tudom mennyire biztonságosak, de nem elképzelhetetlen. Ha fájlt mentesz rajta ami pl. futtatható is a telódon, akkor bármi megeshet. Főleg a nem biztonságos forrás a gyanús.
    Avast elég sokat rikácsol az S60-as progikaimért, hogy trójai, vigyázz, ááá :) Na azokat nem is mertem telepíteni.
    Olyan hírt se láttam még, ami egy mobil böngésző biztonsági frissítéséről szólt volna, de az ok feltehetőleg a számukban keresendő. IE-hez van "millió" biztonsági frissítés, örülnék, ha mindenki telepítené is...nem lenne ennyi zombi.

Új hozzászólás Aktív témák