Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    veterán

    válasz flexxx2 #134 üzenetére

    Nem a technológiával van a baj, ezt egy percig sem mondtam (olvass vissza nyugodtan), hanem azzal, ahogyan azt a számtechpiac használta. Az árgép alapvetően egy tök jó dolog, és én is örülök neki, hogy van. Ami nem jó, az a hozzáállása a cégeknek, amivel a saját piacukat tették tönkre, ami végül mindenkinek rossz.

    Dr. Akula: ez most hogyan is jött ide?
    "Az se igaz hogy drágábban nem lehet dolgozni" - nem kötelező beállni a sorba, de amíg 100 boltból 95 megteszi, addig erősen ajánlott.
    "segítettek a szakszervízzel szemben is" - ööö, igazából ez törvényi kötelességük, amennyiben fogyasztó vagy, ez annyira nem nagy extra (elvileg, bár a gyakorlatban sokan szeretik magukról letolni az ilyen feladatokat).
    "Cserébe visszajártam" - te vagy a kisebbség. Az a jellemzőbb, hogy megnézi valahol a kedves vevő, aztán pedig megrendeli a neten a legolcsóbb helyen.
    "Aztán ez a nincs készlet, de rendelni tudunk mentalitás... Értem én hogy így olcsóbb, de klikkelni mi is tudunk, akár külföldi oldalra is." - itt is látszik, hogy nem érted ezt az ipart, de a kereskedelmet sem úgy általában. Mindenhol a költségek racionalizálása van, a kínálat már-már valószínűtlenül nagyra duzzasztásával. Ennyiféle terméket képtelenség raktáron tartania egy kisboltnak. Nem kivitelezhető sem logisztikai, sem anyagi oldalról. Anno ott voltam, amikor kialakult ez a rendszer, láttam, átéltem minden előnyét és hátrányát is. Alapvetően nem lenne ez rossz, csak egyesek hülyén használják és így az egyik nagy előnye -a gyorsaság- elvész.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák