Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SRII

    őstag

    válasz Vartanus #2 üzenetére

    én már nem tudom követni , mindegyik proci ugyan az(ezen a szinten)

    Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

  • sb

    veterán

    válasz Vartanus #51 üzenetére

    Akkor kicsit nézz utána tesztekben. Hiába 4 mag, elvérzik és a Pentium is leveri az esetek többségében.
    1. Sok játék valóban nem támogat hatékonyan 4 magot, így itt még jobb is az Intel a 2 mag elleére.
    2. A játékok egy része 4 magot is kihasznál szépen, de itt is annyival gyorsabb 1 szálon az Intel, hogy behozza a +2 magot. Nézz bele egy Cinebench tesztbe, akárhány magot támogat ás szép lineárisan skálázódik mégis gyorsabb egy Pentium, mint egy kisebb APU. Vagy az i3 mint az A10-ek.

    Ez főleg a régebbi/kisebb játékokra vonatkozik, nem a legfrissebb AAA címekre, de nem is arra vesznek ilyen konfigokat.

    Egy kis segítség.
    Hol vannak benne a 4 magos A8-A10-eseid cpu erőben a 12-14k-s Pentiumokhoz képest? (És itt még pár AAA címben is elég jól helytállnak a Pentiumok az AMD-k ellenében!)

    A másik amit írsz szintén irreleváns. Nem R9 270-et várt az ember. Én legalábbis pont azt írom, hogy komoly dvga kiváltásra ALKALMATLAN és ezt mindenki tudta akinek volt egy kis esze. Ezzel egyébként ha nem esett volna le, épp az AMD-t védem, mert a legtöbben azért fikázzák, hogy nem hozza egy 7750 erejét vga-ban. Ezért kár fikázni, mert ez nem is volt elvárható.

    Viszont ha már nem csúcs vga teljesítményt várunk tőle, akkor teljesen korrekt összehasonlítani egy Pentium+7750 szintű konfiggal. És ott csúnyán elvérzik, mert amint látható, cpu-ban is jobban jár az ember ezzel a vga meg kb. 1.5-2x gyorsabb akármelyik A8-A10-nél. (És akkor még ramból sem kell gyorsat/sokat venni aranyárban hozzá.)

    Az utolsó rész meg a teljes dilettantizmus netovábbja amit az Intel IGP-kről írsz. A legújabb A10-esek szintjét nem hozzák nyilván, de nem egetverő a különbség. Ha azt nézzük jelentős egy 30-40%-os előny is, de ha onnan nézzük amit fentebb írtam, hogy valóban játszani akarsz, akkor egy f*s 7750-el megint ráduplázol és irreleváns kérdés. Másra pedig bőven erős egy i5/i3 IGP is.
    Átlagos felhasználásra pedig egy Pentiumé is.

    A csúcs az FHD-s kijelentésed. Nézz már meg egy Pentiumot milyen erőt képvisel. Mondjuk elég ha egy 3dmark-ra ránézel a könnyebb összevetés kedvéért. Elárulom, 3DMark11-ben egy G3420 600 pont körül hoz, A régi A6-3620-am 760 pont. Persze ez egy 3 generációval ezelőtti Llano csak, egy A10 ma kb. a dupláját tudja, de:
    1. Ezek meg nem egy ligában versenyeznek. Sem árban sem fogyasztásban. Még jó, hogy egy 2x annyiba kerülő és 2-3x annyit fogyasztó proci hozza a dupláját.
    2. Ez általános használatra bőven elég bármire! Nem FHD BD filmre, hanem egy izmosabb rendererre is.
    Majd látogass be egyszer a HTPC topicba, merthogy ott elég régóta kiveséztük ezeket. A sima DXVA-s FHD lejátszáshoz szükséges erő az ennek max a tizede. Úgyhogy egy Pentiumból is igen extrás HTPC építhető...
    És amint a pontszámokból látható, általános, régi játékos játszadozásra is elég. Másra pedig a csúcs APU-id sem jók.

    Egyébként vicc, hogy 90%-ban az AMD-t védtem a hsz-emben, mert, bár valóban, szerintem sem sokra jó egy APU manapság, azt tartom, hogy bizonyos feladatokra mégiscsak teljesen jó lehet. És amiért a nagyközönség fikázza annak a fele nem jogos, mert nem a megfelelő feladatra szeretnék használni.
    Erre megkapom, hogy szarul látom és az Intel mennyire szar. :)

  • deja vu

    addikt

    válasz Vartanus #59 üzenetére

    Itt a PH-n sokszor láttam, hogy az i5 mellé R9 290X-et raknak, ilyen erős procit általában azért vesznek mert rendes kártyát raknak mellé, nem az igp miatt. Egyébként volt itt Kaveri A10 7850K tulaj tudod jól, a 7950-es kártyájával egyből szaladt vissza az i5-re mert kevés volt amit a kaveri tudott a 7950-el.

    (#57) sb
    Máskor inkább x4+7750 kombót írj, és Abunak sem kell bemásolni újra azt, hogy kötelező a 4 mag.

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • sb

    veterán

    válasz Vartanus #59 üzenetére

    Bocs, de a Pentiumos megjegyzésed abszolút az volt, mert kb. 10 HD filmet oda-vissza lejátszik egy Pentium IGP-je is. Mondom: HTPC topic. Végignézheted, hogy erősebb skálázási algoritmusokat is rá lehet ereszteni egy Ivy Bridge Pentiumra is, nemhogy egy Haswellre.

    I5 pedig még erősebb akármelyiket is nézzük.

    Egyébként pedig nem szintetikus tesztekre hivatkoztam csak (cpu-nál főleg). IGP-nél 3DMark-ot említettem, de arra msot nem akartam tesztet bedobni. Meg lehet nézni akárhol, hogy mennyit tudnak az Intel IGP-k. Jóval erősebbek a top AMD APU-k, de számomra ez a sáv akkor is halott. Vagy erősebb kell általában az embernek vagy gyengébb is elég.

    Az ár összehasonlításod fals.
    Haswell 3220 13-13.5k körül volt, az én G3420-am 15k volt. 7750 használtan volt, így ezt vegyük ki a képletből használt árral. Bár nem reális, mert ha kapni, akkor majdnem mindegy. Szóval nézzünk egy R7 250-et: 22k.

    Ahol torzítasz: Az A10-ed mellé vehetsz még gyors ramot. Ha 4GB-ot veszel, 1GB-ot odaadsz az IGP-nek (hiszen játékról beszélünk!) marad 3GB. Édeskevés játékra. Akkor 6-8GB-ot veszel... 1866, de inkább 2133-as ramból. A Pentium mellé 4GB 1333-1600 elég, nincs különbség kb.
    Ekkor hol járunk az árkülönbözetben?
    És mennyivel gyorsabb a 250/7750-es rendszer? 1.5-x? Árban 1.5x drágább, mint az AMD? Szerintem inkább utóbbi a drágább már.

    Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy Kaveri topicban vagyunk, tehát eleve nem a 26k-s A10-5800K-val kellett volna nyitnunk, hanem a 40k körüli Kaverikkel. De mindegy, mert FM2-re is igaz a képlet. Kiszámoltam a váltásnál is, nem nagyon lehet elrontani. Elég világosan látszik mennyi pénz marad az ember zsebében és mennyi fps-t kap.

    Pentium IGP-t írtam, hogy a Llano-m szintjét hozza (ami nem is a legerősebb), tehát az FM2 csúsc APU-k kb. felét hozza sebességben. Ezt csak arra írtam, hogy az FHD lejátszással ne viccelődj amikor egy Grid2 elfut rajta mediumon. ;) Nem mondtam, hogy az FM2 A10-eket beérné. i3/i5 persze jóval gyorsabb.

    WoT-ot nem játszottam. valószínűleg ez lehet a célterület. Ha van olyan játék amihez ÉPPEN egy A10 APU szintjére van szükség. De ez édeskevés szerintem.

    Én az A6-ra (ami még egyszer: kb. fele olyan gyors, mint az A10-ed) felraktam WoT helyett 20 régi/új (1-2 éves is volt benne, nemcsak 5-6 éves :) ) játékot akkor szinte semmi nem futott értelmes sebességgel.
    Medium környékén, 1280x1024: 15-30fps környéke évjárattól függően.

    Váltani akartam emiatt.
    Lehetőségek:
    A10-5700/5800, ami neked is van. Ezzel 2x sebesség miatt lett volna 30-60fps. De még mindig csak 1280, medium átlagban. Tehát 1. az újabb játékok nem futnak jól, 2. nagyobb detail szinten nem fér bele, 3. nagyobb felbontás sem fér bele... Cserébe árban: lap 13-14k, cpu: 25k, ram: 2x4 vagy 2x(1+2) 2133-as horror áron. 39k+ram költsége.

    Ehelyett: intel lap 11k, G3420 15k, 7750 18k, ram marad. 44k.
    Fps: 1.5-1.7x több, mint az A10-en az említett játékokban.

    Crysis3-at nem mértem és nextgen-re se hajtok egyelőre, mert mindegy, hogy 15 vagy 18fps lesz.

    Ami még nálam szempont volt: először mITX-et akartam építeni paneltáppal.
    - Fogyasztás: A G3420+7750 kevesebbet eszik mint az 5800k. Ez persze jó hatással van a hűtési költségekre is.
    - Alaplap: mITX AMD-ben drágább, mint Intelben. Bár ez talán mATX-ben is így van.

