Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyozoetz

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nos, ígértem egy leírást a 2SIM+SD megoldásra. Az alapvetés az,hogy a tálván kb egy magasságban van az SD is,meg a SIM is, így az érintkezők is ilyen helyzetben keresik az eszközöket. Ha egy simes sd kártyát rakunk be, mindenképp valamelyik eltér ettől a síktól, így a kérdés az, az SD legyen feljebb,vagy a SIM lejjebb. Tulképp mindkét megoldásra van sikersztori, így több megoldás is van, a kérdés, h ki mit mer bevállalni. Én azt vettem alapul, hogy a single sim esetén is az egész kártya a tálcára fekszik fel, így nem igaz, hogy azért kell levágni az SD-re ragasztott verziónál, h ne érintkezzen a tálcával, tehát az sem lehet gond, ha a széle hozzáér a tálcához. A SIM lényege a közepén lévő chip, s annak az érintkezői 6 mezőre kiterítve. Így ezek elvágása csak az érintkező felölet nagyságát csökkenti. A lényeg, hogy a telefon érintkezői a megfelelő helyen találjanak réz felületet.

    Mivel a SIM szétfaragása elsőre nem sikerül, úgy döntöttem, hogy a másik verziót fogom megvalósítani. A második próbálkozás sikeres volt, egy 500Ft-os instant voda nanoSIM és egy nagyon kínai SD volt az alanya, s az elképzelés az volt, legyen a SIM olyan vékony,amennyire csak lehet, s az SD legyen ennyivel vékonyabb, hogy még beférjen a telefonba. Ilyenkor az SD érintkezői kerülnek picit magasabbra, de elérik az érintkezők, a dolog működik. Íme a leírás:

Új hozzászólás Aktív témák