Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz intelfan #47 üzenetére

    Maradjunk annyiban hogy te negyerd annyi konkrétumot nem írtál a sis-ről mint én a via vs. nforce témáról, te nem bizonyítottál semmit.

    Maradjunk annyiban, hogy nem is kellett semmi bizonyítanom, ugyanis az általad belinkelt tesztek engem igazoltak. :t
    Ráadásul mivel én állítottam vmit, te pedig ellenállítottál vmit, így neked kéne engem megcáfolnod, de idáig ez nem sikerült neked. :D

    Ja hogy miért egy K7 chipsetből indultam ki a K8-al kapcsolatban?
    Tudod a chipsetek fejlesztések útján születnek és nem a semmiből találnak ki újakat.


    Ez igaz is lenne EGY processzorgeneráción belül, de mivel a K7 és a K8 egy teljesen más architektúra, ezért itt nemigazán állja meg a helyét az állításod. Tudod, KT133->KT133A->KT266->KT266A->KT333->KT400->KT400A->KT600->KT880 ?->? K8T800, szted így követik egymást? :D
    Az igaz, hogy vannak átfedések (V-Link, déli híd), de az északi híd, ami a VIA K8T800 esetében egy AGP-vezérlőként működik (semmi mást nem csinál!), na annak köze nincs a memóriakezeléshez, márpedig a K7-es chipseteknél még az is az északi híd feladata volt.

    Te tényleg foglalkozol alaplapteszteléssel, nem lehet hogy nálad csak papíron vannak letesztelve az alaplapok. :))

    Ez csúnya volt, hiába van ott a smiley. :( Köszönöm a bizalmat...

    A te érveid így meg végképp nem meggyőzőek.

    Te eddig 0 érvet mondtál, csak hátrálsz.

    A rendszer sebességére hatással van mind a CPU-Chipset közötti link sebessége mind a É-D híd közötti sebesség, te csak azt hiszed hogy az utóbbinak nincs köze a processzorhoz pedig igenis van, nézz utánna te egy kicsit jobban a dolgoknak

    Nézzük csak.
    A CPU-chipset közötti link A64 esetében a Hypertransport link, és ez az, amiről egészen idáig vitatkoztunk, és én továbbra is azt mondom, hogy a HT-link sebessége jelenleg nem döntően határozza meg a gép egészének a teljesítményét. Ezt eddig nem tudtad megcáfolni, csak ide-ode linkelgetsz meg hivatkozgatsz más hwoldalakra.
    A másik: az É-D híd közötti sebességnek pedig az északi és a déli híd közötti sebességhez van köze, semmi máshoz, nézz utána kicsit, nem véletlenül nevezik az északi és déli hidat összekötő linknek. :D
    Ha ez az északi-déli híd annyira lényeges kérdés lenne a rendszer sebességének szempontjából, akkor az Intel már régen 1066 MB/s áteresztőképességű Intel Hub Architecture-t dolgozott volna ki. Tudod miért szűkös az Intel féle 266 MB/s-es sávszél? Egyedül az alaplapokra integrált gigabites lan miatt, semmi más (ezért szeretik az emberek a CSA-n keresztül kapcsolódó Intel hálózati vezérlőt). Meg persze az újabb PCI-os kártyák (ilyenolyan tuner,+hangkártya+ilyenolyan vezérlő) eljövetelével amúgyis idővel szűkös lenne, gondolom az ICH6-ban már megnövelik.
    Tudod, a déli hídból az északi hídba az északi-délihidat összekötő linken keresztül jut el az adat, aztán onnan továbbmegy a procihoz a HT-linken keresztül.

    Talán majd egyszer rájössz hogy így van, további vitának nem látom értelmét

    :(

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Aktív témák