Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bteebi #55 üzenetére

    Nem értem mit kell feláldozni. Semmit sem kell feláldozni, ha nem érdekel a géped mérete és tömege, akkor veszel DSLR-t. Semmi sem kötelező. Ha meg érdekel, akkor ne egy DSLR-től várd a drasztikus csökkenést.

    De egyébként amit állítasz abból csak az igaz, hogy az objektív egy nagyon meghatározó tényező. De már két APS-C gép között is lehetnek különbségek, csak azért, mert a lerövidült bázistávolság miatt kisebb objektívek is tervezhetők. És akkor arról nem beszéltünk, hogy a Micro 4/3 rendszer mennyire kompakt, könnyű és apró objektíveket termelt ki, ráadásul nem is akármilyen minőségűeket.

    Hasonló látószög, hasonló fényerő. Mindkét gép kiváló a maga nemében. A D800 ezzel az objektívvel 1660 gramm, míg a E-M5 ezzel az objektívvel 515 gramm. Tényleg alig van különbség... :) De ha csak a Nikon D7100-at nézem egy pehely 50mm f/1.8 társaságában az is meglépi az egy kilót.

    A DOF kérdésbe ne menjünk bele, ez maximum csak egyéni preferencia kérdése, hogy kinek mennyire fontos. Ahogy a gép tömege és mérete is. Még a DSLR kategórián belül is meg lehet ideologizálni az APS-C és Full Frame közötti különbségeket.

    Nem vitát akarok szítani, csak a DSLR miniatürizálást tartom ostobaságnak. A DSLR-ben az a jó, hogy olyan mint egy DSLR. A DSLR-ben azt szeretem, hogy DSLR mérete van. A MILC-ben meg azt szeretem, hogy MILC mérete van. Egyik nap egyikhez, másik nap másikhoz van kedvem. Utcán fotózni jobban szeretek a kicsi, könnyű, kevésbé feltűnő géppel (ami nem egy E-M5 hanem egy Fujifilm X-A1), míg egy félhomályos műteremben vagy rendezvényen már a DSLR-t preferálom. Feláldozni meg akkor kell, ha egy életre el akarod kötelezni magad egyik vagy másik mellett. Cipőből sem csak egyet tarthatsz egy időben.

Új hozzászólás Aktív témák