Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz b. #118 üzenetére

    Köszi, szívből jött.

    "Középkategóriás kártyán ki mit ért."

    Én momentán a középkategória felső részéből szoktam nézelődni, most például minimum a 2060 Super magasságot tartanám időtálló választásnak, de ebből már inkább 150 környékén találhatók jobb példányok. Nekem ez a lélektani maximum, amit még kiadok kártyára, de ez is már olyan szinten a teteje, hogy ennél feljebb nem tudok, és nem is akarok menni. Két éve pont ennyiért vettem egy fapados 1080-at, ami akkor majdnem a tető volt teljesítményben, a Ti és a TITAN volt csak felette, ha jól rémlik. Nem érte meg ez sem igazán, de a 1070 alig volt olcsóbb egy akció miatt, így lett ez. A durva, hogy az felső kategória volt, és két évvel később ezért a pénzért alig kapsz jobb teljesítményt, ha egyáltalán.

  • Timer

    veterán

    válasz b. #123 üzenetére

    Jó, így nézve nem drámai a helyzet, mert azonos pénzért több kraftot kapsz. Csak hát, a helyzet az, hogy a tömegek által is emészthető ársávban (nagyon maximum 50k) nagyjából nincs most semmi érdemleges, pedig ez volt a népkártyák terepe évekig. Olyan, mintha a teljes paletta feljebb tolódott volna az alapárak meglódulásával, és erre készülnek most még egy lapáttal pakolni.

    No és azt se felejtsük el, hogy az árak dollárban vannak megadva, a pénzünk meg nagyobb ütemben romlik, mint ahogy a bérek növekednek (nem a statisztika, hanem IRL látottak alapján, természetesen).

  • tasiadam

    veterán

    válasz b. #118 üzenetére

    En velem el akartak cserelni az rx580am 1060ra mert en nem jatszom uj cimekkel, az ember meg igen. Es az rdr2 megterdeklte a 1060at siman. 30-40fps. Ehhez kepest az 580 sokkal tobbet tud. De vegul beletorodott sorsaba, es cpu-t is cserelt csak hogy az utolso cseppeket is kihuzza a gepbol.

    Ha valaki uj cimekkel akar 1080p-t akkor szemezzenek a 1660 s es Ti-al.
    Ha regebbi, akkor rx580 es 1060 is jo ra.

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • Timer

    veterán

    válasz b. #175 üzenetére

    Ez mondjuk így volt a kilencvenes évek elején is, amikor én voltam kisiskolás. Akinek három gyereke volt, annak ingyen ment a napközi, a tankönyv, a menza, a kirándulások, stb. Én egymagam voltam sokáig, a szüleim mindent fizettek utánam, és később, amikor született egy húgom, akkor se volt változás e tekintetben. Én sem irigylem tőlük, csak ez a helyzet is olyan, mint a félig telt pohár: ugyanazt nézzük mindannyian, de merőben másképp éljük meg, amit látunk. Szerintem az, hogy a bérekre hatással van (és pláne ekkora mértékben) az, hogy van gyereked vagy nincs, az a munkaerőpiacon zajló nonstop verseny szégyene. Személy szerint bérben semmi esetre sem tennék különbséget, mert ez nem ösztönöz sem önképzésre, sem korrekt napi munkára. Aki hármat vállal be, az fogadja el, hogy többletköltséget vesz a nyakába, viszlát. Senki sem kötelezi az embereket arra, hogy túlvállalják magukat, csak a saját egójuk és az álmaik. Én megértem, hogy van aki szeretne három gyereket, de ha bevállalja, akkor vállalja be minden vonzatával együtt. Én is szeretnék egy V6-os autót vagy 20 éve, de ha egyszer végre megveszem, nem fogok a benzinkúton sírni, hogy brrüüühüüühüü, nem bírom tankolni, húzzon ki az állam a sz@rból, mer'nekemezjár. Sarkított példa, de talán érthető. Minden - manapság oly divatos - családtámogatási megoldás azokat löki be tátott szájjal a f@szerdőbe, akik nem akarnak gyereket, egészségügyi okokból nem vállalhatnak gyereket, netán a fiatal éveiket folyamatos önképzéssel és munkával töltik, esetleg csak 1 vagy 2 lurkót szeretnének majd valamikor, és ez baromira inkorrekt. Hogy mást ne mondjak, nézzük meg mit művelt a lakásárakkal a CSOK. Az utolsó romhalmaz vályog vidéki viskót is 20 millió környékén akarnak eladni egy 30 ezres kisváros kisebbség lakta szegletében! Úgy, hogy 1 évvel ezelőtt ugyanez a ház jó, ha 7-8 milliót ért. Ráadásul, nekem is annyiba kerül, mint annak, aki kap mellé ajcsiba tíz millát (ami nem is annyira jó deal, ha tényleg költeni is akar arra a három gyerekre, de ezt most hagyjuk), mert eltudta oldani a gatyaszíjat háromszor. Kiváló teljesítmény, gratulálok, de ne én fizessem már meg ennek az árát.

    Na, ez már nagyon OFF, inkább zárjuk is le, a kesergéstől nem lesz olcsó 2080Ti a polcokon! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz b. #227 üzenetére

    Tavaly raktam nV drivert a céges gépre 1060 mellé, kellett hozzá regisztráció. A hang dolgot meg 5500XT tesztekből. A jelek szerint nem a csöndesebb 1650S kártyák egyike szerepelt pl. itt a tesztben: [link]
    Amúgy valóban, az a GamingX-es 1650S verzió úgy nézem csöndes. Még az sem kizárt, hogy esetleg olyanra fejlesztek majd, ha majd nem akar csökkenni az 5500-ak ára.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz b. #233 üzenetére

    Jól hangzik, az ilyen fan stop-os megoldás az, ami nekem tetszik, az 570-em is ilyen. Kb márciusra lemegy a lakásfelújítás nálam, akkor meglátom mennyi lóvém marad, aztán majd az árak alapján valamit döntök.

    kolopele: Azt a felpörgést az én 570-em is csinálja, de teljesen normális, elvileg a lerakódásokat próbálja meg olyankor kisöpörni. Mondjuk érdekes, hogy Windows indításakor elég random, hogy milyen sebességre pörög fel de gyakran maximumra megy, míg Linux indításakor meg mindig csak közepes sebességre gyorsít. Mondjuk fan-stop megoldásos a kártya, utána csönd van. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • kolopele

    nagyúr

    válasz b. #233 üzenetére

    Sosem értettem, miért szerepel szinte minden tesztben az, hogy a Gaming X idle 51 fok, ezt olvastam már a Pascalok idején is, akár 1080, akár 1080 Ti kapcsán. Nekem szinte mind volt már, és egyik sem volt 40-42 fok felett idle, mint ahogyan a mostani sem. Ráadásul a hardveres gyorsítás sokkal jobb az új szériánál, a Pascalok a Youtube kapcsolgatásakor hajlamosak voltak egyrészt felbontást váltani, másrészt meg folyton felment az órajel minden léptetéskor, ami egy ideig úgy is maradt, így volt hogy képesek volt akár 60 fokig is felmenni és bekapcsolt a venti. Ez most megszűnt, az új széria azonnal visszakapcsolja alapra az órajelet ha feljebb is megy kapcsolgatásnál, cserébe viszont az alap órajel több mint a duplája lett (300 mhz).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák