Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz #65675776 #38 üzenetére

    De még a 8Mpixeles Xperia P-m is... Épp azon bosszankodtam mostanság, hogy nem tudok fónt fejleszteni, mert az összes 13Mpixeles lényegesen rosszabb képminőséget produkál.... Pedig szívesen cseréltem volna valami izmosabb procijú fónra... De még a 20Mpixeles Sony Z1-től se voltam elájulva, sőt, rossz fényviszonyok közt az is alulmúlja az enyém messze....

  • bteebi

    veterán

    válasz #65675776 #38 üzenetére

    Igen. És? Nagyon csúnya volna, ha nem így lenne. Kicsit mások a dimenziók egy telefonnál és egy DSLR-nél mind a szenzor, mind az optika tekintetében, és ez nyilván erősen érezhető a képminőségen. Amúgy nem véletlenül volt a kommentem végén smiley ;). Van DSLR-em, kompaktom, meg néhány mobilom is. Felbontásban sokkal jobban közelítik egymást, mint képminőségben :D.

    A 13 MP-es felbontásra képes "fényképező" a csájnafónomban amúgy akkora zajtengert csinál (pedig ha jól tudom, BSI szenzoros, tehát a "jobbféle" mobil), hogy még a Samsung Wave-emmel (5 MP) is sokkal szebb képeket lehet készíteni. Én nem engedném, hogy mobillal 5-8 MP-nél nagyobb képeket lehessen készíteni, teljesen nevetséges. Mondjuk szerintem amatőr/félprofi fotósoknak (APS-C-s gép) is felesleges a 16+ MP; a 20+ MP szerintem megmaradhatna a profi fotósoknak a FF gépekhez. Persze önmagában nem feltétlenül baj a nagyobb felbontás, nem muszáj használni - persze szerencsésebb eset, ha nagy a felbontása, de nincs rá szükség, mintha fordítva lenne :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #65675776 #49 üzenetére

    Persze nem csak a kompozitok játszhatnak ha súlycsökkentésről van szó, csak egy példát mondtam, hogy ilyen irányú R&D is folyhatna ahelyett, hogy feleslegesen préselik össze a gépeket.

    De ennek a miniatürizálásnak túl sok gyakorlati haszna nincs, hiszen szignifikánsan nem lesz kisebb a DSLR. Az EOS 100D jó példa arra, hogy a bázistávolságot, tüköraknát és a szenzor méretét figyelembe véve van egy minimális méret amit ezzel a hagyományos DSLR kialakítással el lehet érni. Az eddigi (főleg belépő) DSLR-ek is feszegették ezt a határt és a 650D-vel összehasonlítva a 100D egyáltalán nem annyival kisebb a gyakorlatban, hogy elég legyen hozzá egy kisebb táska, mondhatni csak minimális az eltérés, cserébe még a markolat is le lett nyesve amit csak egy vázban kialakított mélyedés kompenzál. Ráadásul az objektívek méretét sem lehet egy bizonyos szint alá csökkenteni. Ezt tudjuk már az optikák feltalálása óta.

    Persze nem akarom az EOS M megvételére buzdítani a népeket, mert egyébként egy eléggé félresikerült darab, de jó példa arra, hogy azonos szoftveres tudás, azonos funkciók és azonos szenzor mellett mi is jelenti az igazi méretcsökkenést. Mindhárom gépben (100D, 650D, EOS M) ugyan az van belül.

    Akinek a mérettel van gondja, az vehet tükör nélküli gépet. Akinek az optikai kereső hiányzik, az vegyen hibrid "távmérőset" (pl. Fujifilm X100, X-Pro1). Esetleg barátkozzon meg az EVF-el, már ha szüksége van egyáltalán a keresőre.

    Aztán meg azt sem lehet mondani, hogy nincs választék mirrorlessből vagy elérhetetlen áron lennének. Van keresővel és anélkül, markolattal és anélkül, sok kezelőszervvel és kevés kezelőszervvel, szinte valamennyi elterjedt szenzormérettel (1/2.3", 1", MFT, APS-C, Full Frame).

    De a két legfontosabb piacon (USA, Európa), mely az összes kamera értékesítés 70%-át teszi ki, egyszerűen nem fogynak jól a mirrorless gépek, mondhatjuk azt is, hogy a kutyát sem érdeklik. Mindenki DSLR-t vesz. Vagy mobilt. És a kettő között mintha nem létezne semmi.

  • MaUser

    addikt

    válasz #65675776 #49 üzenetére

    McLaren sportkocsijának elég komplikált monocoque kompozit vázát itt gyártják a szomszédban (Ausztria), teljesen automatikus módszerekekkel elvileg. Ez alapján valószínűleg egy váz is megoldható lenne, bár az ár valószínűleg tényleg nagyságrendben térne el egy "sima" öntött magnézium vázétól.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák