Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RexMaximus

    aktív tag

    Naszoval, tok jo kis masina. En az oset hasznaltam egy S5600-ast. Azt is azert adtam el eleg nehezen amugy mert nem volt rajta vakupapucs. Amugy megtartottam volna targyfotozasra pl. Manualis bealitasok kellenek minimum ez megvan.

    Ha korled alatt az objektiv koruli megoldast takarja nem tudom. Nem ismerem, de itt a feny ugye egy iranybol fog erkezni. Lenyeg meg az lenne, hogy szort feny erje tobb iranybol a targyat, igy nem lesz arnyek a kepen.

    Regen a low budget megoldasom ilyen volt (na ez egy tizeneves foto, nemnevetni :) ):

    Ezzel is tokoltem mig eddig eljutottam. Fotos ismeros nem volt, neten olvastal aztan mindent. Fotos boltokban meg studiot akartak radsozni… a gepet is nehezen vettem meg (s5600-ra gondolok :) )

    A lenyeg, az asztalon latod kozepen a gepet. Ott volt a targy amit fotozni kellett. A ket reflektor biztositotta a megfelelo eroseggu fenyt, es mivel falra iranyitottam oket, targyat csak szort feny erte. De az sok szogbol. Ez a lenyeg az egeszben amugy nem hiaba feny-kepezes a neve a muveletnek :). A reflektorok elony, hogy nem volt szukseg alvanyra mert eleg eros volt a feny. Gyorsan ki is progettem igy a melokat. Hatranya a fogyasztasa. Asszem 500ft volt akoriban darabja - ez megint elony. Nezzuk az eredmenyt:

    Azt hiszem ez egy Schyte katana alja

    akkori teszlapom

    Ninja!!! :)

    Parom talalt a piacon akkor egy guriga feher matricat, amivel pl a butorokat matricazzak. Azt hasznaltam hatternek targyakhoz ilyen modon mit itt:

    Ez a kep a PH fohadiszalasan keszult Bacsis cikkebol szamazik

    Itt a ph-s kepen is latszik, hogy ernyo deriti a fenyt a targyra.

    Hatternek nem feltetlenul kell fehernek lennie. Jo sok procid van, ha mar nekialsz erdeme minnel tobbet kihozni belole. Neten sok cuccrol kis kepeket talalni csak, es azok is csunyak. Ez is egyfajta megorzes a jovo szamara :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák