Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz KROK640 #7732 üzenetére

    Szóval szerintem neki az optika az valami státusz szimbólum vagy ilyesmi lehet.

    Neki lehet, de nem ismerjük a palkonyai szép nők, lehet erre indulnának be és nem az X6 BMW-re :D

    Az EFI oldaláról az optikának a koaxszal szemben 4 előnye van - legalábbis az én rangsorolásom szerint:

    1. Mivel a legtöbb helyen Magyarországon légkábel van, így az a tény, hogy NEM vezeti az áramot, így nem kell vonali túlfeszültségvédelemről gondoskodni ezen a téren. Sem RJ45, sem koax védelem nem kell. Szerintem ez az elsődleges, mert koaxnál ha bejön a kiütős tüske, lehet menni új gépet venni, ha nem volt védelem (nekem volt APC Protectnet 1 GB), vagy az nem fogta meg.
    2. Stabilitás. Az optika - két év távlatából mondom - sokkal stabilabb mint a koax, rendelkezésre állási ideje még az XDSL-t is ha egy számjegyű százalékkal (mert mondjuk annak is volt egy 95+) is, de még azt is veri!
    3. Sebesség. Még ED3.1-en is idehaza a vissziránnyal vannak gondok, de ED 3.0-n 500/22-t adnak ki, addig a DIGI-nél ez 1000/300, Telekomnál pedig 1000/1000.
    4. A koaxnál nagyvárosokban, vagy ott ahol azért sűrű a koaxot használók aránya, mert nincs másik, vagy pl fürdőnegyed ... :D ott megtapasztalja könnyedén az ember, hogy milyen az, amikor szinte sosincs meg a kínált sávszélesség. Optikánál ilyet nem tapasztaltam.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák