Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dejvid8

    őstag

    válasz callmeakos #21 üzenetére

    Hát igen, ma már talán nevetséges lenne egy ilyen telefont piacra dobni. Bár igaz, már akkor is kisebbnek számított a többitől, de mégis rengetegen vették, és nagyon jó mobil is volt. Akkor még a mini méret 2,5-2,8" volt, manapság meg 4,7" a mini :Y :D

    M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

  • HaZse

    őstag

    válasz callmeakos #44 üzenetére

    Bocsi, de ezen a szomszéd dolgon jót nevettem. Ha átmegy a gyerek a szomszédhoz, akkor a kétszülő számot cserél és a szülőt hívja fel a másik szülő. Ehhez nem tudom, hogy miért kell a gyereknél telefon. Sőt nem csak én vagyok ilyen, hanem a körülöttünk lévő családok is.

    Mert majd adsz egy telefont egy óvodásnak, aki meg szépen majd nyomkodja a telefont és felhív mindenkit. El van korcsosulva a világ. De főleg az a nagy nyugat. No meg egy kisebb gyerektől könnyebb elvenni egy értéktárgyat, mint egy idősebbtől. Sőt még egy ilyen kicsi gyerek még nagyon befolyásolható. És sokmindent el is hisz.

    Nem vagyunk egyformát. Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy ő látja.

    Attól még nem lesz elmaradott a fiam, mert nem adok neki egy telefont. Majd ha érett rá és fel tudja fogni az értékét egy eszköznek és annak, hogy mivel jár egy telefon birtoklása és használata.

    De van az ismerettségi körben egy 16 éves leányzó, aki képes egy hónap alatt több ezres számlát generálni.

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

  • HaZse

    őstag

    válasz callmeakos #48 üzenetére

    Csak azt tudni kell intelligensen szabályozni. Az a szülő hibája ha a gyerek elszáll a számlával vagy orrba szájba vásárolgat, mert nincs beszabályozva, vagy bekorlátolva.

    De ehhez az kell, hogy az a gyerek tisztában legyen a pénz fogalmával. És ez nem lesz egyik gyereknél sem 6-7 évesen. Ahhoz igenis fel kell nőni egy bizonyos korig.

    És ugyan miért kell egy kisiskolásnak/óvodásnak telefon, mégha nincs is rajta egyenleg? Mert úgyse fogod elengedni egyedül sehová. Az ekkora gyereket mindenhová a szülő viszi magával. Ha meg pl. egy szülinapi zsúron van és ott otthagyod 2-3 órára, akkor meg a születésnapos gyerek szüleinek adod meg a SAJÁT számodat. És baj esetén téged hívnak fel a szülő telefonjáról.

    És valóban fogalmad sincs, mert nincs gyereket. Majd, ha lesz, akkor ezekkel a dolgokkal tisztában leszel.

    Én 30 évesen nem is tudtam ezt elképzelni, de mára 40 évesen vannak fogalmaim a dologról. És az elmúlt 8 és fél év alatt úgy neveltük eddig a fiúnkat, hogy kezd - mondom kezd- tisztában lenni a pénz fogalmával. De még nem tudja azt felfogni, hogy egy adott teremékért (pl. 1 egész dinnye, vagy bármi más) mennyit is ér. Ő csak a számokat látja.

    Nehéz megfogalmazni, és bocsi, ha nem teljesen tiszta.

    A cikkhez, meg valóban gratulálni tudok, hogy egy választékos és helyesírásilag hibátlan írást készített a cikk írója.

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

  • válasz callmeakos #52 üzenetére

    Az sem rossz, :) Az enyém 10E +

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Új hozzászólás Aktív témák