Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz Teasüti #14 üzenetére

    "CGI miért csak 2k? Nincs pénzük cpu időre?"

    Nincs :) 1 képkocka több órába is bele telhet 2K-ban (2007-ben a Transformers első részénél, amikor az összes robot a képernyőn van, akkor 36 óra volt egy képkocka renderelése) is és ugye egy másodperc alatt 24 képkocka van, 4K-ban ez négyszer nagyobb számítási igény lenne. Kevés CGI-s filmben van 6K CGI pl. Dunkirk, Interstellar.

    [ Szerkesztve ]

  • TeeJay

    félisten

    válasz Teasüti #14 üzenetére

    a 4K is csak ott érné meg ha fullHD kétszeres átlójával számolsz
    tehát ha egy 42" fullHD TV mondjuk 2méterről tökéletes élményt ad
    akkor 4K-nál ugyanez 84-85" lenne
    de ha mondjuk 4K 65" TV-t veszel amin kisebbek a pixelek mint a 42" fullHD TV-n
    akkor 8K-hoz már 130" TV kellene
    gondolom láttál már áruházban 65" TV-t hogy mekkora, én láttam 75"-t és az már kb. az álom lenne otthonra
    de már egy 65" TV-nek is 150centi széles TV asztal kell
    130" TV nagyobb lenne mint a francia ágyunk így otthonra ezek a méretek már esélytelenk
    60-70" 8K-nak meg mi értelme ha már 4K-n is kicsi az a méret?
    csak azért mint a telefonokban hogy 5-6"-ra kell az 1440p meg lassan 4K de amúgy 720p is bőven jó lenne oda mert már a fullHD-t sem fogja senki látni csak 5centiről

    filmet is nézd meg milyen sok fake4K film van és ott is kevés van ami bitang bitrátával kerül ki
    mi értelme akkor a 8K-nak ha nem adnak alá 4x nagyobb bitrátát mint a 4K alá? ugye a 8K az 4x 4K TV méret

    marhaság az egész
    én már ey 70" 4K TV-nek is örülnék ha minden film 4K-ban jönne ki és kész nem kellene több attól :R
    de tessék itt a lista a sok fake4K filmről : [link]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák