Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • guess.who

    senior tag

    (Engedelmetekkel egyetlen hozzászólásban válaszolnék mindenkinek. :)) A lényeg amúgy a következő (szerintem): kérdeztem, hogy miért jó ez a cucc, erre Andorpapus mondott érveket, amik miatt szerinte az. Engem ezzel nem győzött meg. Ennyi. :))

    ''sajnos mostanában sok embernél az esztétikum kerül előtérbe''
    Ez önmagában még nem sajnálatos, elvégre egyre inkább hétköznapi ''bútordarabbá'' válik a számítógép, nyilván nem baj, ha esztétikus -s ha emelett még halk és jól szellőző is, akkor pláne.
    A gond -szerintem- inkább ott van, hogy lassan már teljesen lényegtelen lesz a funkcionalitás, csakis a minden áron való (de kétes értékű) esztétikumról szólnak a hírek -gondolom, nem kell sorolnom, tudjuk, mikről beszélek... Félreértés ne essék: tisztában vagyok a folyamattal, hogy mindenütt így van, nem csak a számítástechnikában: ha valamilyen házi barkács népszerű lesz, akkor egyre több cég veszi a profiljába -s egyre inkább elveszik az eredeti lényeg. Szerintem ebbe a folyamatba tartozik ez a címszereplő ház is, amitől mostanában mindenki el van ájulva.

    ''a ''görbe vonalak'' egyértelműen nehézségeket okoznak az átalakításban''
    Ez igaz -de én továbbra is úgy vélem, hogy ha már fúrfarag, akkor az ilyet még mindig könnyebb alakítani műanyagon, mint fémen... Na jó: nekem legalábbis. :))

    ''Na nehogy már a moddolás egyenlő legyen pár csavar beszerzésével, és venti beszerelésébel!''
    Csakhogy én nem is ezt mondtam... Ez a válaszom volt Andor felsorolására a ház extráival kapcsolatban. Azaz: amiket felsorolt, azt lényegében bármelyik másik házhoz meg lehet kapni, be lehet szerelni saját kezűleg.

    ''A ház ára [...] az alapanyagból,[...] a precíz megmunkálásból[...], a nagy mennyiségű extrából fakad.''
    ...és a márkanévből, meg abból, hogy olyan áron adják, amilyenen nem szégyellik -hiszen van rá kereslet...


    S-C
    ''rendben, hogy a műanyagban könnyebb haladni, de vágáskor olvad, büdös, elég egy rossz mozdulat és az egésznek annyi.''
    Hát ha az ember aszfaltvágóval meg ütvefúróval dolgozik... :))
    Hogy büdös? Igen, de az acél meg szikrázik. :) Olyan válaszokat várnék, hogy mittomén ''jobb a zajcsillapítása'', ''könnyebb alakítani'', ''a környezet felé sokkal nagyobb a hőátadása'', stb...


    Atus
    ''Divat. Most elégedett lehetsz, kibújt a szög a zsákból.''
    Nem, nem vagyok elégedett, mert engem tényleg az érdekelne, hogy mitől jobbak ezek a házak... Eddig sem azért vettem meg semmit, mert az divatos volt (látnád csak, milyen ruhákban járok! :)

Aktív témák