Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz noPublicFG #78 üzenetére

    Nem kell maximumra húzni mindent, és szerintem élsimítás sem nagyon kell oda (nekem tuti nem). Biztos vagyok benne, hogy lehet ezzel 4K felbontáson játszani, csak még vannak kisebb-nagyobb kompromisszumok.

    Akkorák biztos nincsenek, mint amikor a 7800 GTX-et vettem meg FHD-ra. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Raymond

    félisten

    válasz noPublicFG #78 üzenetére

    Nem kell, csak annak kell lassan tudatosulni a nepben es a teszteket vegzo es publikalokban hogy az Ultra mara gyakorlatilag az osszes jatekban csak benchmark beallitas. Nem jelent semmit hogy Ultra-n mit hoz egy-egy jatek FPS-ben, mert a legtobb jateknal gyakorlatilag semmit nem latsz ha egy-ket beallitast leveszel Ultra-rol az alatta kovetkezo szintre es sok jateknal meg akkor sem ha a komplett Ultra-rol lepsz egyet lefele, de ez jatekfuggo. Hogy "haznal" maradjunk a 1080Ti-vel, megnezheted a a geforce.com talalhato guide-okat es lathatod mennyire (nem) latszik egy-egy beallitas ha Ultra helyett egyel lejebb van veve es hogy van par ahol nyersz igy tobb 10%-ot FPS-ben gyakorlatilag 1-2-3 effekt attallitasaval.

    Watch Dogs 2
    The Division
    Ride of the Tomb Raider
    GTA V

    Van ott meg tobb is, ezek csak peldak.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz noPublicFG #108 üzenetére

    Peldaul ott a The Division - a benchmark lefuttatasakor ket helyen jon elo a minimum FPS. Az elso amikor a kamera az elejen leereszkedik az epuletek kozott - amikor az aljan van es kezd fordulni balra. A masik amikor a vege fele atmegy a az ego auto felett a fuston. Ha a Particle Detail beallitas Ultra akkor ott gyakorlatilag felezodik az FPS egy pillanatra a legkozepen. Ez azt jelenti hogy peldaul ha lefuttatom a benchmarkot ugy akkor lesz ott az adott beallitasok alatt kb. 27FPS, ha a Particle Details egyel lejebb van High-on akkor viszont ugyanott 48FPS van. Az egesz benchmarkban viszont magasabban tartja, de ha akkor egyszer ott 27FPS a minimum akkor az kerul a grafikonba meg ha gyakorlati erteke nincs is. Erdekesseg meg hogy ha a Particle Details Ultra akkor az elso "minimum" ott az elejen a hazak kozott kb. 48-50FPS es a vegen a fustnel 27FPS, ha a Particle Details viszont High akkor mindket esetben kb. 48FPS.

    Ebben a jatekban egy ma mar meh kategoriaba tartozo 380X-el 1080p-ben atlag 57FPS a benchmark ugy, hogy Ultra alapnal a kovetkezok vannak lejjeb veve:

    Particle Detail Ultra -> High
    Depth of Field High -> Medium
    Volumetric Fog Ultra -> High
    Spot Shadow Resolution Ultra -> High*

    Ezek kozul az utolso latszik meg, a tobbi gyakorlatilag nem, megnezheted a screenshot osszehasonlitasokat ott az NV oldalan.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák