Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vartanus

    őstag

    válasz sb #66 üzenetére

    Én megértem az igényeid, de te is megértheted,bár gyanítom megérted azok igényt is akiknek tetszik az APU, mert azért a világon pár milliót még is csak eladnak belőle évente:)
    Mint mondtam az tetszik az AMD A10-esekben hogy egy durván 250 négyzetmiliméteres szilíciumlapkában van egy egész jó proci rész(lehet ismét dilettánsnak nézel emiatt,de én továbbra is így gondolom) és egy olyan IGP amivel egész jól lehet játszogatni. Az egészre úgy tekintek hogy 3-4éve még Sci-fi volt az hogy játszak egy IGP-n

    Igaz Kaveri drágább de abban már az IGP is combosabb (proci meg kicsit gyengébb mint az előző Ricsik)

    Én csak azokat az Intelesek nem értem, és ezt most ne vedd magadra akik bejönnek minden egyes új AMD APU-s hír topikjába is újra meg újra elmondják ,hogy ezek az APU-k szart se érnek mert prociból nulla meg IGP is alkalmatlan bárminemű játékra és amúgy se értik ki az a hülye aki APU-t vesz.

    Viszont AMD-s emberkét ritkán látsz Inteles topikban fröcsögni,hogy pl. áh az Intel alig fejleszt ami nagy előnye van azt sokszor elégé erkölcstelen vadkapitalista módon éri el stb.

    Azt nem kétlem hogy a 7750-esd seggét sem látja az én 7660D-m.

    Szerintem nagyjából az a helyzet hogy az X86-os magokat nézve Intel kb 2,5-3évvel van előrébb mint az AMD viszont IGP fronton pont fordítva.

    Ha viszont bejön az AMD HSA cucca akkor rögtön jelentősen átértékelődnek majd az AMD APU-i. Mint anno 1mag vs 2mag kezdetén. Amíg alig volt 2szálat kezelő progi nem igazán volt jobb a 2magos proci, viszont onnantól hogy megjöttek sorra a több szálra optimalizált appok elég jelentősen változott a felállás.
    Aztán ha a Mantle esetében működni fog hogy pl a 7850K IGP aktívan besegít majd a dVGA-nak megint okozhat érdekes változásokat( az Intel sem véletlenül fejleszti gőzerővel a Broadwell-K procikat és az Iris Pro IGP-ket)

    Szerintem ahhoz képest hogy az AMD mennyivel kisebb cég és ehhez képest mennyi anyagi ereje van arányaihoz mérten sokkal nagyobb volumenben fejleszt mint a kékek.

    Mint mondtam aktívan használok Intel IGP-t is, tehát nem úgy mondtam hogy hasamra ütöttem. Az inteles gép van proci intenzív dolgokra az 5800K meg játékra. Anno gondolkodtam i3-ban is de végül elvetettem mert szeretek tumingolni, aztán az élet úgy hozta lett mellé egy i5 és jól megvan a két gép egymással kiegészítik egymást.

    Minden estre annyiban lezárhatjuk hogy nem értünk egyet, de majd a jövő eldönti hogy melyik lesz a jobb a Pentiumod vagy a 7850K.

    [ Szerkesztve ]

    < AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

Új hozzászólás Aktív témák