Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NandorHUN

    addikt

    válasz jokeph #691 üzenetére

    Én 8 éves Intel CPU-ról váltottam.
    Nekem megérte, mert látok különbséget.

    Lehet, hogy nyélre vannak húzva az Intel CPU-k, de nem tudom ezzel mi a baj, ez is az egyik képességük. Jól lehet OC-ozni. AMD-vel nem. Az ár amit kifizetsz érte úgymond tartalmazza ezt a képességet is.

    Meg ugyei mai játékok nagy része még mindig a nagy single órajelet szereti sajnos. Majd 4 év múlva talán máshogy lesz.

    www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

  • awexco

    őstag

    válasz jokeph #834 üzenetére

    Lehet nem tudod milyen amikor valóban hasít egy gép :D

    I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz jokeph #834 üzenetére

    hatnemtom, nekem a Dell D630-m Core2Duo T7250, 2x2GHz, 4GB RAM, 120GB SSD, de mar egy 720p-s YT videonal is 1-2sec faziskesessel melozik egy sima egerklikkre is mar a Win10-x64-l
    ugy seggre esik tole, mint a szel :U

    van egy D610-sem is vhol, az 1.3GHz asszem meg 2GB RAM es abban HDD van... elo sem merem keresni kb

    ja meg egy Toshiba vmi Portege ize, mobil P4-1.8GHz, 512MB RAM-s 40GB HDD-s cucc, WinXP-vel
    ecce bekapcsoltam, az index.hu-t megnyitva a FF elvitte a RAM 80%-t :DDD

    [ Szerkesztve ]

    több drón kell ;P

  • Ragnar_

    addikt

    válasz jokeph #912 üzenetére

    Nem biztos, hiszen miért venne bárki Ryzent mikor ott a Coffee Lake drágábban.. :)

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

  • MPowerPH

    félisten

    válasz jokeph #964 üzenetére

    Szerintem a 8 magos is erdekes lehet az arverseny szempontjabol. Jelenleg 150-160k kozott szamitok a 3800X -re(nagykeres ismeros megsugta), ami alapbol magasabb, mint a 9900K jelenlegi piaci ara. Tehat igy mindenkeppen magasabb teljesitmeny lenne az elvarhato.
    Leaked infok alapjan viszont az 1 magos teljesitmeny 1-2% -al meg mindig gyengebb a Coffee -nal, multi core terhelesnel irnak tan 5% elonyt a 3800X -nek. Na most ezek AMD -s tesztek, hiszek is nekik. Es csak 2133 -on futottak a ramok, ez mondjuk fontos, bar ugye az Intel -es gepen valszeg ugyan igy nem nyultak hozzajuk. Az uj Ryzen hivatalosan tamogatja a 3200-as memoriakat, ami gyakorlatban semmit nem jelent. A Coffee 2666 -os memoria sebesseget tamogat hivatalosan, gyakorlatban csak a memoria tipusatol fugg, meddig mesz el, ami most 4800MHz, de egy atlagos b-die chip is boven jo 4233MHz -re.

    Multi core tesztekben csupan az lett elfelejtve, hogy az Intel -t ugye a sajnalatos sebezhetosegek miatt software -es vedelmeket bekapcsolva teszteltek. Ennek atlag felhasznaloi kornyezetben semmi ertelme, inkabb uzleti oldalon lehet sulyos kovetkezmenye. Teny, hogy azokkal a limitaciokkal HT -val atlagosan 5-30% -al rosszabb eredmenyeket produkal egy 9900K. Na most ugye ha ezek a limitaciok ki vannak kapcsolva, akkor ez megszunik. En igy nezem azt a multi core 5% elonyt, amibol ezek utan inkabb hatrany lesz.

    Nem vagyok fan boy, csak probalom helyen kezelni a dolgokat. Eddig nem volt mas alternativa, igy Intel -t vettem.

    Pont, hogy a dragabb CPU -knal kap hatalmas pofont az Intel, es nem a consumer vonala, hanem a HEDT. A munkaallomasoknak joforman kotelezo ervenyu volt a software -es vedelem aktivalasa, igy azok megszenvedik ezt a teljesitmeny kiesest, feltetelezve, hogy folyamat sokszalas programokat futtatnak. Es nem eleg, hogy a i9-7960X 16 maggal jelenleg 630k korul mozog, mar orajel teren sem valoszinu, hogy felveszi a versenyt a 3950X -el. Erre meg rajon a sebezhetosegbol eredo lassulas is. Es akkor jon az AMD ugyan ennyi feldolgozoval, kevesebb mint fele annyi penzert. Innentol beszelhetunk arrol, hogy az egesz HEDT vonal eladhatatlan statuszba kerul, mert nem tudnak akkora arcsokkentest csinalni, hogy barkinek eszebe jusson ilyet vasarolni. Es ez az AMD legnagyobb dobasa, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • Yany

    addikt

    válasz jokeph #966 üzenetére

    A 8 magosokkal táp oldalon semmi komoly igény nem várható, a 2xxx sziránál szerényebb igényűek lesznek (ez a gyártástechnológiából adódóan kvázi biztosan kijelenthető) miközben még egy közepes X570-es lap is a legfelső kategóriás X470-es lapok minőségét hozza VRM és nyák oldalon. Ajánlom Buildzoid videót a témában.

    Szóval a 6 magosok maximum a piaci áruk miatt lehetnek tuti vételek, de technikai oldalról bármely kompatibilis lapban, amiben stabilan ment egy 2700x nagy eséllyel lazán menni fog egy 3800X is.

    Amúgy nem tudom, hogy csak nekem tűnt fel, de most az Intel legnagyobb gondja nem is az AMD termékének teljesítménye, de még csak nem is az ára, hanem a termékek megítélésében megjelent különbségek, ami szerintem soha nem látott mértékben degradálja az Intel renoméját. Igaz, hogy a Netburst egy elég nagy égő volt az Intelnek az Athlon X2-esekkel szemben, de mindenféle piaci befolyással (hol legitim, hol nem) elérték, hogy ne legyen éles a szitu, de most eléggé összejött minden:

    - Teljesítményben egy szálon (vélhetően, nagyjából) párban vannak.
    - Több szálon az AMD most tarol.
    - Biztonsági incidensek Intel oldalon.
    - Biztonsági incidensek hiánya AMD oldalon.
    - Lassító patch-ek (nem az a lényeg, hogy felteszi-e valaki, hanem hogy milyen gondolatokat ébreszt az emberben, hogy soha nem érezheted magad biztonságban, hogy holnap is milyen újabb gebaszt fednek fel, ami tovább lassítja a CPU-t, ha foltmentesen akarod használni).
    - A ócska szutyma helyett ócska forrasztásra sikerült áttérjenek a felsőházban, miközben AMD-nél ez csak egy pipa volt a sok közül a Ryzeneknél, amit megoldottak szépen.
    - Ráadásul az Intel CPU-k jobban melegszenek (ez is rég nem látott szitu amúgy, ld. P4 megint).
    - AM4 kompatibilitás vs. Intel még azt is megszegi, amit megígért (ld. 6900K lekorlátozott OC).
    - Stbstb. Persze nem fekete-fehér a történet, de egyelőre CPU-k esetében az AMD az elmúlt időszakban nem hogy nem hibázott, de elég ügyesen bánik végre a piaccal is és a termék is kifogástalan (mondjuk a kezdeti IMC kompatibilitási nyűgök nem voltak szépek, de hamar jött a korrekció, ráadásul egy totál új platform esetén csoda, hogy csak ennyi baki volt, miközben 0 fejlesztéses lépésközökkel is képes bajokat egymásra pakolni a másik fél).

    Lényeg: Az Intel procik hirtelen nem lettek szarok, de a jelenlegi események elég fura helyzetet idéztek elő: Az AMD-ről a robusztus termékek, robusztus portfolió jut eszébe az embernek, miközben az intelnél foltozás, melegedés, kapkodás, és AMD által uralt árazás látszik. Nem rég a fiatalabb generáció szinte nem is hallott olyat, hogy AMD CPU, most meg mi van basszus... ki emlékszik, hogy mikor volt ilyen utoljára, hogy az AMD név jobban cseng, mint az Intel.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • MPowerPH

    félisten

    válasz jokeph #966 üzenetére

    Nem tudom, hogy a Pinnacle Ridge -nel hol huzodik a maximum memoria frekvencia, nyilvan gyorsul a nagyobb ramsebessegtol, de ez a masik vonalon is igy van. Meg 3600MHz -rol 4266 -ra emelve a ram frekit is van merheto gyorsulas.

    Az IPC -t csak azert irtam, mert par honapja meg 10-15% -os javulasrol irtak ezen a teren. Ahhoz kepest ebbol nem lett semmi, a 2700X sem volt nagyon messze.

    A vissza kompatibilitas teren igazad van, bar ott ki tudja, hogy alakulnak a dolgok. 6 magon az Intelnek is van mar jo alternativaja, es ott is biztosan jelentosebb lesz az arcsokkentes. Persze azok sem nem huvos, se nem alacsony fogyasztasu CPU -k....

    Don't Tread On Me

  • turbokappa

    senior tag

    válasz jokeph #972 üzenetére

    De mi lessz a biztonsággal? Nem félsz?😄

    A semmiért vállalom a felelősséget!

Új hozzászólás Aktív témák