Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz arty #141 üzenetére

    A lényeg az elv, nálam is. A piac életképesnek találta az Apple zárt rendszer koncepcióját, emberek a saját akaratukból döntenek e mellett a konkurenciával szemben. A piac életképesnek találta a Google nyílt rendszer koncepcióját is, a kettő megfér egymás mellett. Mindenki azt vesz ami neki a legjobban megfelel.

    Hát pedig a windows világában vagy az android világában így szoktuk meg és ha ott éppen nem így lenne, akkor mondhatná a versenyhivatal (vagy mittoménki), hogy márpedig be kell engedni a "másik boltot".

    Ez így van, ha csak a zárt rendszer lenne a mobilpiacon, teljesen jogosak lennének a monopóliumvádak, akkor én is azt mondanám, hogy meg kell nyitni az iOS-t, mégha nekem megfelelne zártan is. De most nem ez a helyzet.

    Azt meg inkább ne kezd már te is könyörgöm hogy nekem mi a jó, el tudom én azt dönteni magamnak, köszi.
    Ha nyílt rendszer kéne, nyíltat használnék, de pont azért használok iOS-t a droid helyett, mert előbbi zárt (minden más tekintetben szinte teljesen ugyanazt nyújtja a két rendszer). Senki sem korlátozott benne hogy droidot vegyek, ahol van alternatív store, és mindenki szabad, de az én igényeimnek jobban megfelelt az iOS. Nem hiszem, hogy ez annyira hihitetlen dolog lenne...

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák