Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vartanus

    őstag

    válasz sb #50 üzenetére

    Ezzel megint nem értek egyet:)

    Azért azt már végképp nem hiszem el hogy egy Pentium jobb prociban mint egy A10-es...én úgy gondolom ma már egy 2 magos 3Ghz-es Pentium nem biztos hogy mindig maximálisan kitudja szolgálni egy 7770(új néven R7 250X)igényeit. Ha a legolcsóbb Pentium G2020-at nézem az 12500 meg a legolcsóbb Giga 7770 az 25000 ami durván 1,5x drágább mint mondjuk az A10 5800K. Elismerem jobb is a grafikus teljesítménye viszont az 5800K-val is bőven lehet játszani új játékokat is.

    Most mégis mit vártok? hogy az AMD csinál egy olyan APU-t ami fogyaszt 30W-ot van benne egy R9 270 szintű IGP(hozzá a lapra integrált 8Gb GDDR5), prociban simán megveri az i5-öt és azért 40K-nál ne legyen több?

    Sokan vannak úgy szerintem mint én,hogy tetszik nekik az a koncepció hogy egy prorci van,egy dolgot kell hűteni és kiegyensúlyozott a proci része is és az IGP is. Mert még egy i5 3570K IGP-je is vicc kategória az A10-esekhez képest, a Pentiumban lévő IGP meg épp arra jó hogy legyen kép a monitoron, de egy fHD Blu-ray film már valószínű kifekteti.

    < AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz sb #53 üzenetére

    Egyrészt azok a tesztek semmit nem érnek mert az összes úgy készült hogy az FX be volt kapcsolva a Turbó amit mindenki tud hogy startból ki kell kapcsolni a másik hogy azokban a játékokban ahol jó az optimizálás egyből kikap a Pentium, de van a PH -n is nagy prociteszt ami sokkal profibb, ott kell megnézni.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • DudeHUN

    senior tag

    válasz sb #53 üzenetére

    A 2. pontodhoz szólnék csak hozzá.
    Jobban szerepel dVGA mellett? Azon a kétmagos pentiumon lassan elindulni nem fog egy játék sem. Nemhogy jobban futni. 4mag/szál kerül a minimum követelményekbe.

    Gamer for Life

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz sb #57 üzenetére

    Nem négy mag lesz az igény, hanem a négy szál. A mag az lehet logikai is, persze előny, ha nem az.

    Idén lesz több is. Például a Nitrous motorra épülő játékok eleve nem indulnak el négy szál alatt. Egyszerűen azért, mert egy szál kell a fő munkára, egy szál szükséges a job feladatoknak, és kettőt DirectX alatt elvisz a grafikus driver. Mantle alatt ez nincs, tehát ott elvben elég a két szál.
    Egyébként nem technikai problémáról van szó. Természetesen engedhetik, hogy a program fusson két szálon, csak az új generációs motorokat job rendszerre építették, ami két magra nem ideális. Rengeteg akadást és lassulást fog okozni időközönként.
    Például a Watch Dogs minimum igénye nem viccből lett négy mag. Egyszerűen a job rendszerű motorok két maggal nem működnek jól.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Vartanus

    őstag

    válasz sb #53 üzenetére

    Lehet te dilettánsnak nézel de használok i5 procit is aminél max álmodok arról amit a 2 éves 5800K tud.

    Te itt szintetikus tesztekre hivatkozol jórészt, a LIano nem a Haswell ellenfel,te is írtad, de a Haswell alapu pentiumot sem 13K-ért kapod, kb az a LInao A6-os kerül most annyiba,ergo a jelnlegi Pentium a 3éves LInot sem éri be,pedig kb egy árban vannak.

    Amit emlegetsz G3420+7750 az kb 38K az 5800K meg 26K még jó hogy sokkal erősebb hisz kb 1,5x annyiba fáj,és ezt nevezed te korrektnek?

    IGP-hez annyit még,hogy nem a Kaveri de még a Trinity-s A10 szintjét sem hozza szerintem a G3420,de még a 4670K IGP-je sem éri be.

    Nem egetrengető különbség... az 5800K majdnem rádupláz az i3 4130-ra IGP terén és gyanitom a Pentium az i3-tól is lasabb. Ha ez nem egetrengető akkor mi?

    Intelnél 26K-ért nem kapsz olyan procit amin dVGA nélkül tudnál pl WoT-ot tolni 1680x1050-es felbontáson medium szinten fix 32FPS fölött.

    Az tulzás volt valoban hogy HD filmre nem jo a Pentium és bizonyos esetben erösebb prociban néhol nem kevéssel. De no tuning 2év mulva no driver .

    < AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

  • DudeHUN

    senior tag

    válasz sb #57 üzenetére

    Watch Dogs így ami legközelebb van. De külföldi szakirányú fórumokon már régóta mennek a beszélgetések, hogy szinte az összes nagyobb ősszel nextgen konzolra is megjelenő játék 4 szálra képes processzort fog kérni. Eleinte a WD-ról is csak "pletyka" volt a Quad core minimum még tavaly.

    Gamer for Life

  • deja vu

    addikt

    válasz sb #64 üzenetére

    Én nem várok semmit amd procitól, mivel nincsen, csak azért írtam neked az x4-et mert már túl sokszor másolta be ezt az üzenetet Abu.(i5+Radeon, i3+Quadro van)
    Cső!

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • DudeHUN

    senior tag

    válasz sb #66 üzenetére

    Még mindig nem értem, hogy 2014-ben játékhoz hogyan jön a 2 magos processzor frissen vásárolt vasnál. Tök mindegy mit számolgatunk. Lehet matekozni. Ha nem úgy vesszük, hogy hamarosan proci csere teljesen értelmetlen beszélni is róla. Hacsak nem a jelenlegi WOT akarjuk csak játszani...úgy örökké.

    Gamer for Life

  • SylverR

    senior tag

    válasz sb #66 üzenetére

    Ezzel az APU koca játékosnak kevés szöveggel meg engem lehet kikergetni a világból.
    Kérem szépen, én tökéletesen, sőt még annál is jobban megvagyok elégedve az A8-5600K-mmal.
    Egyetlen dolog ami miatt morgok, hogy utólag derült ki, hogy ha HSA-s dolgokat akarok futtatni, ahhoz Kaveri+ kell, ezzel még féltempóval sem fog üzemelni.
    De mint CPU+VGA páros kifejezetten kellemes, főleg azért az árért, amiért vettem.
    Egy A8-7600 is bőven elegendő lenne számomra. :U
    És nem vagyok igénytelen, csupán megtanultam élvezni a 15 fpst is gyerekkoromban, én a játék élményéért játszom, nem azért hogy haccázcsillió fps-em legyen. :N

    Nem!

  • Vartanus

    őstag

    válasz sb #66 üzenetére

    Én megértem az igényeid, de te is megértheted,bár gyanítom megérted azok igényt is akiknek tetszik az APU, mert azért a világon pár milliót még is csak eladnak belőle évente:)
    Mint mondtam az tetszik az AMD A10-esekben hogy egy durván 250 négyzetmiliméteres szilíciumlapkában van egy egész jó proci rész(lehet ismét dilettánsnak nézel emiatt,de én továbbra is így gondolom) és egy olyan IGP amivel egész jól lehet játszogatni. Az egészre úgy tekintek hogy 3-4éve még Sci-fi volt az hogy játszak egy IGP-n

    Igaz Kaveri drágább de abban már az IGP is combosabb (proci meg kicsit gyengébb mint az előző Ricsik)

    Én csak azokat az Intelesek nem értem, és ezt most ne vedd magadra akik bejönnek minden egyes új AMD APU-s hír topikjába is újra meg újra elmondják ,hogy ezek az APU-k szart se érnek mert prociból nulla meg IGP is alkalmatlan bárminemű játékra és amúgy se értik ki az a hülye aki APU-t vesz.

    Viszont AMD-s emberkét ritkán látsz Inteles topikban fröcsögni,hogy pl. áh az Intel alig fejleszt ami nagy előnye van azt sokszor elégé erkölcstelen vadkapitalista módon éri el stb.

    Azt nem kétlem hogy a 7750-esd seggét sem látja az én 7660D-m.

    Szerintem nagyjából az a helyzet hogy az X86-os magokat nézve Intel kb 2,5-3évvel van előrébb mint az AMD viszont IGP fronton pont fordítva.

    Ha viszont bejön az AMD HSA cucca akkor rögtön jelentősen átértékelődnek majd az AMD APU-i. Mint anno 1mag vs 2mag kezdetén. Amíg alig volt 2szálat kezelő progi nem igazán volt jobb a 2magos proci, viszont onnantól hogy megjöttek sorra a több szálra optimalizált appok elég jelentősen változott a felállás.
    Aztán ha a Mantle esetében működni fog hogy pl a 7850K IGP aktívan besegít majd a dVGA-nak megint okozhat érdekes változásokat( az Intel sem véletlenül fejleszti gőzerővel a Broadwell-K procikat és az Iris Pro IGP-ket)

    Szerintem ahhoz képest hogy az AMD mennyivel kisebb cég és ehhez képest mennyi anyagi ereje van arányaihoz mérten sokkal nagyobb volumenben fejleszt mint a kékek.

    Mint mondtam aktívan használok Intel IGP-t is, tehát nem úgy mondtam hogy hasamra ütöttem. Az inteles gép van proci intenzív dolgokra az 5800K meg játékra. Anno gondolkodtam i3-ban is de végül elvetettem mert szeretek tumingolni, aztán az élet úgy hozta lett mellé egy i5 és jól megvan a két gép egymással kiegészítik egymást.

    Minden estre annyiban lezárhatjuk hogy nem értünk egyet, de majd a jövő eldönti hogy melyik lesz a jobb a Pentiumod vagy a 7850K.

    [ Szerkesztve ]

    < AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz sb #63 üzenetére

    Nem fogjátok fel a job modell működését. Lesz egy fő thread, ami teljesen elkülönített munkákat oszt ki a rendelkezésre álló magoknak. Amennyi mag érhető el, annyira osztja ki, persze ezt a fejlesztő korlátozni fogja, mert a grafikára vonatkozóan nő a terhelés az új konzolokkal, így a drivernek is több szabad erőforrás kell. Emellett egyre több motor kap deferred contextet. Viszont a driverbe épített implementációk kérik a magot teljesen. Az NVIDIA a 337-es drivertől két magot visz el. Hol számolod a játékot?

    Persze amúgy futhat a program, de a deferred context gyártótól függően igényel 1-2 magot, maga a játék igényel legalább kettőt, és még vannak a driver szerver szálak, amikre legalább érdemes 2 magot hátrahagyni, hogy ne legyenek mikroakadások.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • SylverR

    senior tag

    válasz sb #90 üzenetére

    És gyorsabb is a Pentium+7750, mint mondjuk a 7850K+7750? :U

    Nem!

  • SylverR

    senior tag

    válasz sb #92 üzenetére

    Először is, csupán egy kérdés volt. :)
    Másodszor, nem jó az összehasonlítás.
    Sajnos Kaverivel még nem jöttek ki az olcsóbb megoldások, de lesz idővel biztosan.
    A legolcsóbb Kaveriket - 2 magos - mondjuk elképzelhető, hogy elveri.
    De számomra akkor sem jogos összehasonlítani egy integrált vga-s rendszert, egy dvga-ssal.

    Nem!

  • Jack@l

    veterán

    válasz sb #95 üzenetére

    Most néztem utána a HSA-nak, ugyanazt tudja, mint a mostani dgpu-s rendszerek, max kicsit gyorsabban fogja végrehajtani a feladatokat. Ami eddig nem használt opencl-t, azt ezután se fogja gyorsítani.
    Első ábra, hogy mire is lesz jó az apu gpu része: [link]

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Jack@l

    veterán

    válasz sb #97 üzenetére

    Olvad el a linken a cuccot, lehet többre lesz képes mint az opencl, csak éppen abban kell írni a kódot hozzá :)
    GPU-n csak adat párhuzamos kódot futathatsz, nem task párhuzamosat. (amit párhuzamosítás allatt értenek manapság általánosan, az task parallel)
    A kódot nem kell újraírni, max újrafordítani, optimalizálni persze lehet plusszban HSA-hoz.

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Jack@l

    veterán

    válasz sb #100 üzenetére

    5 éve van opencl, eddig is futott volna szépen gyorsan minden ilyen task. Mégse öntötték százszámra a programokat... (nagyítóval kell keresgélni most is őket)

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Jack@l

    veterán

    válasz sb #102 üzenetére

    Elolvastad a marketing brossúrát amit linkeltem? Mert látom kötözködsz a tényekkel...
    Tudom, egy hívőnek nehéz feldolgozni a valóságot, de ez van, bele kell törődni.

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • SylverR

    senior tag

    válasz sb #95 üzenetére

    Öm... Milyen pénzkülönbözet?
    24ezerbe került az APU-m. 24. Ennyiért te hol kapsz dvga+cpu párost? :)
    A Kaveri perpill igen, drága. Aláírom. De nem is lehet kapni, a gyártósorokat elfoglalták a PS4, XbO APU-k gyártásával, a PC-kbe szántak java része meg gondolom megy szerverekbe. Majd gondolom nyárra már javul majd a helyzet, és érkezhetnek kisebb APU-k is, mint pl a 7600K, tippre 25-30k áron. Azért már ismételten nem veszel CPU+DVGA párost, és eléggé erős rendszer. Oké, a RAM árán veszítesz. Ezt aláírom. De én is csak 1866-ost vettem. Amit meg akkor is megvennék, ha DVGA-val nyomnám.

    Egy szó mint 100, én tökéletesen elvagyok az 5600K-mal, és olcsóbb volt sokkal, mintha külön VGA-s konfigot kellett volna összedobnom. ;)
    Kicsit lehet lassabb, de engem játékok terén az élmény köt le, nem a grafika.

    Nem!

  • SylverR

    senior tag

    válasz sb #107 üzenetére

    Én magam is keresztül rágtam magam a témán még anno, és arra jutottam, hogy semmivel nem vagyok hátrébb az APU-val.

    Így van, lerágott csont. Viszont akkor sem adok igazat. Sokkal jobban jár az ember egy "egybegéppel".
    (Pentiumot meg nem veszünk. Ahogy Sempromot se. Soha. Többet. :( )

    A Kaveriből is fog érkezni kisebb darab, kisebb áron. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nem!

  • Jack@l

    veterán

    válasz sb #106 üzenetére

    A HSA az opencl-ben vagy C++amp-ban megírt kódot fordítja/futtatja. Egy köztes réteg. Mi ebben a hülyeség szted?

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Új hozzászólás Aktív témák