Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz andorpapa #49 üzenetére

    Jól mondod andorpápa (a léghűtők istenének földi helytartója :D ). 70-80 ezret nem, de 40-et már simán megér egy jó ház. Végülis ez is csak egy hardvereleme a gépnek amire _szükség_ van. Senki nem sajnál 40 rugót kifizetni egy vga-ért, ugyanakkor egy házért igen, pedig anyag több van benne. Furcsa hogy 150 - 200k értékű hardver otthonául sajnálnak ennyi pénzt.

    És most nem arról beszélek hogy ma magyarországon sajnos sokan nem vehetik meg, hanem arról hogy a többség elvi alapon utasítja el a ''drága'' házakat.


    Egyébbként a 90-es évek elejei volvók nekem is tetszettek :P (a maiak nem) az ''unalmas2 formát csak arra írtam hogy nem az a rafinált ötletes olasz dizájn, hanem gyakorlatilag egy egyenes vionalakkal határolt térdarab.


    Nézz már be légyszives a jinsung topicba érdekelne a véleményed, gyaniton hogy a közeljövő favoritja lehet.

    www.simson4t.hu

  • guess.who

    senior tag

    válasz andorpapa #49 üzenetére

    Picit úgy érzem, hogy kezdesz rám morcos lenni, úgyhogy csak röviden két apróságra:

    ''Nem tetszik? Oké. De ettől még nem rossz ez a ház. [...] azért azt sem szeretem, ha valaki alaptalanul fikázza a cuccot''
    Igyekeztem a lehetőségek szerint objektív maradni, ezért próbáltam nem kijelenteni dolgokat, inkább kérdezni -sajnálom, hogy választ nemigen kaptam rá.

    ''az árán kívül van valami bajod a házzal? A dizájnt ne vedd figyelembe, mert az szubjektív''
    Nem a részletekkel van a bajom, hanem összességében az egésszel. És ebben benne van az ára, benne van a dizájn, a szolgáltatás is, meg ezek egymáshoz való aránya. De hát ha divat, akkor nincs mit tenni, elfogadom.


    Már csak azt nem értem, hogy hová tűnt az üres zsebének hiányosságait okos ötletekkel pótló, otthoni barkácsoló Coolnesses Andorpapa... Kár érte, nekem szimpatikus volt -de hát biztosan ez a világ rendje.

  • guess.who

    senior tag

    válasz Mattyer #50 üzenetére

    ''ehhez képest a dilis amcsik élnek halnak ezért a darabért''
    Jó. Csak ez itt egy ungarische hardveroldal, ahol szerintem az átlagolvasó nem éppen az a tipikus gazdag emberke, akinek mindegy, hogy 10 vagy 100 ezret fizet valamire... Szóval oké, hogy nyugaton imádják, meg minden -csak mi nem vagyunk (még) nyugaton. :))


    Ui.: Köszi még egyszer a segítséget! :)

  • guess.who

    senior tag

    válasz Den #51 üzenetére

    Ugyan nem nekem írtad, de ha már itt vagyok:

    ''És most nem arról beszélek hogy ma magyarországon sajnos sokan nem vehetik meg, hanem arról hogy a többség elvi alapon utasítja el a ''drága'' házakat.''
    Nem erről van szó (legalábbis nálam). De ha mondjuk a saját kategóriáját nézzük (és nem az ötezres noname házakkal hasonlítjuk), akkor egy Ch**ftec Dragon táppal együtt kerül *ugyanennyibe*, szolgáltatások szerint is tud legalább ennyit (ha nem többet), a táp élettartam-garis, és nem gagyi -ráadásul eléggé brutális acéldoboz, ami számomra kicsit ''erősebbnek'', meg ''biztonságosabbnak'' tűnik... (És szubjektíven: a dizájnja is szebb.)

    De hát mindenki azt vesz, amit akar, meg amire pénze van... :)


    /OFF
    Én meg az angol dizájnú kocsikat szeretem. ;]
    /ON

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #52 üzenetére

    A colnesses andorpapa nem tűnt el, de miért ne tetszhetne valakinek egy golf gti attól hogy egyébként ő szívesebben vesz egy sima 1.8-ast és saját maga tuningolja mert ez a hobbija.

    www.simson4t.hu

  • Satan-Claus

    senior tag

    válasz guess.who #47 üzenetére

    Hááát azért a kézi garvírozót - vágókoronggal a hosszabb vonalakhoz, 0.8mm átmérőjű gravírozófej a ''kényes'' részekhez - nem nevezném sem aszfaltvágónak, sem ütvefúrónak.
    Az pedig lehet, hogy a Te házad műanyag előlapja selejtes Tic-Tac dobozokból van összerakva (vagy a Suzuki gyártotta), de az enyém kb. 3mm vastagságú kemény PVC. Azon pedig nem fog a tapétázó szike. Próbáltam, és legalább egy hétig tartott volna amíg fogácsonként meghámozom a kívánt formát...

    Egyébként ha egy szike ''megindul'' azzal is csúnya sebeket lehet okozni a munkadarabon.

    Ha pedig géppel vágom (mint azt már írtam), a surlódási hő miatt olvadni kezd.

    Elég frissek az élmények. A tegnap délutánom/estém erre ment el.

    ''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #54 üzenetére

    Mint írtam az alumíniumtól én sem esem hanyatt, de ez csak plusz fícsör acélból sem lenne olcsóbb.

    www.simson4t.hu

  • andorpapa

    őstag

    Ugyan, semmi bajom sincs veled, nem akartam csúnyán megnyilvánulni, bocs, ha mégis úgy sikerült.

    Szóval neked általánosan nem fekszik ez a ház, a mai szlenggel élve nem jön be. Szerintem ennyi az egész. Lehet mindent hasonlítgatni, ár/érték arányt számolni, ez mindenkinek a saját dolga. Én megértem, ha valakinek nem tetszik ez a ház, sem az ára, sem a kinézete. De a szolgáltatások akkor is komoly cuccá teszik. Tehát nem a belépőszint.

    Szomorú tény, de igaz, hogy a ma kapható házak esetében még mindig ritka a kihúzható alaplaptálca, a speckó csavarokról nem is beszélve. Meg a ventihelyek száma, mellékelt kiegészítők és egyéb részletek is gyengébbek másik házaknál. Én Den véleményét pártolom a legjobban. Bár én soha nem adnék ki 40 rugót egy házra (csak ha lenne annyi pénzem:)) ), de én elfogadható árnak tartom. Ami szerintem túlzás, a Cooler Master, de nem a Lian Li.

    Szerintem azon nem lehet vitatkozni, hogy ez egy jó ház. Minőségi elemekből, minőségi elrendezéssel és kialakítással készült. Arról sem lehet vitatkozni, hogy szép-e, mert mindenkinek más az ízlése. Amiről vitatkozni lehet: mennyire éri meg, mi az, amit hiányolhatunk belőle (van pár ötletem), és alapvetően érdemes-e beállni a LL divatsorba. Másról nem igazán lehet értekezni.

    Amúgy én még mindig a régi vagyok, hidd el! És a többiek is! Most készült el a NAGY Mattyer új háza, nagyon császár (barkács rulez), Őmoddersége, Atus mester egy régi, fekvő AT-s házamat alakította fasza ATX-essé, talán a jövő héten átköltöztetem bele az egész konfigomat, mert állítom, hogy jobb a szellőzése, mint a legtöbb gépházé! Jómagam pedig még mindig a tökéletes szellőzés lehető legolcsóbb kialakításán filózok.

    Én úgy gondolom, hogy ezt a vitát le lehet annyival zárni, hogy kijelentjük: neked ez a ház nem tetszik, és zavar az általános megjelenése (amibe beletartozik az ár, kinézet, blablabla), nekem pedig olyan szinten tetszik, hogy értékelem a minőségét és elismerem, hogy a hazai piacon nagyágyúnak számít a LL. Nos, ez megfelel?

    OFF
    Den, már nézegettem a honlapját a cégnek, csak sajnos a Vodafone kicsit lassít a melómban. Ahogy lesz rendes speed, ugrok és nézek, gondolok és írok.
    ON

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • guess.who

    senior tag

    S-C

    ''az enyém kb. 3mm vastagságú kemény PVC. Azon pedig nem fog a tapétázó szike''
    Előfúrás-marózás, aztán szikével, reszelővel, csiszolóvászonnal kiigazítás... :)) Majdnem mintha acélt csinálnál... :)

    ''Az pedig lehet, hogy a Te házad műanyag előlapja selejtes Tic-Tac dobozokból van összerakva (vagy a Suzuki gyártotta)''
    Ugye, csak véletlenül lemaradt a szmájli, s nem kell reagálnom rá?!...

    ''Egyébként ha egy szike ''megindul'' azzal is csúnya sebeket lehet okozni a munkadarabon.''
    Hát a szúrófűrész, meg a gravírgép is tud éppen, ha megindul... :(


    Den
    ''az alumíniumtól én sem esem hanyatt, de ez csak plusz fícsör acélból sem lenne olcsóbb.''
    Persze, mivel arra is rá lenne téve az LL logó. ;]

    ''miért ne tetszhetne valakinek egy golf gti attól hogy...
    Mert éppen arról volt szó, hogy Andor is azt mondta, hogy nem tetszik neki... Éppen ezért nem értem, hogy miért védte ennyire...

    De mindegy, hagyjuk. Gondolom nem túl kellemes, hogy a LL házas cikk mögött ilyen firkák vannak, meg egyébként is kezdünk elmenni személyeskedőbe, annak meg semmi értelme...

  • Satan-Claus

    senior tag

    válasz guess.who #59 üzenetére

    Ugye, csak véletlenül lemaradt a szmájli, s nem kell reagálnom rá?!...
    Tényleg lemaradt...:) (Arra viszont nem esküszöm meg, hogy véletlenül.)

    Azt viszont nem hiszem, hogy marás/fúrás közben nálad nem olvad a műanyag.

    Hát a szúrófűrész, meg a gravírgép is tud éppen, ha megindul...
    Naná, hogy meg tud. De én nem is azt mondtam, hogy ezek a jó szerszámok, hanem azt, hogy a műanyagot nehéz megmunkálni, mivel a szerszámok ''megszaladhatnak'' benne (bármelyik...attól függetlenül, hogy én mivel csináltam). Ergo sokkal jobban vigyázni kell vele, mint a fémmel.

    ''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #59 üzenetére

    ''Gondolom nem túl kellemes, hogy a LL házas cikk mögött ilyen firkák vannak''

    tízig számoltam és úgy döntöttem inkább nem nem írom le amit akartam :(((

    www.simson4t.hu

  • guess.who

    senior tag

    válasz andorpapa #58 üzenetére

    ''a szolgáltatások akkor is komoly cuccá teszik. Tehát nem a belépőszint.''
    Éppen ezért nem túl jó ötlet a belépőszintű, úm. névtelen házakhoz hasonlítani...

    ''úgy gondolom, hogy ezt a vitát le lehet annyival zárni, hogy...''
    Oké, zárjuk le, mert tényleg elmegyünk olyan irányba, amilyenbe nem kellene. :)

    ''Amúgy én még mindig a régi vagyok, hidd el! És a többiek is!''
    :) Akkor most aljas módon megragadnám az alkalmat, s szépen megkérem az illetékes(eke)t, hogy ha lehet, minél több új modder cikk kerüljön fel a lapra (lehetőleg képekkel erősen telitömve)... :DD

  • guess.who

    senior tag

    válasz Satan-Claus #60 üzenetére

    ''Azt viszont nem hiszem, hogy marás/fúrás közben nálad nem olvad a műanyag.''
    Nem mondtam, hogy nem, de a méretbe belekalkulálom azt is, s akkorára csinálom az elővágást, hogy abból lehessen utána reszelni a végső méretet... :)

  • guess.who

    senior tag

    válasz Den #61 üzenetére

    Sejtettem, hogy félre fogod érteni... Ha gondolod, akkor inkább magánban...

  • Satan-Claus

    senior tag

    válasz andorpapa #58 üzenetére

    Lesznek képek az elkészült mod-okról? Szerintem sokan értékelnék.

    OFF

    Zaklathatlak mail-ben pár kérdéssel kapcsolatban?

    ON

    ''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #64 üzenetére

    Hogy értetted? Mert nekem úgy tűnik hogy ennek az az értelme hogy a prohardver nem szívesen látja a negatív véleményt a cikk tárgyával kapcsolatban és ''hivatalból'' dicsőítjük

    www.simson4t.hu

  • guess.who

    senior tag

    válasz Den #66 üzenetére

    Nem így értettem. Egyáltalán nem feltételezem, hogy -khm- anyagilag elfogultak lennétek valamely irányba.
    Csak többször szólt már valamelyik házigazda emberkékre, hogy ha nem muszáj, akkor ne fikázzák már a hírekben szereplő dolgokat a közvetlenül hozzájuk kapcsolódó topicokban ész nélkül. Ez végső soron jogos, ezért gondoltam, hogy -mivel már nagyon elmentünk másfelé- inkább abbahagyom, mielőtt valóban morcosak lesztek. Ennyi a varázslat...

  • andorpapa

    őstag

    Csak pár gondolat, semmi személyeskedés vagy ilyesmi.

    Szóval azért szoktuk elküldeni az aktív fikázókat (nem, ugyan, nem rád gondoltam, twollah :)) ), mert ugyanazt eredményezi tevékenységük, ami ebben a topicban tapasztalható: kisiklás. Már régóta nem a házról szól a vita, hanem elvekről, eszmékről, elgondolásokról, nem ide tartozó eljárások kitárgyalásáról, ami rosszat tesz a topicnak. Méghozzá azért, mert a kívülálló nem fogja elolvasni a fórumot, ha mindig azt látja, hogy az aktív fórumozók hülyeségeken marakodnak.

    Ez a topic csak erről a házról szól, ide csak azt kellene írni, hogy mi jó, mi nem, ki hol látott ilyet olcsón, miért éri meg ilyet venni és miért nem. Az nem tesz jót, ha minden második ember leírja, hogy ez csúnya, aztán a többiek meg védik a dizájnt. Az sem célravezető, ha az árán akad le mindenki. Pár embernek van rá elég pénze, soknak nem, ez így működik, akinek nem tetszik az ár, az nem veszi meg.

    Az meg számomra eléggé természetes, hogy szó sem lehet bundáról, anyagi kötődésről. A híreket meg olyan cuccokról szoktuk írni, melyek nem is kaphatóak nálunk, így semmi előnyünk nem származna abból, hogy megvédjük. Ha valami szar, akkor azt meg fogom írni, mert én nem üzletember vagy marketinges vagyok, hanem egy natúr cooler guy, aki szereti hűtős tapasztalatait megosztani másokkal.

    A viták egy ideig hasznosak, de alapvető tulajdonságuk, hogy egy idő után elkanyarodnak az eredeti témától. Én például ezzel a hozzászólással kiszállok az egészből, mert nem akarom tovább bonyolítani a a helyzetet. Szeretnék megkérni mindenkit arra, hogy további hozzászólást csak akkor tegyen közzé, ha az közvetlenül a cikkre vagy a cikkben szereplő termékre vonatkozik. Így jobb lesz mindenkinek. Ja, és béke, emberek, béke, és ne azért, mert itt a karácsony, hanem azért, mert a tolerancia és a szeretet vezet a világ általános helyzetének javulásához!

    ...

    OFF
    Basszus, ezeket a sorokat én írtam? Kezdek félni magamtól...
    Ja, Satan-Claus, nyugodtan zaklass, elvégre nem félek az ördögtől! :DD
    ON

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • Den

    veterán

    válasz guess.who #67 üzenetére

    Andorpapa már írta a lényeget. Soha nem szóltunk azért mert valaki a _hírben_szereplő_ cuccot fikázza. azért szóltunk mikor valaki egy extra tartozékról szóló hír topicjának első sorait ragadja meg világnézeti fejtegetésekre, hogy hogy unja már az ilyen dolgokat, megahülyemarketingesek.... és közben, a cikkben szereplő termékről egy szót sem ejt. Ezzel sem az a baj hogy ezt elmondja, csak ne egy cikk után aminek _konkrét_témája van. Lehet új topicot indítani, a világítós hardverek hasznosságáról, vagy _bármi_másról.
    Ha valaki egy hír topicjában a_hír_tárgyát fikázza, ám tegye.

    www.simson4t.hu

  • fecob

    csendes tag

    A cikkben irjatok:

    A fénycsövek illesztésénél már voltak kisebb problémáink. Amit hiányoltunk, hogy a fénycső rögzítésére semmilyen segédeszköz nem mellékeltek...


    Akkor valaki mar lenyulta a tepozaras kis rogzitoket (ua. mint a taphoz, csak kb. 1x1 cm-es) gondolom demo (teszt) haz es kellekek jartak nalatok (nem orignal csomagolasban).

    Fecó

  • 747

    senior tag

    erdekes, mekkora tema lett az aluhaz, mikor december elejen megjelent a Shuttle SK41G, sikerult beszereznem egyet, es felajanlottam a prohardvernek, hogy irok review-t, benchmark-ot, miegymast (ingyen persze), megsem erdekelt senkit.

    SK41G (VIA KM266):
    http://www.shuttle.com/german/sk41g.htm

    SN41G2 (nVidia nForce2):
    http://www.shuttle.com/german/sn41g2.htm

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz 747 #71 üzenetére

    Ne haragudj, emléxem az esetre, valószínűleg el lett felejtve (sőt, biztos). Napi 20-30 mail mellett hamar kipörög egy csomó dolog, szori :(. Bár nem merek rá megesküdni, hogy nem mondtam, hogy hajrá...

    Ettől függetlenül, ha van kedved, továbbra is hajrá!

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • hlaci

    csendes tag

    aki tudja, mondja meg, kérem, hol lehet ilyen házakat venni.
    köszi
    h-laci

Aktív témák

Hirdetés