Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moha21

    addikt

    válasz Dany007 #4 üzenetére

    Aha, nyugatról idehozzák a szart, ami meg jó azt kiexportáljuk.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • moha21

    addikt

    válasz tildy #41 üzenetére

    Akkor mégis miért van az, hogy a dinnyetermelők nem tudják eladni itthon a dinnyét ( konkrét ismerőseim vannak ), külföldre pedig igen. A zöldségesnék meg megveszed a máshol termelt dinnyét.

    Vagy mi van a cukorral? Direktbe leépített az ország. Van 1 cukorgyárunk, illetve mégsem, mert eladták. Falumtól 7 km-re volt a Sarkadi cukorgyár, hagyták szétrohadni, szétlopni, pedig sok embernek adott munkát, a vasút is ki van építve ( Persze a Cargo sem magyar már.. )

    Komolyan olyan rossz volt a szovjetektől való függés? ( És nem a háborús rémségekre gondolok itt, mert egy háborúban minden fél csinál iszonyatos dolgokat ), hanem utána.

    Most a törökök is beintettek az uniónak. Jól tették, hogy Ázsiát választották.
    Azt hiszem ( nem tudom megnézni, mert nagyon lassú a net/ mobilnet és lejárt ), hogy Oroszország az egyetlen ország aki nem tartozik senkinek semmivel. Hosszútávon meg még inkább jobb lett volna, mert ugye elég jelentős fosszilis energiával rendelkezik, no meg a hadsereg sem egy tucat grippen.:D

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • moha21

    addikt

    válasz dabadab #46 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy Romániából cukrot hordtuk be.

    Na, de most kérdem én miért nem lehet újraépíteni a dolgot? Biztos van rá ok.

    És ok, hogy a gazdák kapnak pénzt és a mai napig jól elvannak, de a környékünket biztosította a munkahely jelentős részét, a vasút szintén. Csizmás tudja biztos:)
    És a gazdák száma aki ebből a támogatást élvezi az az 1600 fős falunkban 2 ember meg a rokonai.
    Bezárt Csabán is a tejüzem úgy tudom. Pedig még a falumban is volt tejüzem 13-14 éve még működött.
    Gyulán is vergődik húsüzem, rokonomat 30 év után elbocsájtották...
    Egyre szarabb piák jelennek meg, nálunk már nincs csapolt sör és a tulajok megmondják, hogy a 3%-os szar Kanizsai meg Szent István meg ki tudja miből fogy a legtöbb...
    Csak még annyit, hogy relatív sok jószágunk volt mindig. Most 2 disznó van saját részre, meg persze tyúk pulyka. 8 disznóól áll üresen..
    Még valami, anno a falunkban nem lehetett közlekedni, mikor hajtották a teheneket legelni, rengeteg volt, ma egy sincs..

    Gondolom van az a mennyiség ami "csempészésnek" számít.

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • moha21

    addikt

    válasz dabadab #48 üzenetére

    Az elsőre [link], tudom mivel ismerősöm cukorra kiképezett felfüggesztést apprikált a kocsiba ( dupla rugó :D ), szóval sokan foglalkoztak vele.

    Másodikra:
    Így is tőlük fogunk függeni. És nem a megszállás idejére gondoltam. Oroszország ( bár rengeteg az éhező ), de azért fejlődik és egy nagyhatalom. Nem tudom az Ázsiai rész meddig nézi a jóllétünket. Bár a Józsefvárosi piaccal szembeni "Kínai negyedbe" is érdemes bemenni. ( Volt Ganz gyárterület)

    Azt is bezárták/eladták ami marad működő rész belőle az asszem tajvani tulajdonba került.

    Kis ráadás még az egeszségügy ami szintén kezd káosz lenni. 300 Ft-os gyógyszer 13000 Ft-ba kerül. Ezt anyum mondta tegnap.

    És ok, hogy Pesten csinálnak egy 4-es metrót meg plázákat, de mindenki nem dolgozhat Pesten vagy a közelében. Mi lesz a megyékkel.

    Aki a "Vad-keleten" él az tudja miről beszélek. Ki van mutatva, hogy békés megyében 20 ezert forintal keresnek kevesebbet az emberek, az átlagtól. EGY ORSZÁGBAN. Az most megint mi? Tehát egy nővér Pesten többet keres, mint vidéken.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • moha21

    addikt

    válasz #53246592 #54 üzenetére

    Igazatok van elnézést, közben már én is rájöttem. Ettől független látszanak a mesterséges cukorárak. Nem tudok valamiért linkelni mostmeg /valami tetvezik a mobilnettel :D /

    http://www.hirado.hu/Hirek/2011/05/12/15/Szazmillios_cukorbiznisz__Letoltendok_kaptak_a_csempeszek.aspx

    Ez is elgondolkodtató azért.

    Cukrozás akkor lett divat amikor M.O. már EU tag lett. Addig pia/cigi/ benzin ment. Most már csak nagy mennyiségben éri meg akármelyik is. 2005-ben 10 Euro volt akármilyen 1 literes whiskey ( Jack, Johny, Balentimes ) és nem pancsolt szar volt, igaz duty free shop.

    Most már 20 Ft különség van benzinben is. Romániát sem irigyelem..

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • moha21

    addikt

    válasz Csakénvagyok #62 üzenetére

    Sajnos eléggé jól tudom mi van arrafelé. :(

    Dabadab:Sokan hiszik azt, hogy alaptalanul ( tudatlanul ), mondom amit mondok, de jelenleg egy Szlovákiai Magyar barátnőm van, és egy olyan albérlőtársa aki 3 évet élt Spanyolban 2-őt meg Belgiumban. A nyáron majd egy hónapot töltöttem egy holland és 2 Belga lánnyal.
    Mivel elég sok helyen dolgoztam ez is ad rálátást a dolgokra.
    Testvérem most diplomázik a Corvinus egyetemen nemzetközi kapcsolatok szakon, mellette jogot tanul az ELTE-n. Valamennyi rálátása van a dolgokra.

    És nem a kurucz info-n szoktam böngészni, sőt ilyen értelemben nagyon nem is foglalkozom ilyen "hírekkel". Van HVG, CNN stb.. persze ott sem kell mindent elhinni, de francia lapokat is forgatok.

    És ez a lehet siránkozni ez nem erről szól. Neked ez lehet siránkozásnak tűnik, pedig csak egyszerűen bassza az ember agyát. Van ismerősöm vett Békéscsabán házat ( vagyis épített ), akkor ő most menjen ki dolgozni? Nem akar, mert szereti a házát, szereti Békés megyét.

    Nekem most mindegy, mert én nov.12-14. megyek kifele. Sőt a külföldön élő ismerőseim tanácsára lehet majd ott fogok diplomát szerezni.

    A falumban meg már nincs is fiatal egyáltalán, mindenki elhúzott nyugatra ( és most országon belül is gondolom, tehát Tata, Győr stb.. ). De pl én minek menjek Győrbe, ha mehetek Ausztriába, ami egy köpés gyakorolhatok nyelvet ( beszélek németül valamennyire csak régen használtam ) és még kapok érte 400 k-t havonta. Persze dolgozni kell, de azt itthon is már droid módon.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • moha21

    addikt

    válasz tildy #66 üzenetére

    Nem, de érted ott van 50 évesen nevelné a gyereket, akkor húzzon el? Mozdonyvezető az ember egyébként.

    Így is bejárja az országot. Csak hát nem elég a pénz fizetni a hitelt. Pedig felesége diplomás OTP-nél dolgozik

    És Békéscsabát azért nem nevezném kis falunak.

    Ja és a dinnye volt 40 Ft is a Medgyesegyházi dinnyéről beszélek. Aki dolgozott dinnyeföldön az tudja ez mekkora összeg.

    Kieg:Kicsit "vicces", hogy hozzánk Romániából átjárnak zöldségért/gyümölcsért az emberek Nagyszalontáról Sarkadra.

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Új hozzászólás Aktív témák