Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HaZse

    őstag

    Nem semmi történet. De azért egy kicsit érdekesnek tartom, hogy egy 7 éves gyereknek egy K750-es telefont vesz az édesapja, ami akkoriban nem egy olcsó telefon volt.

    Sőt azt fél évvel a vásárlás után lezúzza, majd az apja vesz neki egy szintén nem olcsó másik telefont.

    Nekem most a fiam 8 és fél éves és NINCS telefonja, mert minek.

    És senki se haragudjon meg, de a szememben aki nem a saját megkeresett pénzén veszi meg a mobilját az nem tudja értékelni. Legyen az bármilyen korosztály.

    Sőt a mai fiatalokat sem értem teljesen, hogy honnan a fészkes fenéből telik nekik drága telefonokra, mert hogy a diákok többsége nem dolgozik.

    Ui.: És nem az irigység beszél belőlem.

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

  • HaZse

    őstag

    válasz alkatraz3000 #37 üzenetére

    Leszel Te még felnőtt és majd megváltozik neked is az értékrended, hogy nem csak facebook van a világon és nem csak viber/whatsapp/stb. keresztül lehet az emberekkel kapcsolatot tartani. De ehhez el kell telni egy kis időnek.

    Ezt magamból kiindulva tudom mondani, miszerint régebben minden f@szságot letöltöttem, használtam, mikor bejöttek az okostelók (Symbian).

    Ma örülök, ha nem kell a telefonomhoz nyúlni és nem csörög folyamatosan. Az okostelefon - véleményem szerint - arra való, hogy az embernek a munkáját könnyítse meg. És nem azért, hogy egy egérmozin keresztül élje le az egész napját és azt bámulja minden egyes alkalommal. (Tapasztalat: zebrán az bámulják, strandon azt nyomkodják).

    De mondok mást is. Nejem középiskolában tanár. Ő nagyon sok mindent tudna mesélni, hogy a fiatalok mire is használják és mit is csinálnak óra közben.

    De most kérdezem azokat, akik itt annyira mellette állnak annak, hogy egy 5-10 éves gyereknek legyen saját telefonja, az írja már le, hogy MINEK kell neki?

    dejvid8De azért ne felejtsük el, hogy szerintem más az mikor "annó" 2005-2006-ban az infrás,2 megapixeles, kis nyomógombos telefonokkal szaladgáltak a 7-8-9 éves gyerekek Az "annó",ahogy Te írtad, kis nyomógombos telefonok azok voltak a telefonok. Látszik, hogy Te lenézed az akkori vívmányokat és neked szinte alap dolog egy érintős telefon.

    De képzeld az a K750-es telefon hasonló, mint most egy felső-középkategóriás telefon. És az akkori árát, ha átszámolnánk maira, akkor az se zsebpénz lenne. És pont 30 éves voltam akkor nyáron, mikor először tudtam egy ilyen K750-es telefont a kezemben tartani. És nagyon tetszett a kompaktsága és a vele készített képek minősége. (Van is itthon belőle egy példány, ami a 30-ik szülinapomon volt ott)

    Egy 5-6-7 éves gyerek még a számokat se ismeri rendesen. Sőt elolvasni a dolgot is egyáltalán, vagy éppen csak elkezdi tanulni. És egy gyereknek van más dolga is.

    A fiamnak én vettem tabletet. De nem játszik rajta sokat, mert megunja. Néha elkéri a telefonomat egy-két perc erejéig játszani, de nagyon hamar megunja. De nem is engedjük neki, hogy csak ezzel foglalkozzon. És az is igaz, hogy ha nincs a gyereknek olyan szülője, aki erre gondos figyelmet fordít, akkor sajnos az a gyerek teljesen ilyen tablet/telefon függő lesz és majd nem képes odafigyelni későbbiekben se az iskolában.

    Lehet engem le öregezni, vagy bármi más, de Ti is eljuttok majd ide és Nektek is más lesz a véleményetek. Bár ahogy a világ egyre jobban elkorcsosul......

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

  • HaZse

    őstag

    válasz alkatraz3000 #40 üzenetére

    Semmi sincs ingyen. :D Vagy fizeted a mobilnetet, vagy egy wifire csatlakozol, ami általában valaki fizeti.

    ha egyedul jár iskolába Manapság az 5-es gyereket lehet egyedül iskolába engedni. Ami 11 évesen valósul meg. Tehát az 5,6,7 évesnek FELESLEGES. Sőt még alsó tagozatban is felesleges.

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

  • HaZse

    őstag

    válasz callmeakos #44 üzenetére

    Bocsi, de ezen a szomszéd dolgon jót nevettem. Ha átmegy a gyerek a szomszédhoz, akkor a kétszülő számot cserél és a szülőt hívja fel a másik szülő. Ehhez nem tudom, hogy miért kell a gyereknél telefon. Sőt nem csak én vagyok ilyen, hanem a körülöttünk lévő családok is.

    Mert majd adsz egy telefont egy óvodásnak, aki meg szépen majd nyomkodja a telefont és felhív mindenkit. El van korcsosulva a világ. De főleg az a nagy nyugat. No meg egy kisebb gyerektől könnyebb elvenni egy értéktárgyat, mint egy idősebbtől. Sőt még egy ilyen kicsi gyerek még nagyon befolyásolható. És sokmindent el is hisz.

    Nem vagyunk egyformát. Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy ő látja.

    Attól még nem lesz elmaradott a fiam, mert nem adok neki egy telefont. Majd ha érett rá és fel tudja fogni az értékét egy eszköznek és annak, hogy mivel jár egy telefon birtoklása és használata.

    De van az ismerettségi körben egy 16 éves leányzó, aki képes egy hónap alatt több ezres számlát generálni.

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

  • HaZse

    őstag

    válasz callmeakos #48 üzenetére

    Csak azt tudni kell intelligensen szabályozni. Az a szülő hibája ha a gyerek elszáll a számlával vagy orrba szájba vásárolgat, mert nincs beszabályozva, vagy bekorlátolva.

    De ehhez az kell, hogy az a gyerek tisztában legyen a pénz fogalmával. És ez nem lesz egyik gyereknél sem 6-7 évesen. Ahhoz igenis fel kell nőni egy bizonyos korig.

    És ugyan miért kell egy kisiskolásnak/óvodásnak telefon, mégha nincs is rajta egyenleg? Mert úgyse fogod elengedni egyedül sehová. Az ekkora gyereket mindenhová a szülő viszi magával. Ha meg pl. egy szülinapi zsúron van és ott otthagyod 2-3 órára, akkor meg a születésnapos gyerek szüleinek adod meg a SAJÁT számodat. És baj esetén téged hívnak fel a szülő telefonjáról.

    És valóban fogalmad sincs, mert nincs gyereket. Majd, ha lesz, akkor ezekkel a dolgokkal tisztában leszel.

    Én 30 évesen nem is tudtam ezt elképzelni, de mára 40 évesen vannak fogalmaim a dologról. És az elmúlt 8 és fél év alatt úgy neveltük eddig a fiúnkat, hogy kezd - mondom kezd- tisztában lenni a pénz fogalmával. De még nem tudja azt felfogni, hogy egy adott teremékért (pl. 1 egész dinnye, vagy bármi más) mennyit is ér. Ő csak a számokat látja.

    Nehéz megfogalmazni, és bocsi, ha nem teljesen tiszta.

    A cikkhez, meg valóban gratulálni tudok, hogy egy választékos és helyesírásilag hibátlan írást készített a cikk írója.

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Új hozzászólás Aktív témák