Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz #65675776 #38 üzenetére

    Igen. És? Nagyon csúnya volna, ha nem így lenne. Kicsit mások a dimenziók egy telefonnál és egy DSLR-nél mind a szenzor, mind az optika tekintetében, és ez nyilván erősen érezhető a képminőségen. Amúgy nem véletlenül volt a kommentem végén smiley ;). Van DSLR-em, kompaktom, meg néhány mobilom is. Felbontásban sokkal jobban közelítik egymást, mint képminőségben :D.

    A 13 MP-es felbontásra képes "fényképező" a csájnafónomban amúgy akkora zajtengert csinál (pedig ha jól tudom, BSI szenzoros, tehát a "jobbféle" mobil), hogy még a Samsung Wave-emmel (5 MP) is sokkal szebb képeket lehet készíteni. Én nem engedném, hogy mobillal 5-8 MP-nél nagyobb képeket lehessen készíteni, teljesen nevetséges. Mondjuk szerintem amatőr/félprofi fotósoknak (APS-C-s gép) is felesleges a 16+ MP; a 20+ MP szerintem megmaradhatna a profi fotósoknak a FF gépekhez. Persze önmagában nem feltétlenül baj a nagyobb felbontás, nem muszáj használni - persze szerencsésebb eset, ha nagy a felbontása, de nincs rá szükség, mintha fordítva lenne :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák