Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    örülök, hogy itt is megjelent az autó aminek nemsokára én is gardája leszek.Viszont az elmult idöszakban szinte az összes YTon fellelhető tesztet végignéztem róla, de mindegyik ugyan ugy a felszint kapirgálja és sehol nem lehet több inföhöz hzzájutni , mint amit a hivatalos oldalon vagy a prospektusokbol megtudna az ember.
    Semmi olyan tapasztalaton alapuló hasznos infó nincs amit egyébként nem tudna máshonnan beszerezni az ember csak ha már használja .

    Szóval, sehol nincs szó magáról az onstar rendszer használatáról, hogy mennyibe kerül havonta milyen egyéb funkciót tartalmaz. ha nem fizetek elö akkor a wifi hotspotot hogyan tudom használni.és ha nem vagyok elöfizetve akkor hogyan szedi az utinfókat online a térkép?
    mi lesz 2020 után ha megszünik az onstar rendszer ?

    A navigációnál se emlitik, hogy mi van a térképfrissitésekkel, az opel oldalán évi 4x es map frissitést irnak, de azt nem hogy ez fizetős e vagy a 4 ingyenes és az afölötti rész fizetős, vagy, hogy honnan tudom, hogy van uj verzió és bemehetek egy szalonba frissiteni?
    Nincs szó, hogy mi van ha lejár a garancia a kocsiról akkor hogyan müködik a rendszer frissitése, vagy van e alternativa, hogy frissithető legyen azután is.

    tehát ha odaállok a lakásom elé ahol van wifim akkor van e egy megadott oldal vagy egyéb ahonnan lefrissit magának, vagy csak szervizbe lehet esetleg sd kártyán adják ki?

    nem térnek ki, hogy milyen formátumokat támogat a rendszer hang vagy video lejátszásra.
    és még egyéb gyakorlati tapasztalati infok amik nincsenek benne a reklámanyagokba, de fontos lehet a kiválasztás során.

  • repvez

    addikt

    válasz Bog #13 üzenetére

    kösz egy fokkal jobb, de mit ér a rendszer elöfizetés nélkül?
    Valahol olvastam, hogy egy évig ingyen ki lehet próbálni a rendszert ez , hogy müködik, csak be kell regisztrálni és majd csak egy év után rákérdeznek, hogy akarom e fizetni tovább?
    korlátlan a szolgáltatás ez időszak alatt vagy milyen megkötések vannak? gondolok a wifi hotspot részre, menniy adatot használhatok el ha a kocsi biztositaná a netet a telefon számára ?

    ha esetleg van infód a térkép frissitésével kapcsolatban azt is megköszönném.

  • repvez

    addikt

    az én is néztem, hogy teljesen más a felülete a kijelzőn lévő szoftvernek, de gondoltam, hogy ez a legújabb verzioja és azért is most mutatta be, lévén, hogy maga a kocsi már 2017ben megjelent.

    Pont ezért is kérdeztem, hogy az ilyen rendszerfrissítések hogyan működnek és honnan értesül róla az ember, ha van olyan hiba amihez softverfrissités kell.Nem csak az entertaiment rendszerre hanem a kocsit vezérlö dolgokat is beleértve.
    Ahogy a mostani hírekben is van, hogy a dieseleket visszahívják, hogy a károsanyag kibocsájtást csökkentsék egy uj szoftverrel.

    Vagy mint amit írtak, hogy a külső hőmérséklet kijelzés típus gond.

    Jelenleg Németországban használnám a kocsit így a tmc ha működik az jó, de még mindig nem tiszta, hogy honnan szedi az adatokat napra készre, ha nincs onstar előfizetés és nem kapcsolok mellé telefont.
    illetve, ha az első év benne van a vételárban, akkor azt, hogy tudom, meg, hogy mikortol él vagy mikor jár le?
    Mert 2017.06 havi a kocsi, de bemutató autó volt a szalonban, tehát nem hiszem, hogy elö volt rá fizetve viszont ha én megveszem akkor innentől számit az egy év probaidőszak?

    Az android autot én ugy tudom, hogy azért nem támogatja hivatalosan a google, mert nincs még elérhető magyar nyelven a beszédfelismeerés, ez miatt nem lehet .

    De lényegében ez csak egy kijelző tükrözés , hasonlo mint a miracasst vagy a dlna, tehát nem a telefont kell nyomkodni , de olyan mintha azon használnád a szoftvert.

    egyébként van a fejecségnek külön usb foglalata vagy sd kártya helye ahova a térképet vagy egy mediát tartalmazó eszköszt lehet rátenni fixen ami nem venné el a helyet a többi foglalat elöl a középső konzolban?

  • repvez

    addikt

    válasz <Adamsky> #31 üzenetére

    Elvileg csak egy android auto feliratot látsza kijelzön a telefonodon, de ennek pont az a lényege, hogy ne a telefonod nézd, hanem kocsi kijelzöjén lásd azt amit a telefonon látnál.
    Tehát nagy vonalakban amit a c pontba leirtál.
    Tehát rádugod a telefont az autóra és elvileg az autó kijelzője átvált az androidos nézetre és innentol , a telefont elteheted , többet nem kell hozzányulni csak a kocsi kijelzöjén keresztül vezérled.

  • repvez

    addikt

    válasz Bog #35 üzenetére

    Az alább felmerüllt kérdéseknek nem tudsz utána kérdezni, vagy ha a tiéd a kocsi akkor nálad hogy vannak ezek a gyakorlatban?
    köszi

  • repvez

    addikt

    ez a második elég bosszantó, ha a fájlt tönkreteszi, de mégnagyobb baj, ha ezzel a pendrivot is hazavágja ha egyböl leveszi az áramot, és mi a helyzet a telefonnal ,ha az van bekötve a usbre és arrol megy a zene vagy a navigáció? annál is hazavághatja a rendszert ha elmegy az áram és nem tud kilépni vagy leválkasztodni a rendszerről normálisan.

    A másik kérdésem, hogy ha egy kocsi szalonba volt egy évig, de a szalonnak ,muszály volt aktiválni a rendszert , és megveszi valaki a kocsit akkor mivel o az első tulaj akkor neki onnan indul az egy év ingyenes probaidöszak, vagy akkor ö már bebukta ezt a lehetőséget, mert már egy éves emult a kocsi?

    A térkép frissités hogy muködne egyébként ha a wifi müködne és rá tudnék kapcsolodni wifi hálozatra? értem ez alatt, hogy önálloan megtalálja a megfelelö fájlokat és telepiti is, vagy hogy kell frissiteni ?

    Meg a wifire is hogy kell felkapcsolodni, mint mobil megosztással vagy ha a házhoz tartozik a wifi.

    És amire nem találtam a manuálban választ, hogy ha bekapcsolom a külsö tukrok automatikus behajtását, akkor azt lehet valahogy ugy is beállitani, hogy ammikor a kocsi ajtajai lezárodnak akkor autómatikusan behajtsa és amikor kinyilodnak meg kinyissa?
    Mert most ez csak akkor történik meg ha a távirányiton hosszan nyomom a ki és bezárás gombot, szóval nem önállóan, és még akkor sem nyitódik ki a tükör amikor csak az ajtónyitással kinyitom a kocsit és beszálok és beinnditom a kocsit, ilyenkor manuálisan kell kinyitni a tükröt.

    a másik, ogy a elektromos fék autómatikusan be kéne kapcsolodnia ha a motort leállitom?mert ez sem aktiválodik magátol, söt elinduláskor sem enged ki csak ha manuálisan ki engedem.
    akkor a emelkedőn elindulás aszisztens, hogy segitene, ha egyenesen elinduláskor sem enged ki.

    én is voltam benn a szervizbe, de nálam nem voltak nagyon képben még és azt mondták, hogy a évi 4 frissités ingyenes, de ha van wifi akkor otthon is megtehetem és azt sem tudták, hogy a rendszer maga frissül e vagy csak a térkép.

    illetve annyit mondtak, hogy tovább fog üködni az onstár csak más néel és más rendszerben amihez majd valamilyen hardvert is kell cserélni a kocsiban hozzá, remélem ez ingyenes lesz, mivel nem én kértem ,hogy más rendszert alkalmazzanak .

Új hozzászólás Aktív témák