    A fogyasztásra visszatérve: én ezt is mérlegelni szoktam általánosságban is, mert a hűtés/táp költségén keresztül azért ez is számít. Tehát amikor arról van szó, hogy egy G3420 15k, cpu-ban X a teljesítménye, GPU-ban Y, egy A10-5800K pedig 26k-ért cpu-ban X (a fentiek alapján, ahogy és amire használjuk ez kb. áll +-10-20% eltéréssel), GPU-ban pedig 2*Y akkor az csak az egyik nézőpont. Már ár/teljesítményben sem vészes az eltérés, de ha a fogyasztást is hozzáadjuk, 120-130W vs. 60-70W, akkor ott is jelentős az eltérés. Nem egy liga gyakorlatilag.

    És akkor itt Haswellről beszélek, mert egy Ivy alapú G2020/G2120 pedig 35-45W-ból is köszöni, jól elvan.

  • 8th

    addikt

    válasz Vartanus #51 üzenetére

    Mindenki (te is) ott számolja el magát csúnyán, hogy csak és kizárólag a processzor árát nézi. Bacchatom, hogy csak 28k az A10-5800K ha egyszer kell mellé egy normális processzor hűtő egy korrekt tápellátású alaplap és abba drága tuning ramok, hogy minden egyes fps-t ki tudj csikarni a rendszerből. Ha mindezt összeadod szép kerek összeg jön ki és még mindig ott tartasz, hogy van egy fejleszthetetlen géped amit egy kétmagos celeron + 6670 páros játékokban 30%-al ver. Persze rakhatsz az APU mellé is egy HD6670-et (a legfostosabb ddr3 verzió is 20k iponon), hogy jobban fussanak a játékok de akkor már végképp bementél az erőbe.

  • 8th

    addikt

    válasz Vartanus #77 üzenetére

    "de majd a jövő eldönti hogy melyik lesz a jobb a Pentiumod vagy a 7850K."

    Már a Pokolgép is megénekelte anno: "Csak az itt csak a most a máshol a máskor nincsen."
    Nem számít, hogy milyen lesz ez vagy az majd egyszer a jövőben. A jelenben élünk, itt és most. Most kell villantani. :U

  • 8th

    addikt

    válasz Vartanus #79 üzenetére

    Mert ez az igazság. Amúgy nem leszólom. Fentebb pont a játékokról volt szó. Mindig ez az apu felhasználók vesszőparipája. Nos játékokban egyértelműen jobb a legolcsóbb intel cpu + random vga páros mint az apu. link Ha pedig a játék kiesik onnantól tök felesleges a 45ezres apu-ra elverni a pénzt. Ha leülsz egy kétmagos celeron és egy 4magos apu elé böngészés filmnézés közben nem mondod meg melyik megyik. Hiába köpködik sokan masszívan az intel igp-jét mindent tud amire átlag nem játékos pc felhasználónak valaha szüksége lehet, főleg a Haswell igp-i. A de majd a jövőben típusú kijelentésekkel már tele a padlás a Bulldozer óta ezt hallgatjuk de rendszerint sosem jön be. A 7850K is hónapok óta a piacon van és lement 52-ről 45-46k-ra? Vicc. Az még mindig bő 10k-val több mint amit reálisan ér. Az pedig, hogy úgy ahogy elmegy rajta a játékok zöme attól még nem játékra való. Sorry ez a véleményem.

    (#80) atti_2010: Ez pont ugyan így igaz fordítva is. :U

    [ Módosította: radi8tor ]

  • sb

    veterán

    válasz Vartanus #77 üzenetére

    Most látom, hogy jött még válasz. :)
    "Minden estre annyiban lezárhatjuk hogy nem értünk egyet, de majd a jövő eldönti hogy melyik lesz a jobb a Pentiumod vagy a 7850K."
    Ez jó és egyszerű ötlet.
    Javaslom, havonta írjuk be a topicba. :)
    Tehát most ott tartunk, hogy 90%-ban, normális sebességgel futtatható játékban gyorsabb a Pentium+7750 kombó, mint a 7850K. Immáron kb. 3 hónapja (azóta cseréltem). És olcsóbb volt jóval.

    Akkor innen folyt köv.
    Kíváncsi leszek hány hónap múlva esik 50% alá az arány és akkor milyen költséggel válthatok 7850K-ra. :D
    Mert akkor az egész 7850K vétel nem érte meg.

    Abu, értem miről írsz a job-okkal, de te nem tudsz megérteni 2 magyar mondatot amit leírtam:
    1. Mutass ilyen programot most, PC-re.
    2. Majd mutass fél év múlva. Olyat, amit egyébként egy 33k-s cpu+vga kombó csak azért nem visz el, mert kevés a logikai szála. És nem azért mert hulla gyenge hozzá amúgy is.

    Nem nagyon fogsz ilyeneket mutogatni akkor pedig hiába létező dologról írsz. Ezt a szegmenst nem érinti egyszerűen.

    Ez olyan mintha azt magyaráznád, hogy a raytracing nem fut mobiltelefonon és nemértemmeg, hogy mérnem fut.
    De értem. Nem is kell futnia még vagy 10 évig. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák