Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forumpista

    tag

    válasz Busterftw #81 üzenetére

    Ez a 15%-ra való csökkentés pontosan azóta történt amióta az Epic beleszállt az Apple-be (a Google pedig előremenekülve bevezette ugyanezt), az előtte lévő 13 évben pedig 30% volt a fee.

    Egyébként pedig csak annyi történt az elmúlt 13 év során, hogy most már a mobiltelefon lett az elsődleges "számítógép" az emberiség 99%-nak, ez miatt pedig a rá fejlesztő cégeknek sokkal jobban fáj ha a platform üzemeltetője harácsol.

  • forumpista

    tag

    válasz #54625216 #87 üzenetére

    Hm...
    Ha mindegyik merevlemez/memória stb gyártó mesterségesen magasan tartja az árait (mert kartelleznek), akkor az szerinted tök oké és egyiket sem lehet megvágni ezért?
    Szép világ lenne ha én azzal védekezhetnék hogy azért csinálom azt amit, mert a másik is azt csinálja és ez miatt engem nem lehet megszabályozni mert a többiek is ezt csinálják...

    @azbest:
    "És nem csak terjesztésért, hanem az egész platform fejlesztéséért, üzemeltetéséért kell fizetni"
    Nincs is ezzel gond, csak én még soha nem kaptam olyan számlát tőlük amin ezek szerepelnének. Tessék szépen feltüntetni a számlán hogy mennyibe került nekik az én appjaim után a tárhely, a sávszélesség stb biztosítása, mennyi ezeknek az egységára és én mennyit használtam el belőle.
    És akkor ezt összehasonlítva más alternatívák árazásával, el tudom dönteni hogy "harácsolnak" vagy piaci áron biztosítanak megfelelő szolgáltatást, és hogy nekem megéri-e az ő szolgáltatásukat használni.
    Fodrászhoz is úgy megyek (szolgáltatás nyújtásról beszélünk ugye), hogy azt mondja a fodrász, hogy ő 2000 ft-ért vágja le a hajam, ha kérek hajzselét az +500 ft, ha hajmosást is az újabb +500 ft és így tovább.
    Nem azt mondja hogy a hajvágás az a fizetésem 30%-a lesz, mert neki sokba kerül a szoba felfütése...

Új hozzászólás Aktív témák