Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz floatr #96 üzenetére

    emlékeztetlek, hogy a bíráság majd ezután kezdi vizsgálni, hogy történ-e bármilyen törvénysértés (epic támában).

    A többiek már számtalan módon megmutatták neked is, hogy ez a jutalék mérték standard az elektronikus és a fizikai piacokon is.

    Az, hogy az apple sok pénzt keres nem törvénytelen. Lehet őket utálni érte, de az irigység nem túl hasznos, helyette érdemesebb inkább dolgozni és pénzt keresni. :U

    (#90) Polllen
    épp szabadságon vagyok, fotelban hátradőlve, hideg üdítőt kortyolva olvasgatok, beszélgetek. Annyiból hasznos volt a történet, hogy kicsit felfrissítettem a szabályzatok és technikai megoldásokkal kapcsolatos ismereteimet.
    Ma például ios-re fejlesztő kollégákkal ebédeltem és megkérdeztem, hogy lehet-e bármi igazság abban, hogy az asztali epic store-ból telepíthető unreal engine framework frissítését vagy a vele készült appok fejlesztését ellehetetlenítené az, hogyha zárolták volna az epic ezzel kapcsolatos fiókját. A válasza rövid és tömör volt: ez hülyeség, nem kell semmilyen külön aláírás a libekre, a vele készült appot pedig az app fejlesztője írja alá az ő kulcsával.

    (#98) floatr
    ne viccel már, teljesen egyetértek dabadab-bal ebben. Gondolom arra számítasz, hogy mások nem kattintanak rá és olvassák el és értelmezik a linket, hanem alapból azt feltételezik, hogy téged igazol. :D Éppen azzal szoktam vitatkozni, hogy valaki már úgy beszél, mintha véget ért volna a tárgyalás és kimondták volna bűnösnek az applet.

    [ Szerkesztve ]

  • Giovan!

    addikt

    válasz floatr #96 üzenetére

    Majd a bíróág eldönti, hogy sérti-e azokat a törvényeket az Apple. Téged nem zavar, hogy minden topikban le kell ezt tárgyalni?
    De addig is a felhasználók tudnak ám gondolkodni maguk helyett, ha elégedetlenek, nem vesznek iPhone-t, és nem támogatják a pénzükkel ezt a céget. Ott a droid, mindenre tökéletesen alkalmas, amire az iOS, abszolút egyéni preferencia kérdése kinek melyik tetszik jobban.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • azbest

    félisten

    válasz floatr #98 üzenetére

    ja és hogy lásd, nem a levegőbe beszélek, korábban én is írtam hasonló tartalmú összefoglalást [link]

    És nem szép, hogy a média minden hírt szenzációként akar tálalni, sokszor elferdítve a valós történéseket.

    (#100) floatr
    olyannyira nem vagyok a téma közelében, hogy több nemzetközi mobil app fejlesztős projektben dolgoztam már [link] [link] [link] , csak, hogy a legkomolyabbakat említsem :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz floatr #106 üzenetére

    Mivel függetlenként is dolgoztam be projektekbe, így van némi vállalkozási ismeretem is. Valamint a projektek során mi is futottunk már bele visszautasításba. Sőt, volt, hogy az egyik fejlesztő kolléga vette észre, hogy csúnyán megszegünk egy szabályt egy külső szolgáltatás kapcsán és még azelőtt gyorsan megoldotta a cég, mielőtt még az érintett szolgáltató egyáltalán észrevette volna és baj lett volna belőle - izgulás azért volt. Olyan is volt, hogy én magyaráztam el a marketingeseknek, hogy épp szerzői jogot szegnek - s ne a netről szedett képet használják, hanem vegyék meg a jogot, mert nem úgy megy ez, hogy bármit letöltenek és felhasználhatnak. Azt hiszem elég nagy botrány lett volna, ha az úgy kimegy. Képesek voltak tudatlanságukban megretusálni a vízjelet rajta. Nem pénz kérdése volt, mert csak 40 euro volt a licensz hozzá. Hihetetlen néha mennyire eltévednek emberek :D

    Várj, nem úgy volt, hogy a spotify ment neki az applenek? És azzal érvelt, hogy bár ugyanakkora az előfizetési díj, de az apple-nak kvázi ingyen van a terjesztés, mert úgyis a saját storejában van?

    És a spotify esetén, mivel nem virtuális pénzt lehet költeni, hanem szolgáltatást előfizetni, így egyáltalán nem kötelező az ios appban előfizetési lehetőségnek lennie. Simán a saját weblapjukon feliratkozhatnak az ügyfelek és az ios appban semmit sem kell fizetni, jutalékot sem. Viszont ők mégis akarták, hogy lehessen az ios appban is előfizetni, de jutalékmentességet akartak. A netflix ugyanez. Előfizetésnél pedig az első éves jutalék 30%, a második évtől 15% már "csak".
    Tévedek?

    Nekem például közvetlen netflixes előfizetésem van a webapjukról, így a az általam használt androidos és firetv eszközökön való nézés után sem kap jutalékot se a google se az amazon. Ahogy az amazon prime videó előfizetésem után sem kap jutalékot a google, pedig androidon is használom. És a youtube előfizetésem után sem kap jutalékot az amazon. hasonló okokból.

    Másrészről meg: az o2 game store és más hasonló app azért nincs egyik platform storeban sem, mert azokért nem akart a cég jutalékot fizetni. Hanem csak készülékre előtelepítve és apk-ból manuálisan telepítve volt elérhető az ügyfelek számára.

    [ Szerkesztve ]

  • Giovan!

    addikt

    válasz floatr #106 üzenetére

    Ha egy évnél régebbi az előfizetés, akkor csak 15%-os a fee, ezt valahogy Spoti elfelejtette hangoztatni (meg ugye egyébb probléma is van a velük, bár ők is az igazság bajnokaiként próbálják eladni magukat). És ahogy a kolléga mondta, nem kötelező az appban előfizetni, simán ne rakják bele ezt a funkciót, ha nekik nem ér meg ennyit a felhasználóik kényelme (ez ugyanis egy tisztán kényelmi funckió lenne az appban, elvégre a weboldalon is meg lehet hosszabítani az előfizetést). A Spotify úgy akarja ezt a szolgáltatást, hogy nem fizetne érte semmit. Ezért panaszolta be az Apple-t az EU-nál. Ezt értelmezted te úgy, hogy az Apple nekiment a Spotifynak :U

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz floatr #118 üzenetére

    Az nem mostanában fog bekövetkezni :D
    Az Apple nem fog ingyen helyet biztosítani a Spotifynak a store-ban.
    Az iOS lényege a kezdetektől fogva a zártság, hogy minden az Apple kezében fut össze. Ebbe beletartozik az IAP is. Amíg a bíróság ki nem mondja, hogy ez törvénytelen, vagy a userek/fejlesztők elégedetlenségükben tömegesen el nem vándorolnak tőlük, addig az Apple nem fogja módosítani az üzletpolitikáját.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz floatr #118 üzenetére

    Abba biztos nem mennek bele, es a usereknek se lenne jo. A szazalekbol kellene engedniuk.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Giovan!

    addikt

    válasz floatr #142 üzenetére

    Egyelőre a bíróság számára sem az.

    A Facebook az Apple privacy policy-je miatt is kezd besokallni (mert az iOS 14 alatt kevesebb adatot tudnak szerezni a userekről szegények), teljesen érthető, hogy minden lehetőséget megragad a nyomásgyakorlásra.

    Amúgy nekik sem kell elfogadni a szabályokat, leveszik az appot a Store-ból és kiderül, hogy mi fontosabb az embereknek, az iOS vagy a Facebook. Na ez tényleg egy gigászi összecsapás lenne :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #142 üzenetére

    Egyem meg milyen cuki ahogy a Facebook magyaráz átláthatóságról. Aki kíváncsi mennyi a jussa a platformot biztosító Apple, Google, Microsoft, Sony, Steam cégeknek, egy keresésre van user számára. Ha minden vásárláskor minden rendszeren tájékoztatni akarnak elég felesleges spam lenne ez az információ. Amikor veszek egy filmet, zenét, játékot, kenyeret akkor se részletezik a pénzemből mennyit kap a kiadó, előadó, a pékség és a pék.

    janeszgol: onnan tudja hogy az App Store bevétele kb. kétszerese a Play Store-nál. Az Apple Arcade is jó irány, havidíjért elkerülöd az IAP őrületet.
    Eltűnik egy játék: a jelenlegi ügyben iOS Fortnite játékosoknak az Epic-et kellene zaklatni tegyék ki a frissítést az App Store-be is (ha tényleg fontosak a cégnek a játékosaik)

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #155 üzenetére

    Erre írhatnám, sokan csak az Apple-t akarják büntetni az egész iparágban bevett szokások miatt. (30%, nincs külön tájékoztatás minden vásárláskor erről) Ha megnézed nincs akkora nagy különbség a különböző cégek szabályzata között. Érdekes az Apple "igazságtalan" módszerein hány cég felfutott és miután tőzsdére mentek már perelnek, hogy nem tetszenek a feltételek. Hozzáteszem nem tudom a jogi részét, talán amerikai precedens jogban direkt egy nagy szereplőt perelnek. Én annyit mondok ezek a dolgok amit az Epic és a Facebook magyaráz az nem Apple kérdés, hanem iparági. Mert máshol is van 30% és máshol sem írják ki részletesen user pénzéből mennyi a bolté, kiadóé, előadóé, fejlesztőé stb.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #160 üzenetére

    Olvass vissza korábban mit írtam IAP kapcsán. Arról lehetne egyezkedni, viszont az Epic csávó totál háborút indított az Apple egész platformja ellen. (másrészt az Epic-ben 40%-os részvényes a kínai Tencent, nem tudom mennyi politika lehet ebben a balhéban? ha a Top Gun filmbe beleszólnak, kinézem belőlük ezt is)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #174 üzenetére

    Nekem nem fáj az Androidon a nyíltság, lehet sideload, ROM főzés, többféle bolt stb. Akiknek erre van igénye ott a lehetőség.
    Cserébe tőlem se vegyék el erővel a számomra előnyösebb zárt rendszert. Lehet nem érthető egy Android user számára miért választják sokan az iOS-t.
    Egyébként technológiában aki jót vagy előbb csinál valamit könnyen kerül "monopol" helyzetbe, az igaz elég sok szürke zóna van és sok részletkérdés pl. ugye vicces a Netflix, Spotify esetén most az van a honlapjukon előfizetek közvetlenül náluk, az appban csak bejelentkezek.

    Az Apple diktálása: erről sokat lehet pro és kontra elmélkedni, a százalékokon egyezkedni, én sem fekete-fehéren látom. Viszont alapvetően ők építettek egy platformot, és az biztos, hogy örülök annak az Apple diktálása miatt már nem Flash weboldalak vannak, hogy a zenekiadók már nem csak ötezer forintos CD eladásban látják az üzletet, hogy ha letöltök egy appot nem vírusos és tudok hol központi helyen reklamálni a pénzemért, hogy alávágnak a tracking reklámozásnak, próbálnak a privacy terén intézkedni.

    Pluszban számomra érdekes, hogy a Facebooktól a Spotify-ig minden cég mondja a magáét és megy a szabadságharcozás a platform ellen ahol ők is meggazdagodtak. Nekem az a Facebook ne magyarázzon, aki a rivális Whatsapp, Instagram stb. felvásárolja izomból, és bár Spotify előfizető vagyok úgy olvastam a lánc végén a zenész többet kap az Apple Music-től.

  • Giovan!

    addikt

    válasz floatr #174 üzenetére

    Itt jön a képbe az alap, a zárt rendszer, ami mint a diktatúrák, tudnak kényelmesek is lenni. Lehet h nem érthető egy ios júzer számára, de androidon eleve több bolt van, samsung, huawei, amilyen telefonod éppen van, tehát nem ördögtől való a dolog. Bár még mindig nem eléggé nyitott, mint ahogy egy PC-n.

    Ez abszolút egyéni preferencia kérdése. De nem is akarja elvenni senki amúgy a droidosoktól ezt a szabadságot, szóval nem értem ez hogy jön ide. Ha az zárt rendszert diktatúrának nevezed (bár elég fura diktatúra, hiszen bármikor elhagyhatod ha úgy érzed túl messzire ment), akkor a nyílt rendszer meg sokak számára a káoszt jelenti, amibe nem mindenki akar fejest ugrani egy telefonnal. Mindkét hasonlat túlzó és leegyszerűsítő szerintem.

    Használtam droidot, élveztem, rootoltam, Cyanogen Mode-ot is raktam fel rá (mivel nem kapta meg hivatalosan az akkori telóm az ICS-et, kénytelen voltam), de nekem elég volt, meguntam, ezért váltottam WP-re, mert az zárt volt. Minden egy helyen, a gyártó által szabályozott környezetben. Ez a mentalitás a későbbiekben egyre inkább eltorzult, ezért váltottam iPhone-ra, amivel azóta is meg vagyok elégedve.
    Nem vagyunk egyformák, nem is kell annak lennünk, örüljünk neki hogy mindenki használhatja azt ami neki tetszik.

    Nem a fortnite a tét, és ezt Sweeney is hangsúlyozta, még csak pénzt sem akar követelni rajtuk kártérítések gyanánt, csak hogy szüntessék be a korlátozásokat, amik a fenti cégek jogászai szerint törvénysértőek.

    A fenti cégek miért nem csatlakoztak akkor a perben az Epichez? Csak mert utalni rá, hogy nem tetszik egy gyakorlat, meg konkrétan úgy vélekedni, hogy az törvénysértő lenne, az két külön dolog.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz floatr #188 üzenetére

    Ugyanezt érzem az "Apple diktatúra, zárt rendszer rossz" szövegek ismétlése után. Azt nem értem, ha annyire előnytelen, versenyképtelen és annyira lehúzás és annyira nem ad semmit az Apple a jutalékért cserébe, hogy lehet mégis az ő platformjukon keresnek többet a fejlesztők? Az Epic Games is.

    Epic: Apple is blocking Fortnite updates and new installs on the App Store, and has said they will terminate our ability to develop Fortnite for Apple devices.

    Miközben arról van szó, megszegték a feltételeket, ha megfelelően adnák ki akkor az iOS Fortnite játékosok ma is nyomkodhatnák. Ezt a bíró is megmondta nekik "Judge Yvonne Gonzalez Rogers, however, said she will not require Apple to allow Fortnite on the App Store once again, as the game in fact infringed Apple’s terms." csak hát az Epic a média és közvélemény "ítélete" miatt fogalmaz úgy ahogy. Jelenleg csak az EG-n múlik miért nem játszhatnak az iOS userek, magyarul a saját játékosaikkal szúrtak ki akikért elvileg szabadságharcolnak. Még az Apple-Samsung szabadalom perekben is megegyeztek abban ítéletig üzlet megy tovább ahogy eddig, max. a bíró kompenzálja egyiket vagy másikat utólag, de addig user ne szívjon.

    A Facebook mostani panaszára azt is lehet mondani a 30% a Facebook és Apple közötti szerződéses dolog, userre nem tartozik. Persze tőlem aztán kiírhatnák minden tranzakció során ki mennyit kap a pénzemből, de akkor mindenhol. A Facebookot is kötelezzék jelezzék az arcomba tolt reklámból mennyit keresnek stb.

    (#190) Ezekiell: nincs még 5G iPhone se, szerintem kicsit odébb van még a szélesebb 5G forradalom, majd ha 3-4 év múlva kikopnak az utóbbi időben forgalmazott iPhone-ok és lehet az Apple is megcsinálja a maga felhős játékszolgáltatását. Nem mindig elsőként ugranak be egy buliba. Ilyen cég, a feedback is sokáig tart pl. iOS hangerő ikon hány évbe telt :D vagy most 14-nél annyit engednek lehet default email, böngésző appot megadni

Új hozzászólás Aktív témák